18.3.2015 0 Comments

Mladí absolventi bez práce sa môžu naučiť novým zručnostiam cez projekt IT v kurze

Na Slovensku je veľa mladých ľudí s vysokou školou, ktorí si nevedia nájsť vhodné zamestnanie. Na druhej strane IT firmy dlhodobo zápasia s nedostatkom ľudí. Už druhý rok sa preto nezamestnaní absolventi môžu zapojiť do projektu IT v kurze. Cieľom 4-mesačného školenia zameraného na oblasť programovania a testovania softvéru je zvýšiť nielen počítačové, ale aj komunikačné a prezentačné zručnosti absolventov, ktoré im pomôžu pri hľadaní práce.

Kurz je určený mladým vo veku od 24 do 27 rokov. Vzdelávať sa môžu buď dennou formou alebo prostredníctvom on-line kurzov," hovorí Tomáš Božik z Neziskovej organizácie Aptech Europe, ktorá kurz organizuje s podporou Nadácie Pontis a spoločnosti Accenture. Minulý rok sa do neho zapojilo 41 nezamestnaných mladých ľudí, z ktorých 27 si vďaka kurzu našlo uplatnenie.

Za štyri mesiace som sa naučila viac než za 5 rokov na vysokej škole. A to myslím úplne vážne. Kvalitní a ústretoví školitelia, do života užitočné informácie a prax v prestížnej firme, kde teraz pracujem - práve vďaka IT v kurze," hovorí Barbora Haringová, ktorá kurz absolvovala vlani.

Počas štyroch mesiacov študenti získajú odborné vedomosti z vývoja a testovania softvéru, pričom sa špecializujú na pozíciu Tester softvérových aplikácií. Na záver absolvujú pracovnú stáž vo firme Accenture, ktorá tiež účastníkom sprístupňuje online vzdelávanie určené inak iba pre jej zamestnancov a získajú pomoc pri hľadaní práce v oblasti IT. Kurzy a stáž sa budú konať v Bratislave.

Počet miest v kurze je obmedzený na 60. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať do 31. marca cez webovú stránku www.itvkurze.sk, kde sa pomocou jednoduchého testu realizuje prvý výber uchádzačov o štúdium. V druhom kole všetci úspešní záujemcovia absolvujú prijímací pohovor. Cena celého kurzu vrátane stáže je 100 eur. Symbolická cena nepokrýva náklady na vzdelávanie, ale má motivovať k serióznemu prístupu záujemcov a k dokončeniu školenia.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá