Image
13.1.2016 0 Comments

Na pridanie slovenských či českých titulkov do Netflixu stačí stiahnuť šikovný doplnok

Hoci Netflix je dostupný už aj u nás, zatiaľ nie je lokalizovaný. Vo filmoch a seriáloch chýba slovenský dabing či titulky. Pomôcť však môže napríklad doplnok Super Netflix, ktorý si možno stiahnuť pre prehliadač Chrome.

V ďalšom kroku si potom musíte stiahnuť externé titulky z niektorého webu ponúkajúceho titulky. Väčšinou sú dostupné vo formáte SRT, ktorý však Netflix nepodporuje. Treba ich preto previesť do formátu DFXP. A tu prichádza na rad web SubFlicks, ktorý slúži na tento účel.

subflicks.jpg

Po kliknutí na voľbu Choose Subtitle File si vyberiete na svojom disku pôvodný súbor s titulkami SRT. Po kliknutí na Download ich okamžite môžete stiahnuť vo formáte DFXP.

Ak už máte titulky DFXP uložené, môžete na Netflixe spustiť prehrávanie vybraného filmu. Vďaka doplnku Super Netflix tu pribudli tri ikonky, nás teraz zaujíma tá prvá, slúžiaca na použitie SubFlicks.

Po kliknutí si vyberiete prevedený súbor DFXP, čím sa titulky načítajú. Môže sa však stať, že sa nezačnú zobrazovať automaticky. V tom prípade v spodnej lište nájdite v ponuke titulkov vami nahraný súbor DFXP.

Veľkosť, farbu či tieň titulkov môžete nastavovať priamo v Netflixe (Your Account - Subtitle Appearance). Ďalší problém, s ktorým sa môžete stretnúť, je ten, že titulky nebudú sedieť a bude ich treba prečasovať. Na to môžete opäť využiť službu SubFlicks, ktorá poskytuje funkciu Resync Subtitle. Tu môžete zvoliť spomalenie alebo zrýchlenie titulkov.

Zdroj: zive.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Internet

Inteligentný bot Google Assistant čoskoro umožní vykonávať platby aj hlasovým príkazom

18.01.2017 00:25

Rozbor Google App pre Android (beta verzia 6.11.13), ktorý  zahŕňa aj službu Assistant, podľa ľudí z XDA Developers ukazuje, že čoskoro by sme mohli uskutočňovať platby pomocou zariadení podporujúcich ...

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá