Image
20.5.2015 0 Comments

Mobilný telefón Light Phone sa vám zmestí aj do peňaženky. Je veľký ako kreditka

light_phone.jpg Spoločnosť Light prišla s prototypom nového telefónu. Aj keď svojimi funkciami skôr pripomína mobil spred dvadsiatich rokov, tvorcovia ho vďaka pokrokovej výrobe zmenšili až natoľko, že ho môžete nosiť dokonca aj v peňaženke.

Telefón Light Phone má rovnaký pôdorys ako kreditná karta s rozmermi 85,6 × 53,98 mm a hrúbkou 4 mm. Jeho hmotnosť je 39 gramov a vnútri má priestor na jeden slot na miniSIM kartu. Telefón podporuje iba siete na frekvenciách 850/900/1800/1900 MHz.

light_phone_detail.png

Displej tvorí jednoduchý LED panel a svieti iba jednou farbou. Za zmienku stojí podsvietená klávesnica tvorená senzorovými tlačidlami. Na tele telefónu nájdeme ovládač hlasitosti, vypínač, konektor na mikrofón, slúchadlo a micro USB.

light_phone1.jpg

Light Phone má pamäť iba na desať telefónnych čísel, ktoré sa uložia na rýchle vytáčanie na jednotlivé číslice. V prípade, ak vám niekto bude telefonovať, jeho meno neuvidíte. Okrem toho telefón nepodporuje ani písanie či doručovanie SMS správ. Napriek tomu vás o svojej funkčnosti zaručene presvedčí jeho výdrž, ktorá by vraj mala dosahovať až 20 dní.


V rámci kampane na stránke Kickstarter chcú tvorcovia získať na jeho realizáciu 200-tisíc USD.V súčasnosti majú vyzbieranú viac ako polovicu. Podľa všetkého by sa mala finálna verzia telefónu dostať do rúk prvých používateľov už v máji budúceho roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá