Image
30.5.2016 3 Comments

Na svete je prvý plnofarebný e-ink displej

Spoločnosť E Ink, popredný inovátor v oblasti technológie elektronického atramentu, ohlásila novú prelomovú technológiu Advanced Color ePaper (ACEP), čo je prvý plnofarebný elektronický papier. Hoci niektoré zariadenia, ako napr. hodinky Pebble, používajú už nejaký čas farebný displej ePaper, no iba s obmedzeným počtom odtieňov.

Predchádzajúca verzia technológie sa spoliehala na farebné filtre za monochromatickým displejom, ktoré však znižovali rozlíšenie a nepriaznivo ovplyvňovali živosť displejov a ich čitateľnosť v jasnom svetle.

ACEP dosahuje plnú škálu farieb vrátane všetkých ôsmich základných farieb len pomocou farebných pigmentov uložených v malých mikrokapsulách, bez použitia farebných filtrov. Nové farebné e-ink displeje budú mať rovnako nízku spotrebu energie ako ich monochromatické ekvivalenty a budú rovnako čitateľné, a to aj za zlých svetelných podmienok.

Zhotovené boli 20" displeje s rozlíšením 1600 × 2500 pri 150 ppi, ktoré boli vystavované na podujatí SID Display Week 2016 v San Franciscu.

Zdroj: businesswire.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

3 Comments

 1. zmysel e-inku reakcia na: Na svete je prvý plnofarebný e-ink displej
  2.6.2016 08:06
  zmysel e-inku je skor v citackach knih, mozne dalsie pouzitie by mohlo byt v nastennych hodinach, meteostaniciach, info displejoch domácich zariadeni/elektrospotrebicov, ak bude tato technologia schopna vyrabat velkoplosne displeje tak mozno nastenne obrazy alebo az na uroven povrchu steny z moznostou prisposobit atmosferu bytu zobrazenim but textury tapety alebo nejaky pohlad na les/ zapad slna atp. Aktualne sa pouziva e-ink malých rozmerov, uvidíme co prinesie buducnost.
  Reagovať
 2. zle si to pochopil reakcia na: Na svete je prvý plnofarebný e-ink displej
  31.5.2016 12:05
  Ale e-ink nie je vseobecne urceny ako nahrada klasickych displejov na mobil. Su vhodne na zobrazenie statickeho obsahu resp. ktory sa v case nemeni casto (samozrejme menit sa moze ale nie rychlo takze urcite nie 30Hz).
  Reagovať
 3. Co na to samsung... reakcia na: Na svete je prvý plnofarebný e-ink displej
  30.5.2016 14:05
  Urcite by ma zaujimala rychlost zmeny farby(ci dokaze 30Hz/60Hz/viac). Takisto 150ppi nie je moc pre smartfony, no mozno sa zlepsia...
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá