Image
30.5.2016 3 Comments

Na svete je prvý plnofarebný e-ink displej

Spoločnosť E Ink, popredný inovátor v oblasti technológie elektronického atramentu, ohlásila novú prelomovú technológiu Advanced Color ePaper (ACEP), čo je prvý plnofarebný elektronický papier. Hoci niektoré zariadenia, ako napr. hodinky Pebble, používajú už nejaký čas farebný displej ePaper, no iba s obmedzeným počtom odtieňov.

Predchádzajúca verzia technológie sa spoliehala na farebné filtre za monochromatickým displejom, ktoré však znižovali rozlíšenie a nepriaznivo ovplyvňovali živosť displejov a ich čitateľnosť v jasnom svetle.

ACEP dosahuje plnú škálu farieb vrátane všetkých ôsmich základných farieb len pomocou farebných pigmentov uložených v malých mikrokapsulách, bez použitia farebných filtrov. Nové farebné e-ink displeje budú mať rovnako nízku spotrebu energie ako ich monochromatické ekvivalenty a budú rovnako čitateľné, a to aj za zlých svetelných podmienok.

Zhotovené boli 20" displeje s rozlíšením 1600 × 2500 pri 150 ppi, ktoré boli vystavované na podujatí SID Display Week 2016 v San Franciscu.

Zdroj: businesswire.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

3 Comments

 1. zmysel e-inku reakcia na: Na svete je prvý plnofarebný e-ink displej
  2.6.2016 08:06
  zmysel e-inku je skor v citackach knih, mozne dalsie pouzitie by mohlo byt v nastennych hodinach, meteostaniciach, info displejoch domácich zariadeni/elektrospotrebicov, ak bude tato technologia schopna vyrabat velkoplosne displeje tak mozno nastenne obrazy alebo az na uroven povrchu steny z moznostou prisposobit atmosferu bytu zobrazenim but textury tapety alebo nejaky pohlad na les/ zapad slna atp. Aktualne sa pouziva e-ink malých rozmerov, uvidíme co prinesie buducnost.
  Reagovať
 2. zle si to pochopil reakcia na: Na svete je prvý plnofarebný e-ink displej
  31.5.2016 12:05
  Ale e-ink nie je vseobecne urceny ako nahrada klasickych displejov na mobil. Su vhodne na zobrazenie statickeho obsahu resp. ktory sa v case nemeni casto (samozrejme menit sa moze ale nie rychlo takze urcite nie 30Hz).
  Reagovať
 3. Co na to samsung... reakcia na: Na svete je prvý plnofarebný e-ink displej
  30.5.2016 14:05
  Urcite by ma zaujimala rychlost zmeny farby(ci dokaze 30Hz/60Hz/viac). Takisto 150ppi nie je moc pre smartfony, no mozno sa zlepsia...
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá