Image
29.1.2014 0 Comments

NSA dokáže extrahovať informácie z odosielaných dát mobilných aplikácií

NSA-lokalizácia-telefonu.jpg Nové správy o špehovaní americkou NSA sa šíria dennodenne. Väčšina používateľov týmto správam buď neverí, alebo ich neberie na vedomie. No možno by mali. Nedávno uniknuté dokumenty z NSA totiž poukazujú na to, že vládna NSA dokáže úspešne extrahovať informácie z odosielaných dát mobilných aplikácií.

NSA dokáže prostredníctvom analýzy a nulovania konfiguračných dát mobilných aplikácií nájsť lokalizačné údaje (na základe GPS), etnický pôvod, vek a ďalšie osobné údaje.

Dokument tiež jasne vymedzuje, ako agenti môžu preniknúť k našim osobným údajom, ktoré mobilné aplikácie posielajú do reklamných sietí. Jedna z takýchto populárnych aplikácií, ktorá je opísaná v dokumentoch, je Angry Birds. Agenti NSA boli schopní zachytiť dáta, ktoré hra zasielala inzerentom.

facebook-nsa.png

Mobilné aplikácie nie sú jediné, ktoré dokáže NSA využiť na svoj úžitok. Google Maps sú takisto citlivé. Vždy, keď spustíte mobilnú aplikáciu, NSA je schopná určiť vašu polohu, pretože vami odosielané informácie GPS nie sú šifrované. V dokumentoch sa hovorí, že toto je slabina najmä androidových zariadení.

Ešte desivejšie sú správy, ktoré hovoria, že NSA je schopná nahrávať rozhovory prostredníctvom mikrofónu vášho zariadenia, čo znamená, že môže aktivovať mikrofón telefónu bez vášho vedomia a odpočúvať vaše rozhovory. Takisto disponuje schopnosťou pristupovať k vašim súborom, ktoré máte uložené lokálne vo vašom telefóne spolu s ďalšími údajmi, ako sú textové správy, obrázky, dáta z kalendára, e-maily a iné.

To je určite pomerne desivé, hlavne pre tých, ktorí majú obavy o svoje súkromie.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá