Image
11.3.2015 0 Comments

Mobilná služba Bezpečné lieky 112 pomáha záchranárom

DoveraWeb.jpg Predstavte si situáciu, keď záchranár príde k pacientovi a jeho príbuzní často nie sú kvôli stresu schopní poskytnúť relevantné informácie, či už ohľadne predchádzajúcej „histórie" pacienta, jeho zdravotného stavu, diagnóz, návštevách u lekárov, hospitalizácií vrátane naplánovaných, aktuálne užívaných liekoch, liekových interakciách a prípadných alergiách.

3 - údaje poistenca, praktický lekár, dispenzáre.JPG

Elegantným riešením je nová služba Bezpečné lieky 112. Jej súčasťou je aj mobilná aplikácia, ktorú majú k dispozícii záchranári vo svojich tabletoch a smartfónoch. Službu vytvorila spoločnosť Mediworks software solutions Košice v spolupráci so záchrankou ZaMED. Pilotný projekt spustila zdravotná poisťovňa Dôvera v spolupráci s poskytovateľmi záchrannej zdravotnej služby ZaMED a Falck. Informácie sú v mobilnej aplikácii prehľadne zobrazené na časovej osi. Zobrazujú sa aj údaje o predchádzajúcich zásahoch záchrannej služby, prehľad o predpísaných, no v lekárni nevyzdvihnutých liekoch.

4 - karta Lieky.JPG

Na tlačovej konferencii bola demonštrovaná situácia dezorientovanej pacientky takmer v bezvedomí a jej príbuzného, ktorý nepoznal diagnózu pacientky, záchranárom ukázal veľkú škatuľu s množstvom rôznych liekov s tým, že niektoré z nich pacientka užíva. Nevedel však presne ktoré, ani kedy boli tieto lieky pacientke predpísané.

5 - vyhľadávanie interakcií.JPG

Prvotným úkonom záchranára je identifikácia pacienta a jeho poisťovne podľa rodného čísla z kartičky poistenca. Následne sa pri demonštrácii podarilo na chvíľu pacientku prebrať do bdelého stavu a vyžiadať si od nej podpísaný súhlas, že záchranári môžu cez mobilnú aplikáciu nahliadnuť do jej zdravotných záznamov. Mobilná aplikácia poskytla údaje o diagnóze, o poslednej návšteve u lekára a dokonca aj o tom, že si pacientka predpísané lieky v lekárni nevyzdvihla. Tieto informácie poskytli záchranárom dôležitý návod ako postupovať pri stabilizácii stavu pacientky tak, aby bola schopná prevozu do nemocnice.

6 - karta Lekári.JPG

Na tlačovej konferencii predvádzali kritickú situáciu herci, no bol to scenár ktorý sa kedykoľvek môže prihodiť vám, alebo vašim blízkym. Nakoľko v službe sú citlivé údaje týkajúce sa zdravotného stavu, majú poistenci možnosť poskytnúť preventívny súhlas s tým, že záchranári môžu k týmto údajom v prípade potreby pristupovať. Zjednoduší to postup ak bude pacient v bezvedomí.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá