18.3.2015 0 Comments

Mladí absolventi bez práce sa môžu naučiť novým zručnostiam cez projekt IT v kurze

Na Slovensku je veľa mladých ľudí s vysokou školou, ktorí si nevedia nájsť vhodné zamestnanie. Na druhej strane IT firmy dlhodobo zápasia s nedostatkom ľudí. Už druhý rok sa preto nezamestnaní absolventi môžu zapojiť do projektu IT v kurze. Cieľom 4-mesačného školenia zameraného na oblasť programovania a testovania softvéru je zvýšiť nielen počítačové, ale aj komunikačné a prezentačné zručnosti absolventov, ktoré im pomôžu pri hľadaní práce.

Kurz je určený mladým vo veku od 24 do 27 rokov. Vzdelávať sa môžu buď dennou formou alebo prostredníctvom on-line kurzov," hovorí Tomáš Božik z Neziskovej organizácie Aptech Europe, ktorá kurz organizuje s podporou Nadácie Pontis a spoločnosti Accenture. Minulý rok sa do neho zapojilo 41 nezamestnaných mladých ľudí, z ktorých 27 si vďaka kurzu našlo uplatnenie.

Za štyri mesiace som sa naučila viac než za 5 rokov na vysokej škole. A to myslím úplne vážne. Kvalitní a ústretoví školitelia, do života užitočné informácie a prax v prestížnej firme, kde teraz pracujem - práve vďaka IT v kurze," hovorí Barbora Haringová, ktorá kurz absolvovala vlani.

Počas štyroch mesiacov študenti získajú odborné vedomosti z vývoja a testovania softvéru, pričom sa špecializujú na pozíciu Tester softvérových aplikácií. Na záver absolvujú pracovnú stáž vo firme Accenture, ktorá tiež účastníkom sprístupňuje online vzdelávanie určené inak iba pre jej zamestnancov a získajú pomoc pri hľadaní práce v oblasti IT. Kurzy a stáž sa budú konať v Bratislave.

Počet miest v kurze je obmedzený na 60. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať do 31. marca cez webovú stránku www.itvkurze.sk, kde sa pomocou jednoduchého testu realizuje prvý výber uchádzačov o štúdium. V druhom kole všetci úspešní záujemcovia absolvujú prijímací pohovor. Cena celého kurzu vrátane stáže je 100 eur. Symbolická cena nepokrýva náklady na vzdelávanie, ale má motivovať k serióznemu prístupu záujemcov a k dokončeniu školenia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá