14.5.2015 0 Comments

Na 9. konferencii lokálnych operátorov sa bude hovoriť aj o budúcnosti IPTV

Účastníci medzinárodnej konferencie lokálnych telekomunikačných operátorov Slovanet Metro On Line, ktorá sa koná dnes, 14. mája, v Poprade, opäť otvoria verejnú diskusiu na tému „Budúcnosť IPTV na Slovensku". O legálnosti vysielania českých TV kanálov v slovenských káblových televíziách, spoplatňovania nelineárneho obsahu (archívu živého vysielania) či kanálov vo vysokom rozlíšení slovenskými plnoformátovými televíziami budú hovoriť počas panelovej diskusie zástupcovia vysielateľov, telekomunikačných operátorov a káblových televízií.

V rámci 9. ročníka etablovanej medzinárodnej IT konferencie SlovanetMetro On Line sa 14. mája v panelovej diskusii stretnú zástupcovia telekomunikačných operátorov a káblových televízií na jednej strane a zástupcovia slovenských televíznych staníc na strane druhej. Účastníci diskusie, zástupcovia RTVS, TV Markíza, TV JOJ, Asociácie regionálnych telekomunikačných operátorov Slovenska, Asociácie prevádzkovateľov káblovej televízie a Slovenskej asociácie pre káblové telekomunikácie, budú prezentovať, čo sa z ich pohľadu za ostatný rok na našom trhu zmenilo v oblasti spoplatňovania nelineárnych služieb a obsahu vo vysokej kvalite.

„S touto vysoko aktuálnou témou sme začali už minulý rok, kedy sa v médiách objavili prvé informácie o hromadnom vypínaní archívov," hovorí hlavný organizátor podujatia, riaditeľ úseku podpory predaja spoločnosti Slovanet, Ján Michlík a dodáva: „Nás sa táto téma dotkla tiež, a preto sme zrealizovali prieskum, ktorý nám ukázal, ako túto problematiku vnímajú naši klienti."

Na základe exkluzívneho prieskumu realizovaného spoločnosťou Slovanet zákazníci považujú tieto služby za veľkú pridanú hodnotu, ale len máloktorí sú ochotní si za takúto službu priplatiť. Väčšina zákazníkov síce tieto služby začína vnímať ako rozhodujúci faktor pri výbere telekomunikačného operátora, avšak nesúhlasí s postupom televízií. Situácia sa začala meniť nedávnym spoplatnením obsahu vo vysokej kvalite (HD) a presunom týchto kanálov do balíka so spoplatneným archívom. Po tomto kroku začali zákazníci prejavovať o tieto služby záujem vo väčšej miere. „Záujem o tieto služby síce vzrástol, avšak dovolíme si tvrdiť, že pre stále značnú časť klientov nie sú podobné vymoženosti modernej IPTV až tak veľmi podstatné. Vnímanie výhody dostupnosti českých kanálov však začína byť zo strany zákazníkov kritické, keďže sú prevažne dostupné práve na satelitných platformách," uviedol Ján Michlík.

Online prenos z diskusie si môžete pozrieť na stránke konferencie www.metroonline.sk/nazivo už dnes, 14. mája, od 15.00 hod. Prostredníctvom tejto stránky je možné sa na konferenciu v popradskom Aquacity aj priamo zaregistrovať. Záujemcovia tu nájdu aj všetky detailné informácie vrátane programu podujatia.

Viac informácií o konferencii Metro On Line je k dispozícii na internetovej stránke www.metroonline.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá