Image
16.5.2014 0 Comments

Mobilné platby od Telekomu realitou už aj na Slovensku

telekom mywallet platba.jpg Slovak Telekom a MasterCard po niekoľkých mesiacoch od uvedenia prinášajú plnohodnotnú komerčnú prevádzku mobilných služieb NFC. MyWallet je prvá viacúčelová mobilná peňaženka NFC na slovenskom trhu, ktorá umožňuje používať služby známe z klasickej peňaženky prostredníctvom smartfónu. Pri spustení bude obsahovať predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MyWallet Card, určenú na bezkontaktnú platbu na obchodných miestach akceptujúcich bezkontaktné platobné karty.

Riešenie umožňuje prevádzkovateľom vydávať a obsluhovať virtuálne karty na diaľku, takže zákazník nemusí fyzicky navštíviť pobočku poskytovateľa a karta môže byť vydaná v priebehu niekoľkých minút. MyWallet Card prináša možnosť bezkontaktnej mobilnej platby súm vyšších ako 20 eur prostredníctvom PIN kódu. Už onedlho bude možné do mobilnej peňaženky digitálne ukladať aj vernostné karty, zľavové kupóny či vstupenky na podujatia.

telekom mywallet komercna.jpg

Čo na to zákazník potrebuje

Službu možno využívať prostredníctvom aplikácie MyWallet na kompatibilnom mobilnom telefóne s NFC SIM kartou. Aplikácia je voľne stiahnuteľná z obchodu Google Play. SIM karty, ktoré bude Telekom bezplatne vymieňať, zároveň podporujú siete štvrtej generácie. Zoznam podporovaných telefónov s aktualizovaným firmvérom je uvedený na stránke www.telekom.sk/mywallet. V súčasnosti je podporovaných už 9 modelov (Samsung S5 a Sony Experia Z1 Compact budú oficiálne podporované v blízkom čase), pričom nechýbajú cenovo dostupné modely, ako aj modely strednej či najvyššej kategórie.

telekom peter helexa.jpg

Platobná karta MyWallet Card

Prvá platobná karta, ktorá je dostupná v mobilnej peňaženke MyWallet, je MyWallet Card. Ide o predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MasterCard, ktorá je poskytovaná spoločnosťou ClickandBuy (dcérska spoločnosť Deutsche Telekomu). Kartu možno za výhodných podmienok jednoducho vyžiadať prostredníctvom on-line formulára, pričom sa do niekoľkých desiatok minút aktivuje v MyWallet. Následné ju možno dobiť bankovým prevodom - zákazník teda minie len toľko peňazí, koľko predtým na kartu vložil.

Po aktivovaní a dobití karty MyWallet Card sa dá mobilný telefón používať ako štandardná bezkontaktná platobná karta a zaplatiť jeho priložením na bezkontaktný platobný terminál podporujúci technológiu PayPass (približne 20 000 terminálov na Slovensku). Sú tak zachované výhody bezkontaktných platobných kariet bez nutnosti hľadania peňaženky či platobných kariet – na všetko postačí smartfón, ktorý je stále poruke.

mywallet platba.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Prieskum: Štvrtina mladých Slovákov sleduje televíziu v mobile alebo na tablete. SWAN im ponúka riešenie

08.11.2016 00:18

Poznáte ten idylický obraz, keď si večer celá rodina sadá spolu pred televíznu obrazovku a svorne pozerá program, na ktorom sa jej členovia dohodnú? Podľa prieskumu verejnej mienky takáto pohoda sa z  ...

Telekomunikácie 1

Orange predstavil konvergentné služby a vianočnú ponuku

27.10.2016 00:12

Mobilní operátori počas predvianočného obdobia už tradične zintenzívňujú svoje marketingové aktivity s cieľom prispôsobiť ponuky. Orange na tlačovej konferencii predstavil svoje tromfy, s ktorými chce ...

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá