Image
3.6.2014 0 Comments

Na Slovensko príde internetová superhviezda Paul Vixie, ktorý navrhol súbor rozšírení protokolu DNS

paul_vixie.jpg Slovensko navštívi 16. júna Dr. Paul Vixie, člen internetovej siene slávy, ktorý navrhol a realizoval súbor rozšírení protokolu DNS. Je autorom jedenástich štandardov RFC (súborom týchto dokumentov sa riadi väčšina internetu) a vytvoril niekoľko štandardných systémových aplikácií pre UNIX, ktoré v súčasnosti využíva internetová sieť. Vixie vystúpi na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) so svojou prednáškou The Fall of the Stupid Network (Pád hlúpej siete).

Slovensko navštívi na pozvanie antivírusovej spoločnosti ESET a FIIT STU.

Prednáška bude bez poplatku otvorená všetkým fanúšikom internetu a digitálnej bezpečnosti. Uskutoční sa v pondelok 16. júna o 18:00 v Turingovej veľkej učebni v budove FIIT STU v Bratislave na Ilkovičovej ulici 2 v anglickom jazyku. Záujemcovia sa však musia na prednášku vopred prihlásiť cez webovú stránku http://www.fiit.stuba.sk/speaker/.

„Keďže medzi odporcov slobody a súkromia patria v súčasnosti aj štáty, extrémne zraniteľnosti nachádzajúce sa na koncových zariadeniach a v ich softvéri predstavujú nový globálny ľudsko-právny problém," opisuje Vixie obsah svojej prednášky. Prednáška sa bude zaoberať jednoduchosťou a hlúposťou internetového jadra a snahou zamerať všetky bezpečnostné opatrenia na jeho okraj - smartfóny, laptopy, operačné systémy a aplikácie operačných systémov. „Paul Vixie je internetová superhviezda. Som preto veľmi rád, že si našiel čas na slovenské publikum, ktorému predstaví svoj pohľad na to, ako ľudstvo mení internet a zároveň, ako internet kontinuálne mení ľudské spoločenstvo," hovorí Juraj Malcho, riaditeľ pre výskum a vývoj spoločnosti ESET.

Vixie sa od roku 1980 venuje internetovým protokolom a unixovým systémom ako protokolový dizajnér a softvérový architekt. Je hlavným autorom a technickým architektom open source softvéru BIND 8. BIND, skratka pre Berkeley Internet Name Domain, je na internete najpoužívanejším softvérom DNS, na unixových systémoch je štandardom. Vixie je v súčasnosti generálnym riaditeľom bezpečnostnej spoločnosti Farsight Security.

Bol prezidentom, predsedom predstavenstva a zakladateľom Internet Systems Consortium (ISC), prezidentom MAPS, PAIX a MIBH, technologickým riaditeľom Abovenet/MFN a členom predstavenstva viacerých obchodných i neziskových organizácií. Titul PhD. získal na japonskej univerzite Keio za svoju prácu na DNS a jeho bezpečnostných doplnkoch. Členom internetovej siene slávy je od roku 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá