27.11.2012 0 Comments

Na Slovensku je nový VIPRE Business ponúkaný všetkým IT spoločnostiam zadarmo

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), uviedla najnovšiu verziu VIPRE Business, ktorá ako prvý antivírusový produkt vo svojej kategórii poskytuje SMB firmám funkcionalitu antivírusu, správu aktualizácií (patch manažment) a správu mobilných zariadení v jednom riešení. Navyše, na slovenskom trhu budú môcť všetky IT spoločnosti, ktoré prejavia záujem ponúkať GFI VIPRE Antivirus Business svojim zákazníkom, využiť ponuku nainštalovať si novú verziu v celej svojej firme na vlastné využitie úplne zadarmo. A to bez akýchkoľvek ďalších záväzkov, komplikovaných zmlúv a požiadaviek na výšku predaja.

Najnovšia verzia VIPRE Business Premium reaguje na najpálčivejšie bezpečnostné výzvy, ktorým dnes čelia administrátori, čo je predovšetkým zraniteľnosť softvéru tretích strán, ktorá podľa zdrojov GFI zapríčiňuje až 75 % malvérových a vírusových infekcií ohrozujúcich siete SMB spoločností.

„Správa aktualizácií integrovaná vo VIPRE Business Premium nám umožnila urobiť viac ako 600 jednotlivých aktualizácií na takmer 200 počítačoch v priebehu pár dní," povedal Chad Skinner, IT manažér spoločnosti Lehi City Corporation. „To rádovo zvyšuje zabezpečenie našich počítačov a umožňuje našim IT pracovníkom venovať sa iným dôležitým úlohám."

Malé a stredne veľké spoločnosti tiež čelia výzvam v oblasti správy najrôznejších mobilných zariadení s odlišnými operačnými systémami, čo generuje nové bezpečnostné hrozby, ktoré pred pár rokmi neexistovali. Analytická spoločnosť Gartner nedávno predpovedala, že do roku 2017 bude musieť 90 % podnikov podporovať dva alebo viac mobilných operačných platforiem a 65 % podnikov bude musieť zaviesť nejaký systém na správu mobilných zariadení (MDM), aby minimalizovali bezpečnostné problémy v súvislosti s trendom BYOD (Bring Your Own Device), kedy zamestnanci využívajú v práci svoje vlastné mobilné zariadenia. Tvorcovia malvéru si sú tohto trendu vedomí a aktívne sa teraz na tieto zariadenia zameriavajú.

VIPRE Business tieto výzvy rieši ponukou centrálnej správy antivírusu, vďaka ktorej môžu administrátori centrálne riadiť antivírusovú ochranu zariadení typu PC, Mac a Android a inteligentných telefónov a tabletov iPhone, iPad a Android. VIPRE Business vo verzii Premium taktiež zahŕňa integrovanú správu aktualizácií (patch manažment), firewall, blokovanie škodlivých webových stránok a anti-phishingový filter. Funkcia na správu aktualizácií vo verzii Premium automaticky hľadá a aktualizuje zastaraný softvér. Taktiež zobrazuje stav služby Windows Update na každom počítači a dokáže túto službu zapnúť v prípade, že nie je aktívna.

„Jednou z najmenej obľúbených činností v mojej práci je otravovanie užívateľov s aktualizáciami. Akýkoľvek spôsob, ktorý by mi umožnil vyhnúť sa tejto úlohe, je pre mňa doslova darom z nebies," povedal Michael Ruf, IT manažér zo spoločnosti Interstate Cold Storage. „VIPRE Business Premium aktualizuje úplne automaticky, a tak pracuje presne podľa mojich predstáv - bez reštartov, inštalačných okien či vyskakujúcich hlásení."

„Naši zákazníci nám kladú na srdce, aby sme sa nestali výrobcom „bloatwaru" (t. j. nafúknutého softvéru s mnohými zbytočnými funkciami), ako rad iných softvérových dodávateľov na trhu. Berieme ich požiadavky veľmi vážne, a preto naša spoločnosť do novej verzie VIPRE pridala iba nevyhnutné a žiadané funkcionality a zároveň zvýšila výkonnosť antivírusového jadra," povedal Martin Říha, riaditeľ pre stratégiu GFI Česká republika a Slovensko. „Spätná väzba zákazníkov je veľmi pozitívna - automatizáciou správy aktualizácií a správy mobilných zariadení prostredníctvom centrálnej konzoly umožňujeme IT administrátorom nielen maximalizovať svoju vlastnú efektivitu, ale aj efektivitu všetkých jej užívateľov. Navyše sme pre slovenských poskytovateľov IT služieb pripravili ponuku inštalácie VIPRE Business na rok úplne zadarmo, aby si mohli výhody novej verzie vyskúšať sami, a potom kvalifikovane ponúkať svojim zákazníkom."

Nové funkcie VIPRE Business zahŕňajú:
• Patch manažment - automatické aktualizácie zastaraného softvéru prostredníctvom integrovanej funkcionality pre patch manažment (dostupné vo verzii Premium).
• Správa mobilných zariadení - zaisťuje integritu podnikových dát so vzdialeným prístupom pre inteligentné telefóny a tablety. Ochrana platformy Android zahŕňa antivírus, vzdialený poplach a lokalizačné funkcie, ochrana zariadení iPad a iPhone obsahuje možnosť vzdialeného uzamknutia a vynútenie hesla.
• Zabezpečenie desktopov a notebookov platformy Mac - udržiava počítače Mac zabezpečené, pričom obsahuje možnosť konfigurácie a centrálnej správy antivírusu na týchto zariadeniach priamo z konzoly VIPRE.
• Identifikácia nechránených a infikovaných PC v sieti - identifikuje nechránené počítače a upozorňuje administrátorov.
• Automatické odstránenie existujúceho antivírusového softvéru - eliminuje konflikty v sieti počas inštalácie automatickým odstránením existujúcich antivírusových riešení.
• Kontrola výmenných médií - automaticky kontroluje USB pamäte a ďalšie výmenné médiá ihneď po pripojení do PC s cieľom zamedziť prípadnej infekcii.

Nepodceňujte skryté náklady bloatwaru
Väčšina antivírusových riešení spotrebováva veľký podiel výkonu procesora, čím znižuje produktivitu zamestnancov. Podľa prieskumu GFI Software a s využitím štatistík amerického úradu práce sa ukazuje, že antivírusové riešenia náročné na výpočtový výkon môžu podniky stáť až 1 000 dolárov ročne na každého pracovníka v dôsledku zníženia produktivity jeho práce. VIPRE je optimalizovaný na rýchle skenovanie, pričom chráni proti všetkým typom malvéru bez potreby veľkého výpočtového výkonu či spomaľovania počítača.

Cena a dostupnosť
VIPRE Antivirus Business a VIPRE Business Premium sú dostupné už teraz. Cena ročnej licencie základnej verzie pre 10 pracovných staníc je 162,40 EUR vo verzii Premium stojí 194,70 EUR. Všetky licencie zahŕňajú pravidelné aktualizácie vírusových hrozieb, softvérové upgrady a technickú podporu cez telefón, e-mail, chat či diskusné fóra.

Ak potrebujete viac informácií o VIPRE Antivirus Business navštívte, prosím, http://www.gfi.cz/business-antivirus-software, kliknite tu, ak chcete 30-dňovú trial verziu alebo pošlite e-mail na obchod@gfi.cz.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá