Image
2.10.2015 0 Comments

Na Windows 10 Mobile už možno spúšťať androidové aplikácie

Microsoft zmaril sny používateľov Lumií o spustení operačného systému Android na ich telefónoch.

Nový operačný systém Windows 10 Mobile mal upútať používateľov zariadení s Windows Phone novými užitočnými funkciami a bezpečnostnými opatreniami. No rovnaký účinok mal mať aj na tých, ktorí zamýšľali prejsť z Windows Phone na Android. Prišiel totiž s androidovým subsystémom, ktorý umožňuje používateľom spúšťať aplikácie pre Android v systéme Windows 10 Mobile.

Na tohtoročnej konferencii MS Build predstavil Microsoft okrem iného aj vývojárske nástroje, ktoré umožnia konverziu aplikácií pre iOS a Android (Project Islandwood a Project Astoria) na Windows 10 Mobile. Začiatkom augusta unikla dokumentácia ešte nedokončeného Projectu Astoria a vývojárske nástroje na internet, a tak si používatelia mohli voľne (ale nelegálne) stiahnuť androidové súbory .apk do svojich telefónov Lumia. Na ich inštalovanie bola potrebná aplikácia Windows Insider. Postup inštalácie ukazuje video.


Jediným obmedzením bola nemožnosť spustiť aplikáciu Google Play, takže sa nedali inštalovať aplikácie priamo z tohto obchodu. Ľudia preto začali špekulovať, že na telefónoch s Windows by čoskoro mohol bežať Android. Niekoľko talentovaných jedincov totiž ukázalo, že je to možné. Hoci Windows je zrejme bezpečnejší ako Android, používatelia sa o to stále pokúšali. Napríklad web WMPoweruser ukázal Lumiu 830, na ktorej beží Android 5.0.2 Lollipop.


No len čo Microsoft zistil medzeru, ktorá to umožňuje, okamžite vydal bezpečnostnú opravu, ktorá zabraňuje spúšťať Android na telefónoch s Windows, a to dva týždne pred oficiálnym uvedením systému Windows 10 Mobile. Aktuálne náhľadové zostavenie to už neumožňuje.

Androidové aplikácie môžu pomocou Projectu Astoria naďalej fungovať na telefónoch s Windows, ale OS Android na ne už nemožno inštalovať. Aj androidové aplikácie však môžu fungovať odlišne v medziach prostredia Windows.

Zdroj: techtimes.com
windowscentral.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá