Image
18.12.2015 0 Comments

Mozilla uviedla na trh 64-bitový Firefox for Windows

Mozilla do sveta pustila Firefox 43, prvé vydanie, ktoré používateľom umožňuje stiahnuť si 64-bitovú verziu pre Windows. A hoci na túto možnosť spoločnosť hlasno neupozorňuje, ide o najväčší rozdiel medzi Firefoxom 43 a jeho predchodcami.

Najväčšia výhoda 64-bitového prehliadača bežiaceho na 64-bitovom operačnom systéme - či už ide o Windows, alebo OS X od Applu - je to, že dokáže adresovať viac ako 4 GB pamäte, s ktorými pracujú 32-bitové verzie, a používateľovi tak umožňuje mať otvorené stovky záložiek a procesorovo náročnejšie a sofistikovanejšie webové aplikácie, napríklad hry.

Pre Mozillu predstavuje vydanie 64-bitovej verzie svojho prehliadača podstatný krok k dostihnutiu konkurencie, ktorá 64-bitové prehliadače ponúka už dlho, v niektorých prípadoch roky.

Napríklad Google uviedol 64-bitový Chrome pre Windows vlani v auguste, respektíve v novembri pre OS X. Safari od Applu a Internet Explorer od Microsoftu majú 64-bitové edície ešte dlhšie, od roku 2009, respektíve 2006. A k dispozícii ich má aj Opera.

Mozilla tak bola posledným z piatich popredných výrobcov internetových prehliadačov, ktorému 64-bitová edícia chýbala, a cesta k nej bola komplikovaná. Hoci totiž Mozilla ponúkala 64-bitovú verziu Firefoxu pre OS X a Linux, práce na tej pre Windows najskôr v novembri 2012 odložila, aby ich začiatkom nasledujúceho roka zase rozbehla.

Jej vydanie je pritom pre Mozillu zásadné. Okrem iného aj preto, aby si ľahšie udržala zákazníkov, ktorí od tohto roku presedlávajú na Windows 10.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá