5.8.2014 0 Comments

Na internete sa najviac dopytuje stavebný materiál a stavebné práce. Priemerná hodnota je 2 929 €.

Slováci na internete najviac dopytujú oblasť stavebníctva a stavebného materiálu, priemyslu a realít. Priemerná hodnota jedného dopytu je 2 929 €.

Úspešnosť nájdenia vhodného dodávateľa je pomerne vysoká, 7 z 10 dopytov vhodného dodávateľa nájde. Vyplýva to z posledného prieskumu spoločnosti B2M, ktorá na Slovensku prevádzkuje službu 123dopyt.sk. „Takmer 78 % zaregistrovaných dodávateľov získalo aspoň jednu zákazku na základe reakcie na zasielané dopyty," hovorí Otto Kočí, riaditeľ B2M. Viac ako 16 % dodávateľov získalo vďaka dopytovému systému za rok viac ako päť zákaziek.

Rok 2014 je pre službu 123dopyt.sk jubilejný. Oslavuje totiž 10 rokov aktívneho pôsobenia na slovenskom trhu. „123dopyt.sk si stabilne drží pozíciu lídra na slovenskom internetovom trhu," hovorí Kočí a dodáva, že služba má pomerne nízku fluktuáciu zákazníckeho, t.j. predplatiteľského kmeňa. „Z nášho posledného prieskumu vyplýva, že každý registrovaný dodávateľ získa v priemere 1,22 zákazky. U tých, ktorí sú v systéme dlhšie, sa úspešnosť zvyšuje," vysvetľuje. „Dodávatelia, ktorí systém 123dopyt.sk používajú dlhšie ako 2 roky, získavajú v priemere 3 zákazky, pričom každý dodávateľ dostane každý mesiac informácie o priemerne 95 dopytoch."

Na druhej strane prináša služba úžitok i dopytujúcim. „Pre jeden dopyt je možné očakávať priemerne 9 ponúk od registrovaných dodávateľov, teda konkrétnych firiem," prezrádza Kočí a upresňuje, že viac ako 41 % všetkých zákaziek je z oblasti stavebníctva alebo stavebného materiálu. „Stavebníctvo je jasnou jednotkou. Priemerná hodnota dopytu zameraného na tento segment je 6 000 €, v prípade oblasti priemyslu sú čísla zhodné - cca 6 000 € a v oblasti realít sa táto hodnota pohybuje okolo 26 000 €," dopĺňa.

Služba 123dopyt.sk je na slovenskom trhu už 10 rokov. Za tú dobu získala a dlhodobo si udržiava silnú pozíciu lídra. Najtypickejším registrovaným užívateľom je remeselník, živnostník alebo menšia firma. Služba 123dopyt.sk garantuje získanie zákazky, čo znamená, že ak registrovaný užívateľ nezíska v priebehu ročnej lehoty ani jednu zákazku a požiada o vrátenie registračného poplatku, ten je mu automaticky vrátený.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá