Image
22.7.2016 0 Comments

NAVITEL zveruje distribúciu v strednej a východnej Európe spoločnosti ABC Data

ABC Data, líder na trhu distribúcie moderných IT a spotrebnej elektroniky, podpísal v tomto regióne zmluvu s popredným európskym poskytovateľom elektronických máp a automobilových navigačných riešení NAVITEL. Tento výrobca v regióne strednej a východnej Európy veľmi rýchlo rastie. Za rozhodnutím o úzkej spolupráci stoja okrem iného odborné skúsenosti, efektivita a rozsah pôsobenia distribútora.

Spoločnosť ABC Data je jediným distribútorom v strednej a východnej Európe, ktorý priamo pôsobí na ôsmich trhoch: okrem domáceho Poľska je to Slovensko, Česko, Estónsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko a Rumunsko. „Taký obrovský rozsah aktivít spoločnosti ABC Data by nám mal poskytnúť ozajstnú výhodu a silnejšiu pozíciu na trhu automobilových navigačných riešení,“ hovorí Tobiasz Jankowski, prezident spoločnosti NAVITEL EUROPE.

ABC Data momentálne v strednej a východnej Európe spolupracuje s viac ako 13-tisíc predajcami. Žiadny iný distribútor v tomto regióne neposkytuje prístup k porovnateľne široko rozvinutým predajným kanálom. Súvisí s tým aj infraštruktúra zásobovania a logistiky. Spoločnosť ABC Data v svojej prevádzke využíva štyri sklady – vo Varšave, Sosnowci, Bukurešti a Budapešti. Sklady sú strategicky rozmiestnené a umožňujú vybaviť objednávku na väčšinu miest v obsluhovanom regióne do 24 hodín.

„Dúfame, že nadregionálna infraštruktúra spoločnosti ABC Data prinesie prospech všetkým zúčastneným stranám: nielen samotnému NAVITEL-u, ale aj predajcom, ktorí získajú prístup k efektívnym a aktualizovaným navigačným riešeniam prispôsobeným pre väčšinu operačných systémov: Android, iOS, BlackBerry, Windows, Symbian alebo Bada,“ vysvetľuje Tobiasz Jankowski.

Ďalšou výhodou ponuky NAVITEL-u bude aj príprava elektronických máp v jazykoch, ktorými sa rozpráva tam, kde spoločnosť ABC Data produkty distribuuje. Vďaka tomu by ponuka mala zaujať vo všetkých krajinách regiónu.

„Distribučný kontrakt pre strednú a východnú Európu so spoločnosťou NAVITEL je pre nás mimoriadne dôležitý. Našim strategickým cieľom pre obdobie 2016-2018 je postupné posilňovanie našej pozície na všetkých zahraničných trhoch, kde priamo pôsobíme, vrátane Slovenska a Českej republiky. To si z našej strany vyžaduje sériu krokov; okrem iného vytvorenie nákupných a predajných tímov a tímov logistiky, technológií a financií v celom regióne. Dodávatelia vďaka tomu môžu výrazne zjednodušiť svoje medzinárodné podnikanie a predajcovia dosiahnuť maximálne úspory z rozsahu,“ popisuje Pavel Kocián, generálny riaditeľ spoločnosti ABC Data, s.r.o. „Dnes takú príležitosť získava aj NAVITEL a vyše 13-tisíc predajcov, s ktorými na ôsmich kľúčových trhoch v našom regióne pravidelne spolupracujeme,“ uzatvára Kocián.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá