Image
16.5.2014 0 Comments

Mobilné platby od Telekomu realitou už aj na Slovensku

telekom mywallet platba.jpg Slovak Telekom a MasterCard po niekoľkých mesiacoch od uvedenia prinášajú plnohodnotnú komerčnú prevádzku mobilných služieb NFC. MyWallet je prvá viacúčelová mobilná peňaženka NFC na slovenskom trhu, ktorá umožňuje používať služby známe z klasickej peňaženky prostredníctvom smartfónu. Pri spustení bude obsahovať predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MyWallet Card, určenú na bezkontaktnú platbu na obchodných miestach akceptujúcich bezkontaktné platobné karty.

Riešenie umožňuje prevádzkovateľom vydávať a obsluhovať virtuálne karty na diaľku, takže zákazník nemusí fyzicky navštíviť pobočku poskytovateľa a karta môže byť vydaná v priebehu niekoľkých minút. MyWallet Card prináša možnosť bezkontaktnej mobilnej platby súm vyšších ako 20 eur prostredníctvom PIN kódu. Už onedlho bude možné do mobilnej peňaženky digitálne ukladať aj vernostné karty, zľavové kupóny či vstupenky na podujatia.

telekom mywallet komercna.jpg

Čo na to zákazník potrebuje

Službu možno využívať prostredníctvom aplikácie MyWallet na kompatibilnom mobilnom telefóne s NFC SIM kartou. Aplikácia je voľne stiahnuteľná z obchodu Google Play. SIM karty, ktoré bude Telekom bezplatne vymieňať, zároveň podporujú siete štvrtej generácie. Zoznam podporovaných telefónov s aktualizovaným firmvérom je uvedený na stránke www.telekom.sk/mywallet. V súčasnosti je podporovaných už 9 modelov (Samsung S5 a Sony Experia Z1 Compact budú oficiálne podporované v blízkom čase), pričom nechýbajú cenovo dostupné modely, ako aj modely strednej či najvyššej kategórie.

telekom peter helexa.jpg

Platobná karta MyWallet Card

Prvá platobná karta, ktorá je dostupná v mobilnej peňaženke MyWallet, je MyWallet Card. Ide o predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MasterCard, ktorá je poskytovaná spoločnosťou ClickandBuy (dcérska spoločnosť Deutsche Telekomu). Kartu možno za výhodných podmienok jednoducho vyžiadať prostredníctvom on-line formulára, pričom sa do niekoľkých desiatok minút aktivuje v MyWallet. Následné ju možno dobiť bankovým prevodom - zákazník teda minie len toľko peňazí, koľko predtým na kartu vložil.

Po aktivovaní a dobití karty MyWallet Card sa dá mobilný telefón používať ako štandardná bezkontaktná platobná karta a zaplatiť jeho priložením na bezkontaktný platobný terminál podporujúci technológiu PayPass (približne 20 000 terminálov na Slovensku). Sú tak zachované výhody bezkontaktných platobných kariet bez nutnosti hľadania peňaženky či platobných kariet – na všetko postačí smartfón, ktorý je stále poruke.

mywallet platba.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Nórsko ako prvá krajina vypne rádiá FM, k dispozícii bude už len digitálny rozhlas

10.01.2017 00:22

Nórsko začne tento týždeň vypínať svoju rádiovú sieť FM. Je to však kontroverzný krok, ktorý má mnoho kritikov a podľa hlasovania novín Dagbladet je proti nemu až  66 % Nórov. No odborníci tvrdia, že ...

Telekomunikácie

Koniec satelitného vysielania programov v štandardnom rozlíšení (SD)

19.12.2016 00:05

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o plánovanom ukončení satelitného vysielania ďalších verejnoprávnych aj komerčných televíznych staníc v šta ...

Telekomunikácie

Slovak Telekom predstavil Immmr - konkurenciu pre WhatsApp, Viber či Skype

07.12.2016 00:15

Slovak Telekom včera uviedol komunikačnú aplikáciu immmr, ktorá kombinuje komunikáciu cez WiFi a mobilné dáta. Aplikácia immmr umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá