Image
5.3.2014 0 Comments

Na Nokii X už pobežia aplikácie Google. Nokia s tým nemá problém, skôr naopak.

nokia_x.jpg Nokia pred týždňom predstavila novú rodinu svojich zariadení založených na systéme Android. Ide však o upravenú verziu, ktorá umožňuje prístup len k službám Nokie, Microsoftu a obchodom tretích strán.

Android bez Googlu? To znie priam ako výzva developerom, aby sa pustili do hlbšieho študovania systému a našli spôsob, ako používateľom sprístupniť to, čo im bolo odopreté.

Kashamalaga, jeden z členov XDA fóra, zverejnil dôkazy, že ľahko získal prístup tak k aplikáciám Google, ako aj priamo k obchodu Play.

Samozrejme, ľudia ktorí sa budú snažiť o podobný kúsok, riskujú tzv. brick svojho zariadenia. Spomínaný developer však pokračuje vo vývoji a uvažuje aj o vytvorení konkrétnej aplikácie, ktorá by tento proces úplne automatizovala, a teda aj minimalizovala možné riziká. Navyše podľa najnovších správ už objavil spôsob, ako potrebný prístup získať aj bez rootu zariadenia, a teda aj straty záruky.

nokia_x2.jpg

Nokia si na prvý pohľad nedala veľa práce s odopretím prístupu k službám Google. A možno to bol aj úmysel. Jemne to naznačuje komentár na Twitteri od developerského tímu Nokie, ktorý ocenil úsilie spomínaného vývojára.

V každom prípade to vyzerá, že nová rodina zariadení Nokie bude skvelý marketingový ťah. Jedna skupina nových majiteľov bude mať možnosť zblížiť sa so systémom Windows Phone, prípadne si v budúcnosti zakúpi zariadenie priamo s týmto systémom. Naopak, skupina technicky zdatnejších nadšencov si vychutná mohutnú podporu vývojárskej komunity, ktorá je vďaka tak dlho očakávanému spojeniu Nokie a Androidu prakticky zaručená.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá