27.2.2014 0 Comments

Mobile Messaging Security od SAP pomáha predchádzať spamovým útokom medzi sieťami rôznych operátorov

Spamové útoky, zamerané na mobilné zariadenia, sú na vzostupe. SAP preto nasadzuje svoju SMS službu na ochranu proti útokom, prebiehajúcim medzi sieťami rôznych operátorov. Spoločnosť oznámila, že za posledné dva mesiace sa vďaka novým protispamovým funkciám služby SAP SMS 365 podarilo odhaliť a zachytiť viac ako 18 miliónov pokusov o doručenie spamovej správy alebo správ takzvanej sivej trasy - čo je spojenie, v ktorom je aspoň jeden prvok nelegitímny. Spoločnosť SAP to oznámila na Mobile World Congress, ktorý sa koná od 24. do 27. februára v Barcelone.

V januári 2014 SAP SMS 365 zabránila veľkému phishingovému útoku, zameranému na niekoľko amerických operátorov. Cieľom útoku bolo získanie údajov ku kreditným kartám. Vďaka tomu, že sa SMS, spojené s útokom, nedostali k užívateľom, sa spoločnosti SAP podarilo predísť možnej veľkej vlne podvodov s kreditnými kartami.

Aby sa ešte zlepšili možnosti boja proti spamu a iným nevyžiadaným sms, do služby SAP SMS 365 bola integrovaná platforma Cloudmark Security Platform, produkt spoločnosti Cloudmark, zameraný na mobilnú bezpečnosť. Vďaka nemu SAP SMS 365 ponúka ochranu správ, ktorá automaticky zisťuje a znižuje hrozby či možnosť zneužitia správ. Spojením síl sa spoločnostiam SAP a Cloudmark podarilo v porovnaní so staršími riešeniami zdvojnásobiť schopnosť SAP SMS 365 blokovať spam v reálnom čase. Výsledkom je, že zákazníci SAP SMS 365 dostali omnoho menej nevyžiadaných správ. Mobilní operátori okrem toho ušetrili na cezhraničných poplatkoch a nákladoch na služby, ktoré typicky vznikajú pri riešení problémov týkajúcich sa spamu.

„Z mobilného spamu sa stala významná hrozba pre mobilných operátorov, ako aj pre zákazníkov," hovorí William Dudley, skupinový riaditeľ Global Product Strategy & Solutions, SAP Mobile Services. „SMS, s masívnym globálnym dosahom na viac ako tri miliardy ľudí, sú poslednou hranicou pre spamerov a bezohľadných marketérov. V súčasnosti len pri časti zákazníkov blokujeme viac ako milión spamových správ denne. S rozšírením tejto funkcie na všetkých toto číslo dramaticky vzrastie. Ochranu proti škodlivým mobilným správam vnímame ako kľúčovú pre bezpečnosť našich zákazníkov a preto sme implementovali anti-spamové funkcie, ktoré patria medzi najlepšie v celom odvetví."

Nová antispamová funkcia SAP SMS 365 je službou s pridanou hodnotou, ktorú SAP zaviedol pre podstatnú časť amerických mobilných operátorov a niektorých operátorov vo svete. V priebehu roku 2014 sa bude ďalej rozširovať. Cieľom je poskytnúť spoľahlivejšie modely prevádzky a ochranu proti SMS spamu a správam zo sivej zóny všetkým zákazníkom mobilných operátorov na celom svete.

SAP Mobile Services je globálny líder v službách mobilného prepájania a v službách, týkajúcich sa zapojenia zákazníkov. Mobilným operátorom poskytuje jedinečné funkcie pri globálnom prepájaní správ, dátovom roamingu a množstve služieb, založených na IPX. Prostredníctvom inovatívneho mobilného marketingu a riešení na väčšie zapojenie zákazníkov umožňuje firmám lepšie nadviazať kontakt so zákazníkmi. SAP Mobile Services pomáhajú firmám spracovať 1,8 miliardy správ denne s dosahom na viac ako tisíc operátorov a na 6,1 miliardy zákazníkov v 210 krajinách.

Viac informácií na SAP Newsroom a www.sap.com/mwc.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá