Image
19.9.2012 0 Comments

Motorola oficiálne predstavila RAZR i s 2 GHz procesorom Intel

Na tlačovej konferencii v Londýne Motorola a Intel oficiálne predstavili novinku s názvom Motorola Droid RAZR i. Poháňaná je jednojadrovým procesorom Intel Atom (kódové označenie Medfield), ktorý pracuje na frekvencii 2 GHz a je vyrobený 32 nm výrobným procesom. Podporovaná je aj technológia hyper-threading na multiprocesové operácie.

razr1.jpegrazr2.jpeg

Na prednej strane nechýba veľký 4,3-palcový displej Super AMOLED Advanced s qHD rozlíšením (960 × 540 pixelov), ktorý je chránený odolným sklom Gorilla Glass, pokrytým vrstvou materiálu odpudzujúceho vodu. Motorola porovnáva RAZR i s iPhonom 4S a iPhonom 5. Podľa nej má jej displej až o 40 % väčší rozmer v štvorcových palcoch ako iPhone 4S, v porovnaní s iPhonom 5 je to viac o 15 %. Vo výbave nájdete aj fotoaparát s rozlíšením 8 Mpix, ktorý je vďaka výkonnému procesoru schopný nasnímať až 10 snímok za sekundu a spustiť sa už do 1 sekundy. Jeden z najvýkonnejších smartfónov Samsung Galaxy SIII dokáže do jednej sekundy zhotoviť len 3 fotografie. Na videohovory sa v RAZR i nachádza aj predná kamera s rozlíšením 0,3 Mpix. Samozrejmá je aj podpora NFC, Wi-Fi, Bluetooth či GPS.

Dizajn predstavenej novinky je totožný s modelom Droid RAZR M, ktorý bol prezentovaný 5. septembra v USA. Displej tak na šírku vypĺňa takmer celú prednú stranu, vďaka čomu si RAZR M zachoval malé rozmery (122,5 mm × 60,9 mm × 8,3 mm). Samozrejme, nechýba zadný kryt pokrytý tenkou vrstvou kevlaru. Poteší batéria s kapacitou 2000 mAh a pevné telo s hrúbkou len 8,3 mm. Operačný systém Android 4.0 je doplnený o používateľskú nadstavbu Motoblur a v budúcnosti má byť aktualizovaný na Android 4.1 Jelly Bean.

Motorola Droid RAZR i sa má začať predávať v októbri vo Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Brazílii, Argentíne a Mexiku. Cena novinky zatiaľ nebola zverejnená. Otáznou zostáva aj dostupnosť na slovenskom trhu.

Cena Motoroly Droid RAZR i vo Veľkej Británii je 342 libier, čo je po prepočte približne 436 €. Objavili sa aj prvé benchmarky tejto novinky s 2 GHz procesorom. Redaktori zahraničného portálu Endgadget porovnali v benchmarkoch výkon Motoroly Droid RAZR M s dvojjadrovým procesorom Snapadragon S4 a ZTE Grand X IN s 1,6 GHz procesorom od Intelu. Výsledky môžete vidieť v tabuľke.

motorola-razr-i-benchmark.jpeg


Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá