Image
2.10.2015 0 Comments

Na Windows 10 Mobile už možno spúšťať androidové aplikácie

Microsoft zmaril sny používateľov Lumií o spustení operačného systému Android na ich telefónoch.

Nový operačný systém Windows 10 Mobile mal upútať používateľov zariadení s Windows Phone novými užitočnými funkciami a bezpečnostnými opatreniami. No rovnaký účinok mal mať aj na tých, ktorí zamýšľali prejsť z Windows Phone na Android. Prišiel totiž s androidovým subsystémom, ktorý umožňuje používateľom spúšťať aplikácie pre Android v systéme Windows 10 Mobile.

Na tohtoročnej konferencii MS Build predstavil Microsoft okrem iného aj vývojárske nástroje, ktoré umožnia konverziu aplikácií pre iOS a Android (Project Islandwood a Project Astoria) na Windows 10 Mobile. Začiatkom augusta unikla dokumentácia ešte nedokončeného Projectu Astoria a vývojárske nástroje na internet, a tak si používatelia mohli voľne (ale nelegálne) stiahnuť androidové súbory .apk do svojich telefónov Lumia. Na ich inštalovanie bola potrebná aplikácia Windows Insider. Postup inštalácie ukazuje video.


Jediným obmedzením bola nemožnosť spustiť aplikáciu Google Play, takže sa nedali inštalovať aplikácie priamo z tohto obchodu. Ľudia preto začali špekulovať, že na telefónoch s Windows by čoskoro mohol bežať Android. Niekoľko talentovaných jedincov totiž ukázalo, že je to možné. Hoci Windows je zrejme bezpečnejší ako Android, používatelia sa o to stále pokúšali. Napríklad web WMPoweruser ukázal Lumiu 830, na ktorej beží Android 5.0.2 Lollipop.


No len čo Microsoft zistil medzeru, ktorá to umožňuje, okamžite vydal bezpečnostnú opravu, ktorá zabraňuje spúšťať Android na telefónoch s Windows, a to dva týždne pred oficiálnym uvedením systému Windows 10 Mobile. Aktuálne náhľadové zostavenie to už neumožňuje.

Androidové aplikácie môžu pomocou Projectu Astoria naďalej fungovať na telefónoch s Windows, ale OS Android na ne už nemožno inštalovať. Aj androidové aplikácie však môžu fungovať odlišne v medziach prostredia Windows.

Zdroj: techtimes.com
windowscentral.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá