Image
12.5.2015 0 Comments

Modulárne puzdro na smartfón Nexpaq umožní pridať vášmu telefónu nové funkcie

nexpaq.jpg Koncept modulárneho smartfónu, kde môžete vymeniť niektoré komponenty, už nie je nový. Najznámejší príklad je Project Ara od Googlu. Ten je však stále v štádiu prototypu.

Nová kampaň na Kickstarteri teraz ponúka modulárny produkt, ktorý si spotrebitelia (azda) budú môcť kúpiť a začať používať už v priebehu niekoľkých mesiacov. Nejde však o modulárny telefón, ale o puzdro na smartfón.

Nexpaq sa zozadu podobá na prototyp Project Ara. Uprostred je centrálna chrbtica a po oboch bokoch otvorené sloty na pridanie doplnkových modulov. Puzdro je zatiaľ dostupné pre smartfóny iPhone 6, Galaxy S6 Edge a Galaxy S5. Všetky moduly, ktorých je na začiatku k dispozícii dvanásť, sú kompatibilné s iOS aj Androidom. Umožňujú hot-swap, takže používatelia nebudú musieť pri ich výmene vypínať a zapínať svoj telefón. Samotné puzdro má vstavanú 1000 mAh batériu, ktorá podľa tvorcov pridáva 30 až 60 % „šťavy" navyše, pričom doplnením batériového modulu možno pridať ďalších 30 %.

Nexpaq dúfa, že sa mu podarí vybudovať komunitu vývojárov tretích strán, ktorí sa postarajú o vznik nových modulov. Na ich podporu vydal aj súpravu vývojových nástrojov a API. Nexpaqu však už ani teraz na začiatku nechýba funkčnosť. K dispozícii je batériový modul, reproduktor, LED blesk, čítačka kariet SD, kombinovaný senzor na snímanie teploty a vlhkosti, ako aj modul, ktorý funguje ako dvojica programovateľných tlačidiel, umožňujúcich napríklad rýchly prístup k obľúbeným aplikáciám. Ďalej je dostupný USB flash disk, senzor kvality ovzdušia, breathalyzer, teda tester alkoholu, laserové ukazovadlo, 64 GB pamäťová jednotka, ktorú možno zapojiť priamo do vášho telefónu. Puzdro so všetkými modulmi má hmotnosť 80 gramov.

nexpaq2.jpg

Všetky súčasti puzdra sa budú dať ovládať cez aplikáciu Nexpaq a za pomoci technológie Bluetooth budete mať puzdro pod kontrolou, aj keď v ňom smartfón nebude vložený.

Prví prispievatelia môžu získať Nexpaq so štyrmi modulmi (batéria, reproduktor, tlačidlá a čítačka kariet SD) za 89 dolárov, prípadne si môžu priplatiť za ďalšie moduly. Napríklad laserové ukazovadlo stojí 14 dolárov a za 32 GB USB flash disk treba zaplatiť 29 dolárov. Beta Bundle pre iPhone 6 by sa mal začať dodávať v novembri tohto roka, puzdrá na smartfóny Galaxy by mali byť dostupné od januára 2016. Vývojári, ktorí chcú mať Nexpaq v rukách čo najskôr, môžu za neuveriteľných 2999 dolárov získať puzdro so všetkými 12 modulmi už v júni 2015.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá