Image
5.3.2014 0 Comments

Na Nokii X už pobežia aplikácie Google. Nokia s tým nemá problém, skôr naopak.

nokia_x.jpg Nokia pred týždňom predstavila novú rodinu svojich zariadení založených na systéme Android. Ide však o upravenú verziu, ktorá umožňuje prístup len k službám Nokie, Microsoftu a obchodom tretích strán.

Android bez Googlu? To znie priam ako výzva developerom, aby sa pustili do hlbšieho študovania systému a našli spôsob, ako používateľom sprístupniť to, čo im bolo odopreté.

Kashamalaga, jeden z členov XDA fóra, zverejnil dôkazy, že ľahko získal prístup tak k aplikáciám Google, ako aj priamo k obchodu Play.

Samozrejme, ľudia ktorí sa budú snažiť o podobný kúsok, riskujú tzv. brick svojho zariadenia. Spomínaný developer však pokračuje vo vývoji a uvažuje aj o vytvorení konkrétnej aplikácie, ktorá by tento proces úplne automatizovala, a teda aj minimalizovala možné riziká. Navyše podľa najnovších správ už objavil spôsob, ako potrebný prístup získať aj bez rootu zariadenia, a teda aj straty záruky.

nokia_x2.jpg

Nokia si na prvý pohľad nedala veľa práce s odopretím prístupu k službám Google. A možno to bol aj úmysel. Jemne to naznačuje komentár na Twitteri od developerského tímu Nokie, ktorý ocenil úsilie spomínaného vývojára.

V každom prípade to vyzerá, že nová rodina zariadení Nokie bude skvelý marketingový ťah. Jedna skupina nových majiteľov bude mať možnosť zblížiť sa so systémom Windows Phone, prípadne si v budúcnosti zakúpi zariadenie priamo s týmto systémom. Naopak, skupina technicky zdatnejších nadšencov si vychutná mohutnú podporu vývojárskej komunity, ktorá je vďaka tak dlho očakávanému spojeniu Nokie a Androidu prakticky zaručená.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá