Image
18.12.2015 0 Comments

Mozilla uviedla na trh 64-bitový Firefox for Windows

Mozilla do sveta pustila Firefox 43, prvé vydanie, ktoré používateľom umožňuje stiahnuť si 64-bitovú verziu pre Windows. A hoci na túto možnosť spoločnosť hlasno neupozorňuje, ide o najväčší rozdiel medzi Firefoxom 43 a jeho predchodcami.

Najväčšia výhoda 64-bitového prehliadača bežiaceho na 64-bitovom operačnom systéme - či už ide o Windows, alebo OS X od Applu - je to, že dokáže adresovať viac ako 4 GB pamäte, s ktorými pracujú 32-bitové verzie, a používateľovi tak umožňuje mať otvorené stovky záložiek a procesorovo náročnejšie a sofistikovanejšie webové aplikácie, napríklad hry.

Pre Mozillu predstavuje vydanie 64-bitovej verzie svojho prehliadača podstatný krok k dostihnutiu konkurencie, ktorá 64-bitové prehliadače ponúka už dlho, v niektorých prípadoch roky.

Napríklad Google uviedol 64-bitový Chrome pre Windows vlani v auguste, respektíve v novembri pre OS X. Safari od Applu a Internet Explorer od Microsoftu majú 64-bitové edície ešte dlhšie, od roku 2009, respektíve 2006. A k dispozícii ich má aj Opera.

Mozilla tak bola posledným z piatich popredných výrobcov internetových prehliadačov, ktorému 64-bitová edícia chýbala, a cesta k nej bola komplikovaná. Hoci totiž Mozilla ponúkala 64-bitovú verziu Firefoxu pre OS X a Linux, práce na tej pre Windows najskôr v novembri 2012 odložila, aby ich začiatkom nasledujúceho roka zase rozbehla.

Jej vydanie je pritom pre Mozillu zásadné. Okrem iného aj preto, aby si ľahšie udržala zákazníkov, ktorí od tohto roku presedlávajú na Windows 10.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá