Image
28.8.2015 0 Comments

Mladý Slovák vytvoril pre Microsoft mobilný 3D skener, vraj najlepší

Nová univerzálna mobilná aplikácia od Microsoftu, známa pod názvom MobileFusion, dokáže v reálnom čase vytvoriť 3D model snímaného objektu len za pomoci fotoaparátu v smartfóne. Čo je však ešte lepšie, je skutočnosť, že za jej vznikom stojí mladý šikovný Slovák.

Peter Ondrúška vyštudoval odbor počítačové vedy na Karlovej univerzite a v doktorandskom štúdiu pokračoval na univerzite v Oxforde. Za sebou má niekoľko úspešných stáží v spoločnostiach ako Facebook, Google či Microsoft. A práve vo výskumných laboratóriách Microsoft Research sa mu spoločne s tímom podarilo vytvoriť nový softvér, fungujúci na princípe 3D skenera.

peter_ondruska.jpg

Na rozdiel od konkurencie je mobilný 3D skener MobileFusion oveľa presnejší a jednoduchší na obsluhu. Stačí telefónom namieriť na objekt a zosnímať ho kamerou, kráčajúc okolo neho. Aplikácia bola testovaná na iPhone 5, 5s a 6. Softvér beží priamo v mobile bez asistencie cloudu, takže netreba byť on-line.

Mobilné zariadenie má predpoklady na to, aby sa využilo pri vytváraní trojrozmerných fotografií či presných kópií objektov, ktoré by sa následne mohli vytlačiť na 3D tlačiarni. Prípadne by sa aplikácia mohla stať súčasťou rozšírenej reality.


Mobilný 3D skener MobileFusion by mohol byť už čoskoro dostupný aj pre verejnosť. Objaviť by sa mal na zariadeniach s Androidom, iOS či Windows Phone.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Technológie

Dr. AI: Umelá inteligencia vás vyspovedá a potom vám povie, akú máte chorobu

13.01.2017 00:35

Spoločnosť HealthTap chce pomôcť tým, ktorí pri prvých príznakoch choroby začnú „gúgliť“ namiesto toho, aby vyhľadali lekára. Chce pri tom použiť umelú inteligenciu, aby neboli odkázaní na náhodné výs ...

Technológie 3

V Izraeli testujú „elektrické cesty“. Umožnia bezdrôtové nabitie elektromobilov za jazdy

11.01.2017 00:25

Možno už v blízkej budúcnosti budú nabíjacie porty na elektromobiloch zbytočné. Vozidlá sa totiž nabijú počas jazdy a vodiči už nebudú musieť stáť pri nabíjacích staniciach. Izraelský startup Electro ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá