Image
13.8.2012 0 Comments

Na skvalitnenie služieb verejnej správy pôjde 22,5 milióna eur

euro.jpg Ministerstvo financií (MF) SR ako sprostredkovateľ pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS) uzavrelo s Národnou agentúrou pre sieťové a elektronické služby (NASES) zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku v hodnote takmer 22,5 mil. eur. Tieto prostriedky prispejú k uskutočneniu projektu "Elektronické služby spoločných modulov Ústredného portálu verejnej správy (ÚPVS) a prístupových komponentov".

Výsledkom projektu bude vyšší počet služieb a ich lepšia kvalita v rámci elektronickej verejnej správy. To podľa rezortu financií povedie ľudí k častejšiemu využitiu internetu pri komunikácii s úradmi a zníženiu administratívnej záťaže občanov, podnikateľov a verejného sektora. Finančný rezort si od projektu sľubuje taktiež zefektívnenie procesov verejnej správy.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) je príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Úrad vlády SR. Hlavnou úlohou a predmetom činnosti NASES je správa, prevádzka a rozvoj vládnej dátovej siete GOVNET a prevádzka a rozvoj služieb ÚPVS, ako základných nástrojov informatizácie verejnej správy na Slovensku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá