Image
13.1.2016 0 Comments

Na pridanie slovenských či českých titulkov do Netflixu stačí stiahnuť šikovný doplnok

Hoci Netflix je dostupný už aj u nás, zatiaľ nie je lokalizovaný. Vo filmoch a seriáloch chýba slovenský dabing či titulky. Pomôcť však môže napríklad doplnok Super Netflix, ktorý si možno stiahnuť pre prehliadač Chrome.

V ďalšom kroku si potom musíte stiahnuť externé titulky z niektorého webu ponúkajúceho titulky. Väčšinou sú dostupné vo formáte SRT, ktorý však Netflix nepodporuje. Treba ich preto previesť do formátu DFXP. A tu prichádza na rad web SubFlicks, ktorý slúži na tento účel.

subflicks.jpg

Po kliknutí na voľbu Choose Subtitle File si vyberiete na svojom disku pôvodný súbor s titulkami SRT. Po kliknutí na Download ich okamžite môžete stiahnuť vo formáte DFXP.

Ak už máte titulky DFXP uložené, môžete na Netflixe spustiť prehrávanie vybraného filmu. Vďaka doplnku Super Netflix tu pribudli tri ikonky, nás teraz zaujíma tá prvá, slúžiaca na použitie SubFlicks.

Po kliknutí si vyberiete prevedený súbor DFXP, čím sa titulky načítajú. Môže sa však stať, že sa nezačnú zobrazovať automaticky. V tom prípade v spodnej lište nájdite v ponuke titulkov vami nahraný súbor DFXP.

Veľkosť, farbu či tieň titulkov môžete nastavovať priamo v Netflixe (Your Account - Subtitle Appearance). Ďalší problém, s ktorým sa môžete stretnúť, je ten, že titulky nebudú sedieť a bude ich treba prečasovať. Na to môžete opäť využiť službu SubFlicks, ktorá poskytuje funkciu Resync Subtitle. Tu môžete zvoliť spomalenie alebo zrýchlenie titulkov.

Zdroj: zive.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá