Image
19.2.2014 0 Comments

Na Slovensko prichádza ThinkPad X1 Carbon - najľahší ultrabook na svete

ThinkPad_X1_Carbon.PNG Spoločnosť Lenovo prináša na Slovensko ThinkPad X1 Carbon tretej generácie, ktorý je s hmotnosťou 1,27 kg najľahším 14-palcovým ultrabookom na svete.

Nový ThinkPad X1 Carbon prešiel zlepšeniami takmer vo všetkých smeroch a prináša netradičnú klávesnicu, ktorá sama navrhuje tlačidlá, ktoré sa používateľovi aktuálne hodia.

X1 Carbon je vyrobený z rovnakého materiálu ako lietadlá a pretekárske autá - z karbónového vlákna, ktoré má menšiu hmotnosť ako horčíkové a hliníkové vlákna, no zároveň je pevnejšie ako ktorékoľvek z nich.

X1 Carbon disponuje prispôsobiteľnou klávesnicou, ktorá sa dynamicky upravuje v závislosti od softvéru a používaných aplikácií na zvýraznenie najdôležitejších klávesov. Dotyková lišta na klávesnici ponúka štyri režimy, ktoré sa prispôsobujú podľa aktuálne používaných aplikácií alebo ich možno nastaviť manuálne. Súčasťou nového ultrabooku je aj ovládanie hlasom a gestami.

Nový displej ColorBurst prináša ostrejší a jasnejší obraz s rozlíšením až 2560 × 1440 bodov, silným 300-nitovým podsvietením a voliteľnou dotykovou vrstvou. Používatelia, ktorí trávia veľa času na cestách, ocenia technológiu Rapid Charge, pomocou ktorej sa ultrabook nabije na 80 % za menej ako hodinu. V kombinácii s až 9-hodinovou výdržou batérie, voliteľnou zabudovanou podporou 4G siete poskytuje nový model X1 Carbon potrebnú mobilitu a konektivitu. Ochranu dát zabezpečujú čip TPM, čítačka odtlačkov prstov a voliteľná centrálna správa vPro.

Pre zákazníkov vyžadujúcich zlepšené dokovanie využíva nový X1 Carbon konektor OneLink, ktorý eliminuje neporiadok s káblami. Umožňuje používateľom získať napájanie, gigabitový eternet a podporu dvoch displejov pripojením dokovacej stanice ThinkPad OneLink cez jediný kábel.

ThinkPad OneLink Pro Dock zahŕňa viacero portov USB, audio a eternetové pripojenie a podporu dvoch displejov, pripojených cez DisplayPort a DVI, na vybraných modeloch bez nutnosti inštalovania ovládačov. Integrovaný 90 W AC adaptér napája aj notebook, podporuje rýchle nabíjanie a umožňuje nabíjanie ďalších zariadení, ako sú smartfóny.

ThinkPad_OneLink_Pro_Dock.PNG

Nový ThinkPad X1 Carbon je na Slovensku k dispozícii od februára v cene od 1389 EUR s DPH.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá