Image
12.8.2014 0 Comments

Mladí Slováci sa chcú presadiť v hernom biznise s projektom League of Clans

aktualna_verzia.jpgLeague of Clans (v skratke LoC) je prehliadačová hra, ktorá sa odohráva v stredoveku. Myšlienka projektu sa zrodila pred rokom a pol u programátora Martina Ráca.

Hrával konkurenčné hry a hnevalo ho správanie firiem, ktoré tie hry vytvárajú, prevádzkujú a popritom našiel herné diery u konkurencie. Rozhodol vytvoriť vlastnú hru podobnú tým ostatným. Postupom času spoznal ďalších dvoch členov tímu (Števo Jančo, Adam Klimo) u tej istej konkurenčnej hry, ktorú hrával.

+átevo.jpg

Adam.jpg

Chalani sa dali dohromady a rozhodli sa vytvoriť hru úplne odlišnú od ostatných a hlavne hru z pohľadu hráča, ktorý hrával browser hry. Za 14 mesiacov hru prerobili minimálne 10-krát od systému aj grafiky.

LoC je medzinárodná browser hra založená na logických princípoch s prvkami sociálnej siete pre komunitu. To znamená, že nie je to klasika ako na ostatných hrách, ktoré majú pre každú krajinu jazykovú verziu.

Cielom je spojiť celosvetovú komunitu, aby hrali proti sebe Slováci, Česi, Američania a podobne. Samozrejme hra má jazykové preklady, podľa krajiny hráča. Zatiaľ je urpbená slovenčina, čeština a angličtina. Pri ostatných hrách sa ako bonus pri útoku využíva náhodne vygenerované šťastie, v LoC je bonus podľa toho aké je počasie v čase útoku v meste na ktoré útočíte.

Týmto hráči získajú vyššiu kontrolu nad svojou hrou, otvára to dvere taktizovaniu.

Na portále s prvkami sociánej siete funguje zatiaľ registrácia a prístup k herným svetom. Neskôr tam budú profily hráčov s oceneniami, chat, možnosť pridávania priateľov, vytváranie klanov a podobné veci.

Princíp fungovania hry:

Nový hráč sa zaregistruje --> prihlási sa na svoj prvý sólo svet --> zobrazí sa mu tutoriál, zoznámi sa so všetkým a postupne nazbiera za 30 dní skúsenosti --> po skončení sólo svetu sa mu pričítajú jeho výsledne %, ktoré obdržal na svete do jeho profilu na portáli. Podľa toho ho vedia ohodnotiť ostatní hráči či je dobrý alebo nie. --> teraz je trojaká cesta, buď si založí klan s kamarátmi, ktorých spoznal alebo napíše žiadosť o pozvánku nejakému známemu klanu alebo pôjde znova na sólo svet, kde si vylepší svoje celkové skóre na portáli. --> keď sa ocitne v klane, tak hrá ligu za svoj klan a pomáha svojmu klanu víťazstvami na klanových svetoch sa dostať čo najvyššie v lige.

Tým sa vytvára aj istá sociálna väzba na ľudí, čo je zárukou, že hráči ostanú hrať hru dlhšie. Na klanových svetoch sa stretnú reprezentanti svojich klanov. Na každý svet sa predregistruje a vedenie klanu tam pošle svoju súpisku 5 hráčov, ktorí budú reprezentovať klan a prinesú body do ligy. Klan má svoje vlastné zázemie, teda má vlastnú súkromnú aj verejnú nástenku, kde sa môžu dohadovať.

V hre si môžete vybrať z troch národov a to Križiakov, Saracénov a Vikingov. Každý národ má vlastné grafické prostredie, teda náhľad mesta, vojakov a budovy a zároveň reprezentuje iný druh taktiky.

Po softvérovej stránke, grafika bola vytvorená v Adobe Photoshop a Illustrator. Hra je naprogramovaná v PHP + ajax pre zvyšenie plynulosti a dynamiky v hre.

Hra je zatial v štádiu beta testovania, beží online 4 dni a máme okolo 100 hráčov. Tvorcov teší, že sa hráči vracajú a dávajú im spätnú väzbu, čo im dáva možnosť posunúť celý projekt ďalej.

Odkaz na hru

www.leagueofclans.eu


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá