Image
6.2.2013 0 Comments

Na elektronizáciu služieb NR SR pôjde 4,5 mil. eur

narodna_rada.jpg Ministerstvo financií (MF) SR ako sprostredkovateľský orgán pod riadiacim orgánom pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS), uzavrelo zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na zrealizovanie projektu s názvom "Elektronizácia služieb Národnej rady SR". Ako ďalej informuje rezort financií, na tento účel pôjde 4,5 mil. eur. Medzi hlavné ciele spomínaného projektu patrí zvýšenie spokojnosti občanov, podnikateľov s verejnou správou a zabezpečenie elektronizácie procesov verejnej správy. Zjednodušiť a zefektívniť sa má aj prístup občanov k informáciám a aj práca s poskytnutými údajmi.

Projekt má taktiež prispieť k zníženiu administratívneho zaťaženia občanov a podnikateľských subjektov pri vybavovaní záležitostí vo vzťahu NR SR. Zároveň má za úlohu zvýšiť informovanosť obyvateľov o činnostiach a dianí v národnej rade. Zmluva o poskytnutí nenávratného príspevku nadobudla účinnosť 5. februára.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá