Image
5.3.2014 0 Comments

Na Nokii X už pobežia aplikácie Google. Nokia s tým nemá problém, skôr naopak.

nokia_x.jpg Nokia pred týždňom predstavila novú rodinu svojich zariadení založených na systéme Android. Ide však o upravenú verziu, ktorá umožňuje prístup len k službám Nokie, Microsoftu a obchodom tretích strán.

Android bez Googlu? To znie priam ako výzva developerom, aby sa pustili do hlbšieho študovania systému a našli spôsob, ako používateľom sprístupniť to, čo im bolo odopreté.

Kashamalaga, jeden z členov XDA fóra, zverejnil dôkazy, že ľahko získal prístup tak k aplikáciám Google, ako aj priamo k obchodu Play.

Samozrejme, ľudia ktorí sa budú snažiť o podobný kúsok, riskujú tzv. brick svojho zariadenia. Spomínaný developer však pokračuje vo vývoji a uvažuje aj o vytvorení konkrétnej aplikácie, ktorá by tento proces úplne automatizovala, a teda aj minimalizovala možné riziká. Navyše podľa najnovších správ už objavil spôsob, ako potrebný prístup získať aj bez rootu zariadenia, a teda aj straty záruky.

nokia_x2.jpg

Nokia si na prvý pohľad nedala veľa práce s odopretím prístupu k službám Google. A možno to bol aj úmysel. Jemne to naznačuje komentár na Twitteri od developerského tímu Nokie, ktorý ocenil úsilie spomínaného vývojára.

V každom prípade to vyzerá, že nová rodina zariadení Nokie bude skvelý marketingový ťah. Jedna skupina nových majiteľov bude mať možnosť zblížiť sa so systémom Windows Phone, prípadne si v budúcnosti zakúpi zariadenie priamo s týmto systémom. Naopak, skupina technicky zdatnejších nadšencov si vychutná mohutnú podporu vývojárskej komunity, ktorá je vďaka tak dlho očakávanému spojeniu Nokie a Androidu prakticky zaručená.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá