Image
29.1.2014 0 Comments

Na čo využijete termokameru ako príslušenstvo k mobilu? Napríklad na detekciu zlodejov v byte alebo kontrolu uhaseného ohňa.

flir_one.jpg Spoločnosť FLIR Systems predstavila, pod názvom FLIR ONE, prvú spotrebiteľsky orientovanú termokameru v podobe príslušenstva mobilného telefónu. Aktuálne je zariadenie určené pre spoluprácu s modelmi iPhone 5 a 5s a má podobu puzdra, do ktorého sa mobilný telefón vkladá.

flir_one_2.jpg

Zariadenie disponuje vlastným snímačom s zonačením FLIR Lepton, schopným kontinuálne vytvárať teplotné mapy v rozsahu teplôt od 0 ˚C do 100 ˚C. Tie nepretržite zobrazuje displej mobilného telefónu a pomocou dodávanej aplikácie FLIR ONE MX možno z takto snímaného obrazu vytvárať statické snímky alebo videosekvencie. 

flir_one_3.jpg

Zariadenie má vlastnú dobíjateľnú batériu s kapacitou 1400 mAh, ktorá mu umožňuje pracovať nepretržite po dobu 2 hodín alebo alternatívne môže pomôcť zvýšiť kapacitu batérie mobilného telefónu. Zariadenie je s ním prepojené pomocou USB rozhrania.

flir_one_4.jpg

FLIR ONE možno využiť pri orientačnom zisťovaní tepelných mostov v budovách, detegovaní poškodení vodovodných potrubí, pri ochrane majetku a života, napríklad ak do budovy preniknú zlodeji, pre rekreačné účely pri pobyte v prírode, pri jej nočnom pozorovaní, pri uistení sa, že došlo k dostatočnému uhaseniu otvoreného ohňa, prípadne ako podporu videnia v hmle alebo v zadymenom prostredí pri požiari a pod.

Zariadenie bude dostupné už na jar tohto roka, za cenu zhruba 250 EUR, verzia pre inteligentné telefóny s operačným systémom Android bude k dispozícii neskôr v tomto roku.


Zdroj: FLIR


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá