Image
29.1.2014 0 Comments

NSA dokáže extrahovať informácie z odosielaných dát mobilných aplikácií

NSA-lokalizácia-telefonu.jpg Nové správy o špehovaní americkou NSA sa šíria dennodenne. Väčšina používateľov týmto správam buď neverí, alebo ich neberie na vedomie. No možno by mali. Nedávno uniknuté dokumenty z NSA totiž poukazujú na to, že vládna NSA dokáže úspešne extrahovať informácie z odosielaných dát mobilných aplikácií.

NSA dokáže prostredníctvom analýzy a nulovania konfiguračných dát mobilných aplikácií nájsť lokalizačné údaje (na základe GPS), etnický pôvod, vek a ďalšie osobné údaje.

Dokument tiež jasne vymedzuje, ako agenti môžu preniknúť k našim osobným údajom, ktoré mobilné aplikácie posielajú do reklamných sietí. Jedna z takýchto populárnych aplikácií, ktorá je opísaná v dokumentoch, je Angry Birds. Agenti NSA boli schopní zachytiť dáta, ktoré hra zasielala inzerentom.

facebook-nsa.png

Mobilné aplikácie nie sú jediné, ktoré dokáže NSA využiť na svoj úžitok. Google Maps sú takisto citlivé. Vždy, keď spustíte mobilnú aplikáciu, NSA je schopná určiť vašu polohu, pretože vami odosielané informácie GPS nie sú šifrované. V dokumentoch sa hovorí, že toto je slabina najmä androidových zariadení.

Ešte desivejšie sú správy, ktoré hovoria, že NSA je schopná nahrávať rozhovory prostredníctvom mikrofónu vášho zariadenia, čo znamená, že môže aktivovať mikrofón telefónu bez vášho vedomia a odpočúvať vaše rozhovory. Takisto disponuje schopnosťou pristupovať k vašim súborom, ktoré máte uložené lokálne vo vašom telefóne spolu s ďalšími údajmi, ako sú textové správy, obrázky, dáta z kalendára, e-maily a iné.

To je určite pomerne desivé, hlavne pre tých, ktorí majú obavy o svoje súkromie.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá