19.2.2014 0 Comments

NESS KDC pomáha stredoškolákom zorientovať sa v IT

Spoločnosť NESS KDC plánuje nadviazať širšiu spoluprácu so strednými školami prostredníctvom vzdelávania pedagógov, podpory talentovaných študentov a aj vďaka špeciálnym seminárom.

NESS KDC má už za sebou niekoľko úspešných projektov, ktoré rozvíjajú schopnosti a zručnosti študentov na stredných školách, ale aj na univerzitách. Prostredníctvom rôznych súťaží a aktivít vznikli doteraz napr. spoločné semestrálne projekty, pedagógom z SP ŠE v Košiciach boli predstavené trendy vo WEB dizajne, na SPŠE v Prešove bol prezentovaný vývoj pre mobilné platformy a ponúknutý bol aj štipendijný program pre študentov.

Zamestnanci spoločnosti, autor iniciatívy Tibor Radačovský a Denis Valdman, naposledy úspešne prednášali na SPŠE v Prešove o problematike „open source", platformy, ktorá vznikla najmä pre mobilné zariadenia (smartphone, PDA, navigácie a tablety).

Slavomír Kožár, riaditeľ SPŠE v Prešove: „Chytili sme sa príležitosti, ktorú sme dostali od NESS KDC, a to od prezentovať najnovšie technológie tretej generácie. Tie začínajú byť veľmi aktívne a je pravda, že naši žiaci a aj učitelia sú v tomto „samouci" alebo „tápajú". Takže tu bola príležitosť pre odborníkov z NESS KDC. Verím, že sa to časom dostane do nášho vzdelávacieho portfólia."

Ponuka pripraviť pre školy pútavé témy vzišla od samotných zamestnancov. Vysvetľuje Marek Antal, generálny riaditeľ NESS KDC: „Význam IT a potreba vzdelávania je čoraz dôležitejšia. Zároveň je tu pocit našich zamestnancov, že nášmu regiónu, kde pôsobíme, treba pomôcť. Mnohí naši zamestnanci sú z rôznych miest a obcí, absolvovali rôzne školy, z ktorých prišli k nám, cítia preto potrebu pomôcť s tým, čo dobre ovládajú. My sme radi, že vieme ukázať mladým ľuďom, že IT má budúcnosť a nie sú to len sociálne siete a internet, ale že je to zaujímavá a kreatívna práca."

NESS KDC pozval zástupcov IT Valley, stredných škôl a gymnázií k spoločnému stolu. Cieľom stretnutia bolo nájsť aj ďalšie možnosti podpory a pomoci zo strany NESS KDC.

Michal Copko, predseda predmetovej komisie predmetov, ktoré majú povahu informačných technológií (SPŠE v Košiciach) tvrdí: „Množstvo učiteľov momentálne ovláda nejaké základné informatické zručnosti, ale ak chceme rozvíjať tento región v oblasti IT, je dôležité, aby sa aj firmy pričinili o to, aby aj títo učitelia boli dovzdelávaní v tých oblastiach, ktoré firmy potrebujú."

Spoločnosť NESS KDC sa preto rozhodla ponúknuť učiteľom voľné miesta v interných kurzoch, a to bezplatne. Zlepšiť vzdelávací program na školách by bolo možné aj v rámci iniciatívy "DIGITAL AGENDA", o ktorej informoval Ján Bodnár z IT Valley Association. Školy môžu prispieť jednak svojimi nápadmi, ako zefektívniť vzdelávací proces a zároveň získať cenné skúsenosti a podporu medzinárodných inštitúcii, či už z akademickej, alebo z obchodnej sféry.
Pre školy to môže byť konkrétne vytvorenie on-line výučbovej platformy, napríklad aj na využívanie webových technológií, dizajn a programovanie webových stránok a webových aplikácií, online marketing a reklama, využívanie sociálnych sietí, tzv. „crowdfunding".

NESS KDC chce v neposlednom rade podporovať mladé IT talenty, a to buď prostredníctvom rôznych súťaží, alebo v rámci záujmovej činnosti počas leta. Podpora by mala ísť hlavne tímom zloženým z viacerých škôl tak, aby dostali priestor nielen skvelí programátori, ale aj grafici či kreatívci. Všetky aktivity chce NESS KDC zrealizovať do júna 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá