25.10.2012 0 Comments

Môže naše telo cítiť budúcnosť?

Nebolo by úžasné, ak by nás naše telo dokázalo pripraviť na budúcnosť napriek tomu, že neexistuje náznak, že sa niečo stane?

Podľa výskumu vedcov z Northwestern University môže existovať predtucha bez akýchkoľvek vonkajších vplyvov. Vyplýva to z analýzy 26 výskumov publikovaných v rokoch 1978 až 2010.
Vedci už vedia, že podvedomie vie niekedy viac než vedomie. Otázkou ostávalo, či ľudia majú schopnosť predpovedať budúcnosť aj bez vonkajších podnetov. 

Napríklad človek, ktorý hrá v práci hru so slúchadlami na ušiach, nemôže počuť prichádzajúceho šéfa. „Naša analýza ale ukázala, že ak by ste sa naladili na vaše telo, mali by ste byť schopní zachytiť túto udalosť 2 až 10 sekúnd skôr ako sa stane," povedala Julia Mossbridgeová, ktorá viedla výskum. „Mali by ste mať dostatok času vrátiť sa k vašej práci."
Tento fenomén sa niekedy označuje ako „predtucha" alebo „cítenie budúcnosti", Mossbridgeová ani ďalší vedci ale nevedia, či ľudia skutočne vnímajú budúcnosť. Podľa Mossbridgeovej ide o „anomálnu predpokladanú aktivitu", pretože ju nedokážeme vysvetliť súčasným chápaním biológie, je predbežná, pretože sa zdá, že predpovedá budúce fyziologické zmeny bez akéhokoľvek známeho náznaku a je to aktivita, pretože pozostáva zo zmien v srdcovocievnom, kožnom a nervovom systéme.

Zdroj: eQuark


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá