27.8.2015 0 Comments

Múzeum SNP v mobile

Múzeum SNP v spolupráci s technologickým partnerom GAMO a.s. pri príležitosti osláv 60. výročia svojho založenia a Oslavy 71. výročia Slovenského národného povstania prináša verejnosti technologickú novinku, ktorá interaktívnym spôsobom predstaví a priblíži návštevníkom vystavené exponáty v areáli Pamätníka SNP, program a iné zaujímavosti.

Mobilná aplikácia Múzeum SNP pre zariadenia na platforme Android je už publikovaná na Google Play. Je bezplatne prístupná používateľom mobilných zariadení v dvojjazyčnej mutácii - po slovensky a po anglicky. Návštevníkom sprístupní program osláv a kalendár pripravovaných podujatí, poslúži ako virtuálny sprievodca prehliadkou expozícií Múzea SNP, poskytne informácie o exponátoch stálej expozície múzea, o Skanzene ťažkej bojovej techniky, priblíži históriu Múzea SNP a sprostredkuje prístup na sociálne siete.

Používateľom smartfónov s podporovaným Bluetooth 4 navyše umožní efektívnu orientáciu a pohyb medzi vystavenými exponátmi vďaka interaktívnej mape. Keď sa návštevník dostane do blízkosti vybraných exponátov Skanzenu ťažkej bojovej techniky, zobrazí sa mu rozšírený popis o jednom zo štyroch kľúčových zbierkových predmetov.

Aplikácia Múzeum SNP pre Apple iPhone a iPad mobilné zariadenia je aktuálne v schvaľovacom procese, jej schválenie očakávame v najbližších dňoch. Používateľom bude k dispozícii po oslavách.

Aplikáciu vyvinula spoločnosť GAMO v rámci riešenia GAMO SMART ZÓNA, ktorá je súčasťou budovania inteligentných mestských zón na propagáciu mesta, regiónu, kultúrnych a športových podujatí, historicky či inak zaujímavých objektov a vzdelávacích inštitúcií. Technológia sprostredkuje obyvateľom aj návštevníkom relevantné informácie - upozorní ich na zvolené body záujmu, zobrazí im mapu, ktorá ich ľahko navedie až k vybraným informačným zariadeniam či zaujímavostiam.

„Uvítali sme príležitosť spolupracovať na realizácii myšlienky priblížiť múzeum SNP mladej generácii. Sprostredkovať udalosti z histórie prostredníctvom moderných technológií. Sprístupniť poznanie národných dejín atraktívnou formou, akú očakáva súčasná „mobilná" generácia - s možnosťou online komunikácie." uviedol Ing. Vladimír Demčík, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti GAMO a.s. pri príležitosti uvedenia aplikácie.

Naším cieľom je umožniť komfortné stiahnutie aplikácie aj priamo v areáli Pamätníka SNP v deň osláv, a preto z pozície technologického partnera rozšírime WiFi sieť v areáli Múzea SNP a zabezpečíme kvalitné pripojenie na internet postavené na technológii Cisco Meraki, čím vytvoríme kompaktnú SMART ZÓNU.

Aplikácia Múzeum SNP bude dostupná pre Android vo verzii 4.03 a vyššej alebo pre iPhone 4S a novší. Pre plnohodnotné využívanie orientácie medzi vystavenými exponátmi je potrebný Android vo verzii 4.3

Viac informácií: www.muzeumsnp.sk | www.gamo.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá