25.10.2012 0 Comments

Môže naše telo cítiť budúcnosť?

Nebolo by úžasné, ak by nás naše telo dokázalo pripraviť na budúcnosť napriek tomu, že neexistuje náznak, že sa niečo stane?

Podľa výskumu vedcov z Northwestern University môže existovať predtucha bez akýchkoľvek vonkajších vplyvov. Vyplýva to z analýzy 26 výskumov publikovaných v rokoch 1978 až 2010.
Vedci už vedia, že podvedomie vie niekedy viac než vedomie. Otázkou ostávalo, či ľudia majú schopnosť predpovedať budúcnosť aj bez vonkajších podnetov. 

Napríklad človek, ktorý hrá v práci hru so slúchadlami na ušiach, nemôže počuť prichádzajúceho šéfa. „Naša analýza ale ukázala, že ak by ste sa naladili na vaše telo, mali by ste byť schopní zachytiť túto udalosť 2 až 10 sekúnd skôr ako sa stane," povedala Julia Mossbridgeová, ktorá viedla výskum. „Mali by ste mať dostatok času vrátiť sa k vašej práci."
Tento fenomén sa niekedy označuje ako „predtucha" alebo „cítenie budúcnosti", Mossbridgeová ani ďalší vedci ale nevedia, či ľudia skutočne vnímajú budúcnosť. Podľa Mossbridgeovej ide o „anomálnu predpokladanú aktivitu", pretože ju nedokážeme vysvetliť súčasným chápaním biológie, je predbežná, pretože sa zdá, že predpovedá budúce fyziologické zmeny bez akéhokoľvek známeho náznaku a je to aktivita, pretože pozostáva zo zmien v srdcovocievnom, kožnom a nervovom systéme.

Zdroj: eQuark


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá