Image
28.8.2014 0 Comments

Muž obvinený z pirátstva bol uväznený na takmer 3 roky

sud.jpg Britský muž bol uväznený na takmer tri roky po tom, čo ilegálne nahral film v kine a distribuoval ho on-line. 25-ročný Philip Danks bol prvou osobou, ktorá zaznamenala Rýchlo a zbesilo 6 a zdieľala ho prostredníctvom torrentu.

Danks bol na to patrične hrdý a pochválil sa svojim priateľom na Facebooku, pričom si neodpustil nemiestnu poznámku aj na štúdio Universal Pictures.

Universal Pictures založil špeciálny tím, ktorý pátral po šíriteľoch nelegálneho obsahu. Keďže sa Danks svojou „prácou" príliš netajil, nebolo to veľmi ťažké.

Brit predával kópie spomínaného filmu za jeden a pol britskej libry, pričom dovedna zarobil okolo tisíc libier. No štúdio uviedlo, že vďaka nelegálnemu uverejneniu diela sa k filmu dostalo až 780-tisíc ľudí, a predpokladaná strata bola vyčíslená na 2,3 milióna libier, teda necelé 3 milióny eur.

Rýchlo a zbesilo 6 bol tretí najviac nelegálne zdieľaný film minulého roka. Druhý bol Divoký Django a úhrnne najviac nelegálnych kópií zaznamenal film Hobit: Neočakávaná cesta.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Bezpečnosť 2

Apple už nebude iPhone vo svojich predajniach priväzovať a ľudia si ho budú môcť dať do vrecka

24.10.2016 00:13

Apple skúša v niektorých svojich obchodoch vo Veľkej Británii a Kanade nový spôsob vystavovania iPhonov a iPadov. Odstránil z nich bezpečnostný kábel, ktorý ich mal chrániť proti krádeži, no zároveň k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá