Image
16.5.2014 0 Comments

Mobilné platby od Telekomu realitou už aj na Slovensku

telekom mywallet platba.jpg Slovak Telekom a MasterCard po niekoľkých mesiacoch od uvedenia prinášajú plnohodnotnú komerčnú prevádzku mobilných služieb NFC. MyWallet je prvá viacúčelová mobilná peňaženka NFC na slovenskom trhu, ktorá umožňuje používať služby známe z klasickej peňaženky prostredníctvom smartfónu. Pri spustení bude obsahovať predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MyWallet Card, určenú na bezkontaktnú platbu na obchodných miestach akceptujúcich bezkontaktné platobné karty.

Riešenie umožňuje prevádzkovateľom vydávať a obsluhovať virtuálne karty na diaľku, takže zákazník nemusí fyzicky navštíviť pobočku poskytovateľa a karta môže byť vydaná v priebehu niekoľkých minút. MyWallet Card prináša možnosť bezkontaktnej mobilnej platby súm vyšších ako 20 eur prostredníctvom PIN kódu. Už onedlho bude možné do mobilnej peňaženky digitálne ukladať aj vernostné karty, zľavové kupóny či vstupenky na podujatia.

telekom mywallet komercna.jpg

Čo na to zákazník potrebuje

Službu možno využívať prostredníctvom aplikácie MyWallet na kompatibilnom mobilnom telefóne s NFC SIM kartou. Aplikácia je voľne stiahnuteľná z obchodu Google Play. SIM karty, ktoré bude Telekom bezplatne vymieňať, zároveň podporujú siete štvrtej generácie. Zoznam podporovaných telefónov s aktualizovaným firmvérom je uvedený na stránke www.telekom.sk/mywallet. V súčasnosti je podporovaných už 9 modelov (Samsung S5 a Sony Experia Z1 Compact budú oficiálne podporované v blízkom čase), pričom nechýbajú cenovo dostupné modely, ako aj modely strednej či najvyššej kategórie.

telekom peter helexa.jpg

Platobná karta MyWallet Card

Prvá platobná karta, ktorá je dostupná v mobilnej peňaženke MyWallet, je MyWallet Card. Ide o predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MasterCard, ktorá je poskytovaná spoločnosťou ClickandBuy (dcérska spoločnosť Deutsche Telekomu). Kartu možno za výhodných podmienok jednoducho vyžiadať prostredníctvom on-line formulára, pričom sa do niekoľkých desiatok minút aktivuje v MyWallet. Následné ju možno dobiť bankovým prevodom - zákazník teda minie len toľko peňazí, koľko predtým na kartu vložil.

Po aktivovaní a dobití karty MyWallet Card sa dá mobilný telefón používať ako štandardná bezkontaktná platobná karta a zaplatiť jeho priložením na bezkontaktný platobný terminál podporujúci technológiu PayPass (približne 20 000 terminálov na Slovensku). Sú tak zachované výhody bezkontaktných platobných kariet bez nutnosti hľadania peňaženky či platobných kariet – na všetko postačí smartfón, ktorý je stále poruke.

mywallet platba.jpg


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá