Image
3.6.2014 0 Comments

Na Slovensko príde internetová superhviezda Paul Vixie, ktorý navrhol súbor rozšírení protokolu DNS

paul_vixie.jpg Slovensko navštívi 16. júna Dr. Paul Vixie, člen internetovej siene slávy, ktorý navrhol a realizoval súbor rozšírení protokolu DNS. Je autorom jedenástich štandardov RFC (súborom týchto dokumentov sa riadi väčšina internetu) a vytvoril niekoľko štandardných systémových aplikácií pre UNIX, ktoré v súčasnosti využíva internetová sieť. Vixie vystúpi na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) so svojou prednáškou The Fall of the Stupid Network (Pád hlúpej siete).

Slovensko navštívi na pozvanie antivírusovej spoločnosti ESET a FIIT STU.

Prednáška bude bez poplatku otvorená všetkým fanúšikom internetu a digitálnej bezpečnosti. Uskutoční sa v pondelok 16. júna o 18:00 v Turingovej veľkej učebni v budove FIIT STU v Bratislave na Ilkovičovej ulici 2 v anglickom jazyku. Záujemcovia sa však musia na prednášku vopred prihlásiť cez webovú stránku http://www.fiit.stuba.sk/speaker/.

„Keďže medzi odporcov slobody a súkromia patria v súčasnosti aj štáty, extrémne zraniteľnosti nachádzajúce sa na koncových zariadeniach a v ich softvéri predstavujú nový globálny ľudsko-právny problém," opisuje Vixie obsah svojej prednášky. Prednáška sa bude zaoberať jednoduchosťou a hlúposťou internetového jadra a snahou zamerať všetky bezpečnostné opatrenia na jeho okraj - smartfóny, laptopy, operačné systémy a aplikácie operačných systémov. „Paul Vixie je internetová superhviezda. Som preto veľmi rád, že si našiel čas na slovenské publikum, ktorému predstaví svoj pohľad na to, ako ľudstvo mení internet a zároveň, ako internet kontinuálne mení ľudské spoločenstvo," hovorí Juraj Malcho, riaditeľ pre výskum a vývoj spoločnosti ESET.

Vixie sa od roku 1980 venuje internetovým protokolom a unixovým systémom ako protokolový dizajnér a softvérový architekt. Je hlavným autorom a technickým architektom open source softvéru BIND 8. BIND, skratka pre Berkeley Internet Name Domain, je na internete najpoužívanejším softvérom DNS, na unixových systémoch je štandardom. Vixie je v súčasnosti generálnym riaditeľom bezpečnostnej spoločnosti Farsight Security.

Bol prezidentom, predsedom predstavenstva a zakladateľom Internet Systems Consortium (ISC), prezidentom MAPS, PAIX a MIBH, technologickým riaditeľom Abovenet/MFN a členom predstavenstva viacerých obchodných i neziskových organizácií. Titul PhD. získal na japonskej univerzite Keio za svoju prácu na DNS a jeho bezpečnostných doplnkoch. Členom internetovej siene slávy je od roku 2014.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá