Image
8.2.2013 0 Comments

Microsoftu sa nepáči, že Google používateľom nahliada do mailu

google-gmail.jpg Microsoft v USA spustil kampaň proti praktikám Googlu. Spoločnosti sa totiž nepáči, že Google číta e-mailové správy svojich používateľov v Gmaily, aby mohol lepšie zacieliť svoje reklamy.

Podľa štúdie, ktorú Microsoft v stredu citoval, 70 percent používateľov nevie o tom, že poskytovateľ e-mailovej služby ich správy pravidelne číta na účel poskytovania a predaja cielených reklám.

Spoločnosť Microsoft predstavila svoju novú e-mailovú službu Outlook.com v júni minulého roka, Microsoft tiež oznámil, že Outlook.com časom kompletne nahradí starú službu Hotmail. Podľa slov Microsoftu algoritmy na prechádzanie e-mailov vo svojom freemail na rozdiel od Gmailu nepoužíva. Na druhej strane, pravidlá pre to, čo môže byť uložené na cloudovom disku Microsoft SkyDrive, sú veľmi prísne a Microsoft si na kontrolu ich dodržiavania dáva záležať. A to vrátane vizuálnej kontroly uložených obrázkov.

Google v stredu vo svojom vyhlásení napísal, že spoločnosti, ktoré poskytujú podobné služby a weby zadarmo, môžu fungovať len vďaka reklamám. "Vaše e-maily ani informácie z vášho účtu Google nečíta žiadny človek. Správy prechádza algoritmus podobný tomu, ktorý posudzuje prioritu pošty a rozoznáva spamy," dodal zástupca Googlu.

Outlook.com vyzýva používateľa, aby sa pripojili k petícii na webe Scroogled.com. Tá vyzýva Google k tomu, aby prestal e-maily používateľov čítať a využívať ich na predaj reklám. Aktivity kampane "Nechcem get Scrooled", ktorú sponzoruje Microsoft, budú v internetovej i v offline podobe. Majú poukazovať na to, prečo by mali byť používatelia takým konaním znepokojení, a pomôžu im vykonať rôzne opatrenia, oznámil Microsoft.

"Táto kampaň je zameraná na ochranu používateľov pred Gmailom, a tiež by mala zaistiť, aby jeho používatelia vedeli, čo s ich e-mailami Google robí," povedal Stefan Weitz, riaditeľ online služieb v Microsofte.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá