Image
8.2.2013 0 Comments

Microsoftu sa nepáči, že Google používateľom nahliada do mailu

google-gmail.jpg Microsoft v USA spustil kampaň proti praktikám Googlu. Spoločnosti sa totiž nepáči, že Google číta e-mailové správy svojich používateľov v Gmaily, aby mohol lepšie zacieliť svoje reklamy.

Podľa štúdie, ktorú Microsoft v stredu citoval, 70 percent používateľov nevie o tom, že poskytovateľ e-mailovej služby ich správy pravidelne číta na účel poskytovania a predaja cielených reklám.

Spoločnosť Microsoft predstavila svoju novú e-mailovú službu Outlook.com v júni minulého roka, Microsoft tiež oznámil, že Outlook.com časom kompletne nahradí starú službu Hotmail. Podľa slov Microsoftu algoritmy na prechádzanie e-mailov vo svojom freemail na rozdiel od Gmailu nepoužíva. Na druhej strane, pravidlá pre to, čo môže byť uložené na cloudovom disku Microsoft SkyDrive, sú veľmi prísne a Microsoft si na kontrolu ich dodržiavania dáva záležať. A to vrátane vizuálnej kontroly uložených obrázkov.

Google v stredu vo svojom vyhlásení napísal, že spoločnosti, ktoré poskytujú podobné služby a weby zadarmo, môžu fungovať len vďaka reklamám. "Vaše e-maily ani informácie z vášho účtu Google nečíta žiadny človek. Správy prechádza algoritmus podobný tomu, ktorý posudzuje prioritu pošty a rozoznáva spamy," dodal zástupca Googlu.

Outlook.com vyzýva používateľa, aby sa pripojili k petícii na webe Scroogled.com. Tá vyzýva Google k tomu, aby prestal e-maily používateľov čítať a využívať ich na predaj reklám. Aktivity kampane "Nechcem get Scrooled", ktorú sponzoruje Microsoft, budú v internetovej i v offline podobe. Majú poukazovať na to, prečo by mali byť používatelia takým konaním znepokojení, a pomôžu im vykonať rôzne opatrenia, oznámil Microsoft.

"Táto kampaň je zameraná na ochranu používateľov pred Gmailom, a tiež by mala zaistiť, aby jeho používatelia vedeli, čo s ich e-mailami Google robí," povedal Stefan Weitz, riaditeľ online služieb v Microsofte.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá