Image
3.7.2014 0 Comments

Na slovenský trh mieri nový LG G3, tu sú naše prvé dojmy

LG G3_náhled.jpg

Spoločnosť LG Electronics, uvádza do predaja smartfón LG G3 u vybraných operátorov. Dostupný bude od 3. júla u operátora T-Mobile a u operátora Orange od 7. júla.

Prinášame prvé skúsenosti z oficialneho predstavenia v Londýne. Displej je naozaj hustý - až 538 ppi, čo je unikát. Navyše je to rozlíšenie Quad HD, čo je 2560 × 1440 bodov, teda 1,8-krát viac ako pri full HD displejoch konkurencie. Plochu displeja vypĺňa viac ako 11 miliónov bodov. Hardvérový základ je štvorjadrový procesorQualcomm Snapdragon 801 s maximálnou frekvenciou 2,5 GHz.

Pamäťové vyhotovenia sú dve - štandardné so 16 GB internej pamäte a 2 GB RAM a prémiové s 32 GB internej pamäte a 3 GB RAM. Verzia s väčšou kapacitou pamäte je určené hlavne pre tých, ktorí chcú naplno využiť potenciál špičkového fotoaparátu. Rozlíšenie zadnej kamery je 13 megapixelov, čo určite nie je maximum spomedzi konkurencie, ale dnes sa už celkom akceptuje, že fotenie nie je len o megapixeloch. LG pridáva hlavne v oblasti optiky a softvérového zlepšovania fotografie. Fotenie je jednoduché - zamierite na scénu, dotknete sa prstom kľúčového objektu v scéne a snímka sa zhotoví.

G3_Gold_1.jpg

Ako sme sa presvedčili, fotky vyzerajú veľmi dobre, sú dostatočne využiteľné aj pri fotografovaní za zníženej úrovne svetla. Blesk je duálny. Predná kamera má rozlíšenie 2,1 megapixela, svetelnosť F 2.0 a podporuje fotky selfie s automatickým časovačom. Ten odštartujete tak, že pred smartfónom zatnete päsť. To kamera rozpozná a začne sa trojsekundové odpočítavanie. Zameriavanie je laserové, udávaný čas zaostrenia je 0,276 sekundy. Pri nahrávaní videa LG zlepšilo aj mikrofón, ktorý odstraňuje okolitý ruch a zameriava sa na dôležitú časť zvuku.

Batéria je vyberateľná, má kapacitu 3000 mAh a LG zabudovalo do G3 aj technológie na jej šetrenie. Prvoradé je vypínanie rôznych technológií, ktoré sa práve nepoužívajú, s ich rýchlym opätovným nábehom. Ide aj o zníženie opakovacej frekvencie vykresľovania obrazu či pokles taktu procesora. Podľa informácií z reálneho používania vzorky telefón vydrží na 2 dni dosť intenzívnej prevádzky. SIM karta má formát microSIM, nad šachtou na SIM je slot na kartu microSD (max. 128 GB).

Zo stránky dizajnu drží LG svoju líniu, čo oceňujeme. Treba veriť svojmu dizajnu a nemeniť ho pri každom modeli, rovnako postupuje aj rešpektovaná konkurencia. Preto sú ovládacie tlačidlá na zadnej strane telefónu, zadný kryt je z plastu, ale pôsobí veľmi verne kovovým dojmom. Oceňujeme, že sa na ňom nezachytávajú odtlačky prstov.

LG G3 prichádza s viacerými doplnkami. Asi najefektnejšie aktívne puzdro QuickCircle bude dostupné v piatich farbách, pričom v priehľadnom okienku zobrazuje najdôležitejšie informácie. Ďalej je to prenosná bezdrôtová nabíjačka a videli sme aj slúchadlá s automatickým navíjaním kábla, ale aj pripravované inteligentné hodinky G Watch.

Biely model bude u nás dostupný v oboch pamäťových variantoch, zlatá verzia bude len v 32 GB vyhotovení. LG G3 sa bude na slovenskom trhu predávať za odporúčanú cenu 593 EUR (16 GB) a 630 EUR (32 GB).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá