Image
3.6.2014 0 Comments

Na Slovensko príde internetová superhviezda Paul Vixie, ktorý navrhol súbor rozšírení protokolu DNS

paul_vixie.jpg Slovensko navštívi 16. júna Dr. Paul Vixie, člen internetovej siene slávy, ktorý navrhol a realizoval súbor rozšírení protokolu DNS. Je autorom jedenástich štandardov RFC (súborom týchto dokumentov sa riadi väčšina internetu) a vytvoril niekoľko štandardných systémových aplikácií pre UNIX, ktoré v súčasnosti využíva internetová sieť. Vixie vystúpi na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) so svojou prednáškou The Fall of the Stupid Network (Pád hlúpej siete).

Slovensko navštívi na pozvanie antivírusovej spoločnosti ESET a FIIT STU.

Prednáška bude bez poplatku otvorená všetkým fanúšikom internetu a digitálnej bezpečnosti. Uskutoční sa v pondelok 16. júna o 18:00 v Turingovej veľkej učebni v budove FIIT STU v Bratislave na Ilkovičovej ulici 2 v anglickom jazyku. Záujemcovia sa však musia na prednášku vopred prihlásiť cez webovú stránku http://www.fiit.stuba.sk/speaker/.

„Keďže medzi odporcov slobody a súkromia patria v súčasnosti aj štáty, extrémne zraniteľnosti nachádzajúce sa na koncových zariadeniach a v ich softvéri predstavujú nový globálny ľudsko-právny problém," opisuje Vixie obsah svojej prednášky. Prednáška sa bude zaoberať jednoduchosťou a hlúposťou internetového jadra a snahou zamerať všetky bezpečnostné opatrenia na jeho okraj - smartfóny, laptopy, operačné systémy a aplikácie operačných systémov. „Paul Vixie je internetová superhviezda. Som preto veľmi rád, že si našiel čas na slovenské publikum, ktorému predstaví svoj pohľad na to, ako ľudstvo mení internet a zároveň, ako internet kontinuálne mení ľudské spoločenstvo," hovorí Juraj Malcho, riaditeľ pre výskum a vývoj spoločnosti ESET.

Vixie sa od roku 1980 venuje internetovým protokolom a unixovým systémom ako protokolový dizajnér a softvérový architekt. Je hlavným autorom a technickým architektom open source softvéru BIND 8. BIND, skratka pre Berkeley Internet Name Domain, je na internete najpoužívanejším softvérom DNS, na unixových systémoch je štandardom. Vixie je v súčasnosti generálnym riaditeľom bezpečnostnej spoločnosti Farsight Security.

Bol prezidentom, predsedom predstavenstva a zakladateľom Internet Systems Consortium (ISC), prezidentom MAPS, PAIX a MIBH, technologickým riaditeľom Abovenet/MFN a členom predstavenstva viacerých obchodných i neziskových organizácií. Titul PhD. získal na japonskej univerzite Keio za svoju prácu na DNS a jeho bezpečnostných doplnkoch. Členom internetovej siene slávy je od roku 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá