Image
7.11.2016 0 Comments

Minecraft už budú môcť hrať žiaci aj v škole legálne a bez skrývania sa

Microsoft chce, aby deti hrali Minecraft aj v triede a škola to má nielenže dovoliť, ale dokonca aj podporovať. Vydal totiž verziu nazvanú Minecraft: Education Edition, ktorá obsahuje vyučovacie nástroje.

Na vývoji tejto verzie sa pracovalo už od vlaňajšieho januára po tom, čo spoločnosť v roku 2014 kúpila štúdio Mojang, tvorcu Minecraftu. Betatestovanie sa uskutočnilo v lete a Microsoft dúfal, že úplná verzia bude na svete so začiatkom školského roka, trocha sa však omeškal. No teraz je už hra pripravená pre Windows 10 aj Mac OS.

Napriek názvu Education Edition sa hra veľmi nelíši od štandardného Minecraftu. Niektoré nástroje a možnosti však pomôžu učiteľom – budú môcť vidieť všetkých hráčov na mape, k dispozícii budú mať teleportovanie a možnosť pridávať žiakom herné predmety vrátane kamery a tabule.

Pedagógovia budú môcť postaviť svety, ktoré súvisia s látkou, ktorú vyučujú, napr. rôzne historické stavby a pod. V jednom príklade na webových stránkach hry je obrovský  model ľudského oka, pričom žiaci môžu vstúpiť dnu a pozrieť sa, ako funguje.

Hra je pre školy k dispozícii za 5 dolárov za žiaka na rok, škola však zároveň potrebuje aj predplatné Office 365 Education.

Zdroj:  theverge.com

education.minecraft.net

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá