Image
28.8.2014 0 Comments

Muž obvinený z pirátstva bol uväznený na takmer 3 roky

sud.jpg Britský muž bol uväznený na takmer tri roky po tom, čo ilegálne nahral film v kine a distribuoval ho on-line. 25-ročný Philip Danks bol prvou osobou, ktorá zaznamenala Rýchlo a zbesilo 6 a zdieľala ho prostredníctvom torrentu.

Danks bol na to patrične hrdý a pochválil sa svojim priateľom na Facebooku, pričom si neodpustil nemiestnu poznámku aj na štúdio Universal Pictures.

Universal Pictures založil špeciálny tím, ktorý pátral po šíriteľoch nelegálneho obsahu. Keďže sa Danks svojou „prácou" príliš netajil, nebolo to veľmi ťažké.

Brit predával kópie spomínaného filmu za jeden a pol britskej libry, pričom dovedna zarobil okolo tisíc libier. No štúdio uviedlo, že vďaka nelegálnemu uverejneniu diela sa k filmu dostalo až 780-tisíc ľudí, a predpokladaná strata bola vyčíslená na 2,3 milióna libier, teda necelé 3 milióny eur.

Rýchlo a zbesilo 6 bol tretí najviac nelegálne zdieľaný film minulého roka. Druhý bol Divoký Django a úhrnne najviac nelegálnych kópií zaznamenal film Hobit: Neočakávaná cesta.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá