Image
12.5.2015 0 Comments

Modulárne puzdro na smartfón Nexpaq umožní pridať vášmu telefónu nové funkcie

nexpaq.jpg Koncept modulárneho smartfónu, kde môžete vymeniť niektoré komponenty, už nie je nový. Najznámejší príklad je Project Ara od Googlu. Ten je však stále v štádiu prototypu.

Nová kampaň na Kickstarteri teraz ponúka modulárny produkt, ktorý si spotrebitelia (azda) budú môcť kúpiť a začať používať už v priebehu niekoľkých mesiacov. Nejde však o modulárny telefón, ale o puzdro na smartfón.

Nexpaq sa zozadu podobá na prototyp Project Ara. Uprostred je centrálna chrbtica a po oboch bokoch otvorené sloty na pridanie doplnkových modulov. Puzdro je zatiaľ dostupné pre smartfóny iPhone 6, Galaxy S6 Edge a Galaxy S5. Všetky moduly, ktorých je na začiatku k dispozícii dvanásť, sú kompatibilné s iOS aj Androidom. Umožňujú hot-swap, takže používatelia nebudú musieť pri ich výmene vypínať a zapínať svoj telefón. Samotné puzdro má vstavanú 1000 mAh batériu, ktorá podľa tvorcov pridáva 30 až 60 % „šťavy" navyše, pričom doplnením batériového modulu možno pridať ďalších 30 %.

Nexpaq dúfa, že sa mu podarí vybudovať komunitu vývojárov tretích strán, ktorí sa postarajú o vznik nových modulov. Na ich podporu vydal aj súpravu vývojových nástrojov a API. Nexpaqu však už ani teraz na začiatku nechýba funkčnosť. K dispozícii je batériový modul, reproduktor, LED blesk, čítačka kariet SD, kombinovaný senzor na snímanie teploty a vlhkosti, ako aj modul, ktorý funguje ako dvojica programovateľných tlačidiel, umožňujúcich napríklad rýchly prístup k obľúbeným aplikáciám. Ďalej je dostupný USB flash disk, senzor kvality ovzdušia, breathalyzer, teda tester alkoholu, laserové ukazovadlo, 64 GB pamäťová jednotka, ktorú možno zapojiť priamo do vášho telefónu. Puzdro so všetkými modulmi má hmotnosť 80 gramov.

nexpaq2.jpg

Všetky súčasti puzdra sa budú dať ovládať cez aplikáciu Nexpaq a za pomoci technológie Bluetooth budete mať puzdro pod kontrolou, aj keď v ňom smartfón nebude vložený.

Prví prispievatelia môžu získať Nexpaq so štyrmi modulmi (batéria, reproduktor, tlačidlá a čítačka kariet SD) za 89 dolárov, prípadne si môžu priplatiť za ďalšie moduly. Napríklad laserové ukazovadlo stojí 14 dolárov a za 32 GB USB flash disk treba zaplatiť 29 dolárov. Beta Bundle pre iPhone 6 by sa mal začať dodávať v novembri tohto roka, puzdrá na smartfóny Galaxy by mali byť dostupné od januára 2016. Vývojári, ktorí chcú mať Nexpaq v rukách čo najskôr, môžu za neuveriteľných 2999 dolárov získať puzdro so všetkými 12 modulmi už v júni 2015.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá