5.8.2014 0 Comments

Na internete sa najviac dopytuje stavebný materiál a stavebné práce. Priemerná hodnota je 2 929 €.

Slováci na internete najviac dopytujú oblasť stavebníctva a stavebného materiálu, priemyslu a realít. Priemerná hodnota jedného dopytu je 2 929 €.

Úspešnosť nájdenia vhodného dodávateľa je pomerne vysoká, 7 z 10 dopytov vhodného dodávateľa nájde. Vyplýva to z posledného prieskumu spoločnosti B2M, ktorá na Slovensku prevádzkuje službu 123dopyt.sk. „Takmer 78 % zaregistrovaných dodávateľov získalo aspoň jednu zákazku na základe reakcie na zasielané dopyty," hovorí Otto Kočí, riaditeľ B2M. Viac ako 16 % dodávateľov získalo vďaka dopytovému systému za rok viac ako päť zákaziek.

Rok 2014 je pre službu 123dopyt.sk jubilejný. Oslavuje totiž 10 rokov aktívneho pôsobenia na slovenskom trhu. „123dopyt.sk si stabilne drží pozíciu lídra na slovenskom internetovom trhu," hovorí Kočí a dodáva, že služba má pomerne nízku fluktuáciu zákazníckeho, t.j. predplatiteľského kmeňa. „Z nášho posledného prieskumu vyplýva, že každý registrovaný dodávateľ získa v priemere 1,22 zákazky. U tých, ktorí sú v systéme dlhšie, sa úspešnosť zvyšuje," vysvetľuje. „Dodávatelia, ktorí systém 123dopyt.sk používajú dlhšie ako 2 roky, získavajú v priemere 3 zákazky, pričom každý dodávateľ dostane každý mesiac informácie o priemerne 95 dopytoch."

Na druhej strane prináša služba úžitok i dopytujúcim. „Pre jeden dopyt je možné očakávať priemerne 9 ponúk od registrovaných dodávateľov, teda konkrétnych firiem," prezrádza Kočí a upresňuje, že viac ako 41 % všetkých zákaziek je z oblasti stavebníctva alebo stavebného materiálu. „Stavebníctvo je jasnou jednotkou. Priemerná hodnota dopytu zameraného na tento segment je 6 000 €, v prípade oblasti priemyslu sú čísla zhodné - cca 6 000 € a v oblasti realít sa táto hodnota pohybuje okolo 26 000 €," dopĺňa.

Služba 123dopyt.sk je na slovenskom trhu už 10 rokov. Za tú dobu získala a dlhodobo si udržiava silnú pozíciu lídra. Najtypickejším registrovaným užívateľom je remeselník, živnostník alebo menšia firma. Služba 123dopyt.sk garantuje získanie zákazky, čo znamená, že ak registrovaný užívateľ nezíska v priebehu ročnej lehoty ani jednu zákazku a požiada o vrátenie registračného poplatku, ten je mu automaticky vrátený.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá