19.2.2014 0 Comments

NESS KDC pomáha stredoškolákom zorientovať sa v IT

Spoločnosť NESS KDC plánuje nadviazať širšiu spoluprácu so strednými školami prostredníctvom vzdelávania pedagógov, podpory talentovaných študentov a aj vďaka špeciálnym seminárom.

NESS KDC má už za sebou niekoľko úspešných projektov, ktoré rozvíjajú schopnosti a zručnosti študentov na stredných školách, ale aj na univerzitách. Prostredníctvom rôznych súťaží a aktivít vznikli doteraz napr. spoločné semestrálne projekty, pedagógom z SP ŠE v Košiciach boli predstavené trendy vo WEB dizajne, na SPŠE v Prešove bol prezentovaný vývoj pre mobilné platformy a ponúknutý bol aj štipendijný program pre študentov.

Zamestnanci spoločnosti, autor iniciatívy Tibor Radačovský a Denis Valdman, naposledy úspešne prednášali na SPŠE v Prešove o problematike „open source", platformy, ktorá vznikla najmä pre mobilné zariadenia (smartphone, PDA, navigácie a tablety).

Slavomír Kožár, riaditeľ SPŠE v Prešove: „Chytili sme sa príležitosti, ktorú sme dostali od NESS KDC, a to od prezentovať najnovšie technológie tretej generácie. Tie začínajú byť veľmi aktívne a je pravda, že naši žiaci a aj učitelia sú v tomto „samouci" alebo „tápajú". Takže tu bola príležitosť pre odborníkov z NESS KDC. Verím, že sa to časom dostane do nášho vzdelávacieho portfólia."

Ponuka pripraviť pre školy pútavé témy vzišla od samotných zamestnancov. Vysvetľuje Marek Antal, generálny riaditeľ NESS KDC: „Význam IT a potreba vzdelávania je čoraz dôležitejšia. Zároveň je tu pocit našich zamestnancov, že nášmu regiónu, kde pôsobíme, treba pomôcť. Mnohí naši zamestnanci sú z rôznych miest a obcí, absolvovali rôzne školy, z ktorých prišli k nám, cítia preto potrebu pomôcť s tým, čo dobre ovládajú. My sme radi, že vieme ukázať mladým ľuďom, že IT má budúcnosť a nie sú to len sociálne siete a internet, ale že je to zaujímavá a kreatívna práca."

NESS KDC pozval zástupcov IT Valley, stredných škôl a gymnázií k spoločnému stolu. Cieľom stretnutia bolo nájsť aj ďalšie možnosti podpory a pomoci zo strany NESS KDC.

Michal Copko, predseda predmetovej komisie predmetov, ktoré majú povahu informačných technológií (SPŠE v Košiciach) tvrdí: „Množstvo učiteľov momentálne ovláda nejaké základné informatické zručnosti, ale ak chceme rozvíjať tento región v oblasti IT, je dôležité, aby sa aj firmy pričinili o to, aby aj títo učitelia boli dovzdelávaní v tých oblastiach, ktoré firmy potrebujú."

Spoločnosť NESS KDC sa preto rozhodla ponúknuť učiteľom voľné miesta v interných kurzoch, a to bezplatne. Zlepšiť vzdelávací program na školách by bolo možné aj v rámci iniciatívy "DIGITAL AGENDA", o ktorej informoval Ján Bodnár z IT Valley Association. Školy môžu prispieť jednak svojimi nápadmi, ako zefektívniť vzdelávací proces a zároveň získať cenné skúsenosti a podporu medzinárodných inštitúcii, či už z akademickej, alebo z obchodnej sféry.
Pre školy to môže byť konkrétne vytvorenie on-line výučbovej platformy, napríklad aj na využívanie webových technológií, dizajn a programovanie webových stránok a webových aplikácií, online marketing a reklama, využívanie sociálnych sietí, tzv. „crowdfunding".

NESS KDC chce v neposlednom rade podporovať mladé IT talenty, a to buď prostredníctvom rôznych súťaží, alebo v rámci záujmovej činnosti počas leta. Podpora by mala ísť hlavne tímom zloženým z viacerých škôl tak, aby dostali priestor nielen skvelí programátori, ale aj grafici či kreatívci. Všetky aktivity chce NESS KDC zrealizovať do júna 2014.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá