1.2.2013 0 Comments

Na Slovensko prichádza štvornásobne rýchlejší WiMAX internet

Ako prvý telekomunikačný operátor na Slovensku spúšťa Slovanet do prevádzky vysokorýchlostný bezdrôtový WiMAX internet s využitím novej a rýchlejšej technológie. Dostupný bude najprv v okolí Bratislavy, Trnavy a v Ilavskej kotline, celkovo pokryje územie s viac ako 30000 domácnosťami.

Novú generáciu bezdrôtovej internetovej technológie WiMAX prináša na Slovensko spoločnosť Slovanet. Vďaka efektívnejšiemu využitiu prenosového pásma poskytuje niekoľkonásobne vyššiu prenosovú rýchlosť, vyššiu spoľahlivosť a menšie prípojné zariadenia. Slovanetu umožní rozšíriť a skvalitniť internetovú infraštruktúru v oblastiach, kde by bolo neefektívne budovanie klasických či optických vedení.

Nové programy
Až štvornásobne vyšší výkon WiMAX internetu priniesol do ponuky Slovanetu nové programy s cenou už od príjemných 6,90 € mesačne a najrýchlejší program s prenosovou rýchlosťou 8 Mbit/s je možné získať za mesačnú cenu od 15,90 €. Ceny platia počas celej doby trvania viazanosti. Zriaďovací poplatok je 1 € pre všetky uvedené programy. Všetky internetové programy sú pritom dátovo neobmedzené.

Prehľad programov nového WiMAX internetu od Slovanetu

Názov programu WiMAX

  1. rýchlosť
    (download / upload)

Mesačná cena pri zmluve na:

24 mes.

18 mes.

12 mes.

Rýchlejší internet Štart

1 / 0,25 Mbit/s

6,90 €

9,90 €

13,90 €

Rýchlejší internet Mini

4 / 0,5 Mbit/s

9,90 €

13,90 €

19,90 €

Rýchlejší internet Štandard

8 / 0,5 Mbit/s

15,90 €

21,90 €

25,90 €

Spôsob príjmu internetu a zariadenia
Výhodou nového WiMAX internetu je, že pri dostatočne silnom signáli je pre jeho príjem možné použiť nové typy kompaktných zariadení, umiestnených v interiéri. V prípade väčších vzdialeností, alebo ak je medzi vysielačom a pripojeným miestom prekážka (napríklad iná budova), je k dispozícii aj klasické riešenie v podobe exteriérovej antény.

Záujemcovia si možnosť pripojenia WiMAX internetu na svojej adrese môžu overiť priamo cez web stránku http://dostupnost.slovanet.sk. Zákazníkom v dostatočnej blízkosti vysielača Slovanet zašle zariadenie kuriérom, v ostatných prípadoch ich navštívi technik, ktorý preverí kvalitu signálu a v prípade potreby im nainštaluje aj zariadenie s externou anténou.

Pre interiérové pripojenie poskytuje Slovanet zariadenie DX WiMAX spoločnosti Green Packet, integrujúce v sebe modem a vstavanú prijímacie anténu. Kompaktný modem, pri ktorého vývoji zjavne dostali silné slovo aj dizajnéri, sa umiestňuje na výšku a okrem LAN prípojok pre dva počítače obsahuje aj prístupový bod pre domácu Wi-Fi sieť.

V prípade nutnosti použiť citlivejšie riešenie so samostatnou exteriérovou anténou používa Slovanet zariadenie OX WiMAX od rovnakého výrobcu, ktorého hlavný modul sa umiestňuje tiež v exteriéri. Z tohto dôvodu neobsahuje interiérový Wi-Fi vysielač.

Uvádzacia akciová cena oboch koncových zariadení je 30 € pre všetky programy WiMAX internetu a všetky doby viazanosti. K exteriérovému zariadeniu OX WiMAX je možné si dokúpiť interiérový Wi-Fi router.

Pokrytie
Aktuálne je nový WiMAX internet dostupný v nasledovných oblastiach:

Oblasť Ilavskej kotliny: Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Ilava, Púchov, Streženice, Trenčianska Teplá, Kameničany, Slavnica, Sedmerovec, Veľký Kolačín, Nemšová, Borčice, Bolešov, Košeca, Ladce, Dulov, Horovce, Bohunice, Pruské, Beluša, Dolné Kočkovce, Visolaje, Lednické Rovne, Dolná Breznica.

Bratislava - mestské časti a okolie: Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica, Podunajské Biskupice, Dolné Hony, Horné Diely, Vrakuňa, Bernolákovo, Chorvátsky Grob, Dunajská Lužná, Kalinkovo, Hanuliakovo, Rovinka, Alžbetin Dvor, Hviezdoslavov, Kvetoslavov, Miloslavov.

Trnava a okolie: Trnava (južná časť), Boleráz, Modranka, Križovany nad Dudváhom, Zavar, Zeleneč, Hrnčiarovce nad Parnou.

Obyce (obec pri Zlatých Moravciach).

Pokrytie ďalších oblastí Slovanet zváži po vyhodnotení úspešnosti prevádzky v týchto lokalitách. Technológia WiMAX na báze štandardu IEEE 802.16e využíva frekvenčné pásmo 3,5 GHz, pre ktoré získal operátor Slovanet celoslovenskú licenciu s platnosťou do roku 2025. Ceny v tomto článku sú uvedené s DPH.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá