Image
19.9.2012 0 Comments

Motorola oficiálne predstavila RAZR i s 2 GHz procesorom Intel

Na tlačovej konferencii v Londýne Motorola a Intel oficiálne predstavili novinku s názvom Motorola Droid RAZR i. Poháňaná je jednojadrovým procesorom Intel Atom (kódové označenie Medfield), ktorý pracuje na frekvencii 2 GHz a je vyrobený 32 nm výrobným procesom. Podporovaná je aj technológia hyper-threading na multiprocesové operácie.

razr1.jpegrazr2.jpeg

Na prednej strane nechýba veľký 4,3-palcový displej Super AMOLED Advanced s qHD rozlíšením (960 × 540 pixelov), ktorý je chránený odolným sklom Gorilla Glass, pokrytým vrstvou materiálu odpudzujúceho vodu. Motorola porovnáva RAZR i s iPhonom 4S a iPhonom 5. Podľa nej má jej displej až o 40 % väčší rozmer v štvorcových palcoch ako iPhone 4S, v porovnaní s iPhonom 5 je to viac o 15 %. Vo výbave nájdete aj fotoaparát s rozlíšením 8 Mpix, ktorý je vďaka výkonnému procesoru schopný nasnímať až 10 snímok za sekundu a spustiť sa už do 1 sekundy. Jeden z najvýkonnejších smartfónov Samsung Galaxy SIII dokáže do jednej sekundy zhotoviť len 3 fotografie. Na videohovory sa v RAZR i nachádza aj predná kamera s rozlíšením 0,3 Mpix. Samozrejmá je aj podpora NFC, Wi-Fi, Bluetooth či GPS.

Dizajn predstavenej novinky je totožný s modelom Droid RAZR M, ktorý bol prezentovaný 5. septembra v USA. Displej tak na šírku vypĺňa takmer celú prednú stranu, vďaka čomu si RAZR M zachoval malé rozmery (122,5 mm × 60,9 mm × 8,3 mm). Samozrejme, nechýba zadný kryt pokrytý tenkou vrstvou kevlaru. Poteší batéria s kapacitou 2000 mAh a pevné telo s hrúbkou len 8,3 mm. Operačný systém Android 4.0 je doplnený o používateľskú nadstavbu Motoblur a v budúcnosti má byť aktualizovaný na Android 4.1 Jelly Bean.

Motorola Droid RAZR i sa má začať predávať v októbri vo Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Brazílii, Argentíne a Mexiku. Cena novinky zatiaľ nebola zverejnená. Otáznou zostáva aj dostupnosť na slovenskom trhu.

Cena Motoroly Droid RAZR i vo Veľkej Británii je 342 libier, čo je po prepočte približne 436 €. Objavili sa aj prvé benchmarky tejto novinky s 2 GHz procesorom. Redaktori zahraničného portálu Endgadget porovnali v benchmarkoch výkon Motoroly Droid RAZR M s dvojjadrovým procesorom Snapadragon S4 a ZTE Grand X IN s 1,6 GHz procesorom od Intelu. Výsledky môžete vidieť v tabuľke.

motorola-razr-i-benchmark.jpeg


Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá