5.8.2014 0 Comments

Na internete sa najviac dopytuje stavebný materiál a stavebné práce. Priemerná hodnota je 2 929 €.

Slováci na internete najviac dopytujú oblasť stavebníctva a stavebného materiálu, priemyslu a realít. Priemerná hodnota jedného dopytu je 2 929 €.

Úspešnosť nájdenia vhodného dodávateľa je pomerne vysoká, 7 z 10 dopytov vhodného dodávateľa nájde. Vyplýva to z posledného prieskumu spoločnosti B2M, ktorá na Slovensku prevádzkuje službu 123dopyt.sk. „Takmer 78 % zaregistrovaných dodávateľov získalo aspoň jednu zákazku na základe reakcie na zasielané dopyty," hovorí Otto Kočí, riaditeľ B2M. Viac ako 16 % dodávateľov získalo vďaka dopytovému systému za rok viac ako päť zákaziek.

Rok 2014 je pre službu 123dopyt.sk jubilejný. Oslavuje totiž 10 rokov aktívneho pôsobenia na slovenskom trhu. „123dopyt.sk si stabilne drží pozíciu lídra na slovenskom internetovom trhu," hovorí Kočí a dodáva, že služba má pomerne nízku fluktuáciu zákazníckeho, t.j. predplatiteľského kmeňa. „Z nášho posledného prieskumu vyplýva, že každý registrovaný dodávateľ získa v priemere 1,22 zákazky. U tých, ktorí sú v systéme dlhšie, sa úspešnosť zvyšuje," vysvetľuje. „Dodávatelia, ktorí systém 123dopyt.sk používajú dlhšie ako 2 roky, získavajú v priemere 3 zákazky, pričom každý dodávateľ dostane každý mesiac informácie o priemerne 95 dopytoch."

Na druhej strane prináša služba úžitok i dopytujúcim. „Pre jeden dopyt je možné očakávať priemerne 9 ponúk od registrovaných dodávateľov, teda konkrétnych firiem," prezrádza Kočí a upresňuje, že viac ako 41 % všetkých zákaziek je z oblasti stavebníctva alebo stavebného materiálu. „Stavebníctvo je jasnou jednotkou. Priemerná hodnota dopytu zameraného na tento segment je 6 000 €, v prípade oblasti priemyslu sú čísla zhodné - cca 6 000 € a v oblasti realít sa táto hodnota pohybuje okolo 26 000 €," dopĺňa.

Služba 123dopyt.sk je na slovenskom trhu už 10 rokov. Za tú dobu získala a dlhodobo si udržiava silnú pozíciu lídra. Najtypickejším registrovaným užívateľom je remeselník, živnostník alebo menšia firma. Služba 123dopyt.sk garantuje získanie zákazky, čo znamená, že ak registrovaný užívateľ nezíska v priebehu ročnej lehoty ani jednu zákazku a požiada o vrátenie registračného poplatku, ten je mu automaticky vrátený.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá