Image
28.8.2014 0 Comments

Muž obvinený z pirátstva bol uväznený na takmer 3 roky

sud.jpg Britský muž bol uväznený na takmer tri roky po tom, čo ilegálne nahral film v kine a distribuoval ho on-line. 25-ročný Philip Danks bol prvou osobou, ktorá zaznamenala Rýchlo a zbesilo 6 a zdieľala ho prostredníctvom torrentu.

Danks bol na to patrične hrdý a pochválil sa svojim priateľom na Facebooku, pričom si neodpustil nemiestnu poznámku aj na štúdio Universal Pictures.

Universal Pictures založil špeciálny tím, ktorý pátral po šíriteľoch nelegálneho obsahu. Keďže sa Danks svojou „prácou" príliš netajil, nebolo to veľmi ťažké.

Brit predával kópie spomínaného filmu za jeden a pol britskej libry, pričom dovedna zarobil okolo tisíc libier. No štúdio uviedlo, že vďaka nelegálnemu uverejneniu diela sa k filmu dostalo až 780-tisíc ľudí, a predpokladaná strata bola vyčíslená na 2,3 milióna libier, teda necelé 3 milióny eur.

Rýchlo a zbesilo 6 bol tretí najviac nelegálne zdieľaný film minulého roka. Druhý bol Divoký Django a úhrnne najviac nelegálnych kópií zaznamenal film Hobit: Neočakávaná cesta.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá