Image
2.10.2015 0 Comments

Na Windows 10 Mobile už možno spúšťať androidové aplikácie

Microsoft zmaril sny používateľov Lumií o spustení operačného systému Android na ich telefónoch.

Nový operačný systém Windows 10 Mobile mal upútať používateľov zariadení s Windows Phone novými užitočnými funkciami a bezpečnostnými opatreniami. No rovnaký účinok mal mať aj na tých, ktorí zamýšľali prejsť z Windows Phone na Android. Prišiel totiž s androidovým subsystémom, ktorý umožňuje používateľom spúšťať aplikácie pre Android v systéme Windows 10 Mobile.

Na tohtoročnej konferencii MS Build predstavil Microsoft okrem iného aj vývojárske nástroje, ktoré umožnia konverziu aplikácií pre iOS a Android (Project Islandwood a Project Astoria) na Windows 10 Mobile. Začiatkom augusta unikla dokumentácia ešte nedokončeného Projectu Astoria a vývojárske nástroje na internet, a tak si používatelia mohli voľne (ale nelegálne) stiahnuť androidové súbory .apk do svojich telefónov Lumia. Na ich inštalovanie bola potrebná aplikácia Windows Insider. Postup inštalácie ukazuje video.


Jediným obmedzením bola nemožnosť spustiť aplikáciu Google Play, takže sa nedali inštalovať aplikácie priamo z tohto obchodu. Ľudia preto začali špekulovať, že na telefónoch s Windows by čoskoro mohol bežať Android. Niekoľko talentovaných jedincov totiž ukázalo, že je to možné. Hoci Windows je zrejme bezpečnejší ako Android, používatelia sa o to stále pokúšali. Napríklad web WMPoweruser ukázal Lumiu 830, na ktorej beží Android 5.0.2 Lollipop.


No len čo Microsoft zistil medzeru, ktorá to umožňuje, okamžite vydal bezpečnostnú opravu, ktorá zabraňuje spúšťať Android na telefónoch s Windows, a to dva týždne pred oficiálnym uvedením systému Windows 10 Mobile. Aktuálne náhľadové zostavenie to už neumožňuje.

Androidové aplikácie môžu pomocou Projectu Astoria naďalej fungovať na telefónoch s Windows, ale OS Android na ne už nemožno inštalovať. Aj androidové aplikácie však môžu fungovať odlišne v medziach prostredia Windows.

Zdroj: techtimes.com
windowscentral.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá