Image
3.7.2014 0 Comments

Na slovenský trh mieri nový LG G3, tu sú naše prvé dojmy

LG G3_náhled.jpg

Spoločnosť LG Electronics, uvádza do predaja smartfón LG G3 u vybraných operátorov. Dostupný bude od 3. júla u operátora T-Mobile a u operátora Orange od 7. júla.

Prinášame prvé skúsenosti z oficialneho predstavenia v Londýne. Displej je naozaj hustý - až 538 ppi, čo je unikát. Navyše je to rozlíšenie Quad HD, čo je 2560 × 1440 bodov, teda 1,8-krát viac ako pri full HD displejoch konkurencie. Plochu displeja vypĺňa viac ako 11 miliónov bodov. Hardvérový základ je štvorjadrový procesorQualcomm Snapdragon 801 s maximálnou frekvenciou 2,5 GHz.

Pamäťové vyhotovenia sú dve - štandardné so 16 GB internej pamäte a 2 GB RAM a prémiové s 32 GB internej pamäte a 3 GB RAM. Verzia s väčšou kapacitou pamäte je určené hlavne pre tých, ktorí chcú naplno využiť potenciál špičkového fotoaparátu. Rozlíšenie zadnej kamery je 13 megapixelov, čo určite nie je maximum spomedzi konkurencie, ale dnes sa už celkom akceptuje, že fotenie nie je len o megapixeloch. LG pridáva hlavne v oblasti optiky a softvérového zlepšovania fotografie. Fotenie je jednoduché - zamierite na scénu, dotknete sa prstom kľúčového objektu v scéne a snímka sa zhotoví.

G3_Gold_1.jpg

Ako sme sa presvedčili, fotky vyzerajú veľmi dobre, sú dostatočne využiteľné aj pri fotografovaní za zníženej úrovne svetla. Blesk je duálny. Predná kamera má rozlíšenie 2,1 megapixela, svetelnosť F 2.0 a podporuje fotky selfie s automatickým časovačom. Ten odštartujete tak, že pred smartfónom zatnete päsť. To kamera rozpozná a začne sa trojsekundové odpočítavanie. Zameriavanie je laserové, udávaný čas zaostrenia je 0,276 sekundy. Pri nahrávaní videa LG zlepšilo aj mikrofón, ktorý odstraňuje okolitý ruch a zameriava sa na dôležitú časť zvuku.

Batéria je vyberateľná, má kapacitu 3000 mAh a LG zabudovalo do G3 aj technológie na jej šetrenie. Prvoradé je vypínanie rôznych technológií, ktoré sa práve nepoužívajú, s ich rýchlym opätovným nábehom. Ide aj o zníženie opakovacej frekvencie vykresľovania obrazu či pokles taktu procesora. Podľa informácií z reálneho používania vzorky telefón vydrží na 2 dni dosť intenzívnej prevádzky. SIM karta má formát microSIM, nad šachtou na SIM je slot na kartu microSD (max. 128 GB).

Zo stránky dizajnu drží LG svoju líniu, čo oceňujeme. Treba veriť svojmu dizajnu a nemeniť ho pri každom modeli, rovnako postupuje aj rešpektovaná konkurencia. Preto sú ovládacie tlačidlá na zadnej strane telefónu, zadný kryt je z plastu, ale pôsobí veľmi verne kovovým dojmom. Oceňujeme, že sa na ňom nezachytávajú odtlačky prstov.

LG G3 prichádza s viacerými doplnkami. Asi najefektnejšie aktívne puzdro QuickCircle bude dostupné v piatich farbách, pričom v priehľadnom okienku zobrazuje najdôležitejšie informácie. Ďalej je to prenosná bezdrôtová nabíjačka a videli sme aj slúchadlá s automatickým navíjaním kábla, ale aj pripravované inteligentné hodinky G Watch.

Biely model bude u nás dostupný v oboch pamäťových variantoch, zlatá verzia bude len v 32 GB vyhotovení. LG G3 sa bude na slovenskom trhu predávať za odporúčanú cenu 593 EUR (16 GB) a 630 EUR (32 GB).


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá