Image
28.11.2012 0 Comments

Na systém Datacentrum obcí a miest má ísť takmer 56 mil. eur

peniaze-euro.jpg DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy Slovenska v rámci národného projektu Datacentrum obcí a miest Slovenska (DCOM) hľadá dodávateľa softvérového riešenia pre poskytovanie elektronických služieb samosprávy obcami v predpokladanej hodnote vyše 55,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vybudované softvérové riešenie má obciam umožniť poskytovanie elektronických služieb samosprávy svojim občanom a bude prepojené s prostredím eGovernmentu SR. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených v dodatku k Úradnému vestníku Európskej únie (EÚ), cieľovou skupinou občanov využívajúcich tieto služby by mali byť takmer dva milióny obyvateľov a 100 tis. podnikateľských subjektov pôsobiacich v pripojených obciach.

Financovanie projektu vybudovania informačného systému DCOM bude zabezpečené z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF) - Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS), zo štátneho rozpočtu a vlastných zdrojov obstarávateľa. Ako druh postupu verejného obstarávania zvolilo DataCentrum užšiu súťaž. Uchádzači o zákazku budú musieť spolu s predloženou ponukou zložiť aj zábezpeku vo výške 300 tis. eur. Zároveň musia preukázať, že za roky 2009 až 2011 dosiahli v oblasti týkajúcej sa predmetu tendra obrat vo výške 45 mil. eur bez DPH. Kandidáti môžu svoje ponuky predkladať do 4. januára 2012.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá