Image
29.1.2014 0 Comments

Na čo využijete termokameru ako príslušenstvo k mobilu? Napríklad na detekciu zlodejov v byte alebo kontrolu uhaseného ohňa.

flir_one.jpg Spoločnosť FLIR Systems predstavila, pod názvom FLIR ONE, prvú spotrebiteľsky orientovanú termokameru v podobe príslušenstva mobilného telefónu. Aktuálne je zariadenie určené pre spoluprácu s modelmi iPhone 5 a 5s a má podobu puzdra, do ktorého sa mobilný telefón vkladá.

flir_one_2.jpg

Zariadenie disponuje vlastným snímačom s zonačením FLIR Lepton, schopným kontinuálne vytvárať teplotné mapy v rozsahu teplôt od 0 ˚C do 100 ˚C. Tie nepretržite zobrazuje displej mobilného telefónu a pomocou dodávanej aplikácie FLIR ONE MX možno z takto snímaného obrazu vytvárať statické snímky alebo videosekvencie. 

flir_one_3.jpg

Zariadenie má vlastnú dobíjateľnú batériu s kapacitou 1400 mAh, ktorá mu umožňuje pracovať nepretržite po dobu 2 hodín alebo alternatívne môže pomôcť zvýšiť kapacitu batérie mobilného telefónu. Zariadenie je s ním prepojené pomocou USB rozhrania.

flir_one_4.jpg

FLIR ONE možno využiť pri orientačnom zisťovaní tepelných mostov v budovách, detegovaní poškodení vodovodných potrubí, pri ochrane majetku a života, napríklad ak do budovy preniknú zlodeji, pre rekreačné účely pri pobyte v prírode, pri jej nočnom pozorovaní, pri uistení sa, že došlo k dostatočnému uhaseniu otvoreného ohňa, prípadne ako podporu videnia v hmle alebo v zadymenom prostredí pri požiari a pod.

Zariadenie bude dostupné už na jar tohto roka, za cenu zhruba 250 EUR, verzia pre inteligentné telefóny s operačným systémom Android bude k dispozícii neskôr v tomto roku.


Zdroj: FLIR


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá