Image
20.5.2015 0 Comments

Mobilný telefón Light Phone sa vám zmestí aj do peňaženky. Je veľký ako kreditka

light_phone.jpg Spoločnosť Light prišla s prototypom nového telefónu. Aj keď svojimi funkciami skôr pripomína mobil spred dvadsiatich rokov, tvorcovia ho vďaka pokrokovej výrobe zmenšili až natoľko, že ho môžete nosiť dokonca aj v peňaženke.

Telefón Light Phone má rovnaký pôdorys ako kreditná karta s rozmermi 85,6 × 53,98 mm a hrúbkou 4 mm. Jeho hmotnosť je 39 gramov a vnútri má priestor na jeden slot na miniSIM kartu. Telefón podporuje iba siete na frekvenciách 850/900/1800/1900 MHz.

light_phone_detail.png

Displej tvorí jednoduchý LED panel a svieti iba jednou farbou. Za zmienku stojí podsvietená klávesnica tvorená senzorovými tlačidlami. Na tele telefónu nájdeme ovládač hlasitosti, vypínač, konektor na mikrofón, slúchadlo a micro USB.

light_phone1.jpg

Light Phone má pamäť iba na desať telefónnych čísel, ktoré sa uložia na rýchle vytáčanie na jednotlivé číslice. V prípade, ak vám niekto bude telefonovať, jeho meno neuvidíte. Okrem toho telefón nepodporuje ani písanie či doručovanie SMS správ. Napriek tomu vás o svojej funkčnosti zaručene presvedčí jeho výdrž, ktorá by vraj mala dosahovať až 20 dní.


V rámci kampane na stránke Kickstarter chcú tvorcovia získať na jeho realizáciu 200-tisíc USD.V súčasnosti majú vyzbieranú viac ako polovicu. Podľa všetkého by sa mala finálna verzia telefónu dostať do rúk prvých používateľov už v máji budúceho roka.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá