Image
13.1.2016 0 Comments

Na pridanie slovenských či českých titulkov do Netflixu stačí stiahnuť šikovný doplnok

Hoci Netflix je dostupný už aj u nás, zatiaľ nie je lokalizovaný. Vo filmoch a seriáloch chýba slovenský dabing či titulky. Pomôcť však môže napríklad doplnok Super Netflix, ktorý si možno stiahnuť pre prehliadač Chrome.

V ďalšom kroku si potom musíte stiahnuť externé titulky z niektorého webu ponúkajúceho titulky. Väčšinou sú dostupné vo formáte SRT, ktorý však Netflix nepodporuje. Treba ich preto previesť do formátu DFXP. A tu prichádza na rad web SubFlicks, ktorý slúži na tento účel.

subflicks.jpg

Po kliknutí na voľbu Choose Subtitle File si vyberiete na svojom disku pôvodný súbor s titulkami SRT. Po kliknutí na Download ich okamžite môžete stiahnuť vo formáte DFXP.

Ak už máte titulky DFXP uložené, môžete na Netflixe spustiť prehrávanie vybraného filmu. Vďaka doplnku Super Netflix tu pribudli tri ikonky, nás teraz zaujíma tá prvá, slúžiaca na použitie SubFlicks.

Po kliknutí si vyberiete prevedený súbor DFXP, čím sa titulky načítajú. Môže sa však stať, že sa nezačnú zobrazovať automaticky. V tom prípade v spodnej lište nájdite v ponuke titulkov vami nahraný súbor DFXP.

Veľkosť, farbu či tieň titulkov môžete nastavovať priamo v Netflixe (Your Account - Subtitle Appearance). Ďalší problém, s ktorým sa môžete stretnúť, je ten, že titulky nebudú sedieť a bude ich treba prečasovať. Na to môžete opäť využiť službu SubFlicks, ktorá poskytuje funkciu Resync Subtitle. Tu môžete zvoliť spomalenie alebo zrýchlenie titulkov.

Zdroj: zive.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá