Image
11.3.2015 0 Comments

Mobilná služba Bezpečné lieky 112 pomáha záchranárom

DoveraWeb.jpg Predstavte si situáciu, keď záchranár príde k pacientovi a jeho príbuzní často nie sú kvôli stresu schopní poskytnúť relevantné informácie, či už ohľadne predchádzajúcej „histórie" pacienta, jeho zdravotného stavu, diagnóz, návštevách u lekárov, hospitalizácií vrátane naplánovaných, aktuálne užívaných liekoch, liekových interakciách a prípadných alergiách.

3 - údaje poistenca, praktický lekár, dispenzáre.JPG

Elegantným riešením je nová služba Bezpečné lieky 112. Jej súčasťou je aj mobilná aplikácia, ktorú majú k dispozícii záchranári vo svojich tabletoch a smartfónoch. Službu vytvorila spoločnosť Mediworks software solutions Košice v spolupráci so záchrankou ZaMED. Pilotný projekt spustila zdravotná poisťovňa Dôvera v spolupráci s poskytovateľmi záchrannej zdravotnej služby ZaMED a Falck. Informácie sú v mobilnej aplikácii prehľadne zobrazené na časovej osi. Zobrazujú sa aj údaje o predchádzajúcich zásahoch záchrannej služby, prehľad o predpísaných, no v lekárni nevyzdvihnutých liekoch.

4 - karta Lieky.JPG

Na tlačovej konferencii bola demonštrovaná situácia dezorientovanej pacientky takmer v bezvedomí a jej príbuzného, ktorý nepoznal diagnózu pacientky, záchranárom ukázal veľkú škatuľu s množstvom rôznych liekov s tým, že niektoré z nich pacientka užíva. Nevedel však presne ktoré, ani kedy boli tieto lieky pacientke predpísané.

5 - vyhľadávanie interakcií.JPG

Prvotným úkonom záchranára je identifikácia pacienta a jeho poisťovne podľa rodného čísla z kartičky poistenca. Následne sa pri demonštrácii podarilo na chvíľu pacientku prebrať do bdelého stavu a vyžiadať si od nej podpísaný súhlas, že záchranári môžu cez mobilnú aplikáciu nahliadnuť do jej zdravotných záznamov. Mobilná aplikácia poskytla údaje o diagnóze, o poslednej návšteve u lekára a dokonca aj o tom, že si pacientka predpísané lieky v lekárni nevyzdvihla. Tieto informácie poskytli záchranárom dôležitý návod ako postupovať pri stabilizácii stavu pacientky tak, aby bola schopná prevozu do nemocnice.

6 - karta Lekári.JPG

Na tlačovej konferencii predvádzali kritickú situáciu herci, no bol to scenár ktorý sa kedykoľvek môže prihodiť vám, alebo vašim blízkym. Nakoľko v službe sú citlivé údaje týkajúce sa zdravotného stavu, majú poistenci možnosť poskytnúť preventívny súhlas s tým, že záchranári môžu k týmto údajom v prípade potreby pristupovať. Zjednoduší to postup ak bude pacient v bezvedomí.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá