25.10.2012 0 Comments

Môže naše telo cítiť budúcnosť?

Nebolo by úžasné, ak by nás naše telo dokázalo pripraviť na budúcnosť napriek tomu, že neexistuje náznak, že sa niečo stane?

Podľa výskumu vedcov z Northwestern University môže existovať predtucha bez akýchkoľvek vonkajších vplyvov. Vyplýva to z analýzy 26 výskumov publikovaných v rokoch 1978 až 2010.
Vedci už vedia, že podvedomie vie niekedy viac než vedomie. Otázkou ostávalo, či ľudia majú schopnosť predpovedať budúcnosť aj bez vonkajších podnetov. 

Napríklad človek, ktorý hrá v práci hru so slúchadlami na ušiach, nemôže počuť prichádzajúceho šéfa. „Naša analýza ale ukázala, že ak by ste sa naladili na vaše telo, mali by ste byť schopní zachytiť túto udalosť 2 až 10 sekúnd skôr ako sa stane," povedala Julia Mossbridgeová, ktorá viedla výskum. „Mali by ste mať dostatok času vrátiť sa k vašej práci."
Tento fenomén sa niekedy označuje ako „predtucha" alebo „cítenie budúcnosti", Mossbridgeová ani ďalší vedci ale nevedia, či ľudia skutočne vnímajú budúcnosť. Podľa Mossbridgeovej ide o „anomálnu predpokladanú aktivitu", pretože ju nedokážeme vysvetliť súčasným chápaním biológie, je predbežná, pretože sa zdá, že predpovedá budúce fyziologické zmeny bez akéhokoľvek známeho náznaku a je to aktivita, pretože pozostáva zo zmien v srdcovocievnom, kožnom a nervovom systéme.

Zdroj: eQuark


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá