Image
29.1.2014 0 Comments

Na čo využijete termokameru ako príslušenstvo k mobilu? Napríklad na detekciu zlodejov v byte alebo kontrolu uhaseného ohňa.

flir_one.jpg Spoločnosť FLIR Systems predstavila, pod názvom FLIR ONE, prvú spotrebiteľsky orientovanú termokameru v podobe príslušenstva mobilného telefónu. Aktuálne je zariadenie určené pre spoluprácu s modelmi iPhone 5 a 5s a má podobu puzdra, do ktorého sa mobilný telefón vkladá.

flir_one_2.jpg

Zariadenie disponuje vlastným snímačom s zonačením FLIR Lepton, schopným kontinuálne vytvárať teplotné mapy v rozsahu teplôt od 0 ˚C do 100 ˚C. Tie nepretržite zobrazuje displej mobilného telefónu a pomocou dodávanej aplikácie FLIR ONE MX možno z takto snímaného obrazu vytvárať statické snímky alebo videosekvencie. 

flir_one_3.jpg

Zariadenie má vlastnú dobíjateľnú batériu s kapacitou 1400 mAh, ktorá mu umožňuje pracovať nepretržite po dobu 2 hodín alebo alternatívne môže pomôcť zvýšiť kapacitu batérie mobilného telefónu. Zariadenie je s ním prepojené pomocou USB rozhrania.

flir_one_4.jpg

FLIR ONE možno využiť pri orientačnom zisťovaní tepelných mostov v budovách, detegovaní poškodení vodovodných potrubí, pri ochrane majetku a života, napríklad ak do budovy preniknú zlodeji, pre rekreačné účely pri pobyte v prírode, pri jej nočnom pozorovaní, pri uistení sa, že došlo k dostatočnému uhaseniu otvoreného ohňa, prípadne ako podporu videnia v hmle alebo v zadymenom prostredí pri požiari a pod.

Zariadenie bude dostupné už na jar tohto roka, za cenu zhruba 250 EUR, verzia pre inteligentné telefóny s operačným systémom Android bude k dispozícii neskôr v tomto roku.


Zdroj: FLIR


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá