Image
20.5.2015 0 Comments

Mobilný telefón Light Phone sa vám zmestí aj do peňaženky. Je veľký ako kreditka

light_phone.jpg Spoločnosť Light prišla s prototypom nového telefónu. Aj keď svojimi funkciami skôr pripomína mobil spred dvadsiatich rokov, tvorcovia ho vďaka pokrokovej výrobe zmenšili až natoľko, že ho môžete nosiť dokonca aj v peňaženke.

Telefón Light Phone má rovnaký pôdorys ako kreditná karta s rozmermi 85,6 × 53,98 mm a hrúbkou 4 mm. Jeho hmotnosť je 39 gramov a vnútri má priestor na jeden slot na miniSIM kartu. Telefón podporuje iba siete na frekvenciách 850/900/1800/1900 MHz.

light_phone_detail.png

Displej tvorí jednoduchý LED panel a svieti iba jednou farbou. Za zmienku stojí podsvietená klávesnica tvorená senzorovými tlačidlami. Na tele telefónu nájdeme ovládač hlasitosti, vypínač, konektor na mikrofón, slúchadlo a micro USB.

light_phone1.jpg

Light Phone má pamäť iba na desať telefónnych čísel, ktoré sa uložia na rýchle vytáčanie na jednotlivé číslice. V prípade, ak vám niekto bude telefonovať, jeho meno neuvidíte. Okrem toho telefón nepodporuje ani písanie či doručovanie SMS správ. Napriek tomu vás o svojej funkčnosti zaručene presvedčí jeho výdrž, ktorá by vraj mala dosahovať až 20 dní.


V rámci kampane na stránke Kickstarter chcú tvorcovia získať na jeho realizáciu 200-tisíc USD.V súčasnosti majú vyzbieranú viac ako polovicu. Podľa všetkého by sa mala finálna verzia telefónu dostať do rúk prvých používateľov už v máji budúceho roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá