Image
7.7.2014 0 Comments

Microsoft zvýši firmám ceny za Office 365

microsoft-office-365.png Spoločnosť Microsoft informovala, že plánuje zvýšiť ceny cloudového kancelárskeho balíčka Office 365 niektorým podnikovým zákazníkom približne o 15 %. Či sa ich zvýšenie dotkne alebo nie, záleží na podobe ich kontraktu.

Zvýšenie ceny sa má týkať zákazníkov s balíkmi (SKU) radu E, teda E1, E3 a E4 plus zodpovedajúcich balíčkov pre štátne inštitúcie. Zmena sa má dotknúť zákazníkov s kontraktom Enterprise Agreement, ktorí nevyužívajú Office Software Assurance a všetkých nových zákazníkov v rámci kontraktu Enterprise Agreement od 1. augusta 2014. Tí sa už na pôvodné ceny nebudú môcť nijako dostať.

Zástupcovia Microsoftu tvrdia, že množstva existujúcich podnikových zákazníkov sa teda zvýšenie nedotkne (ide ale len o tých, ktorí využívajú Enterprise Agreement s Office Software Assurance) a pre nich zostanú ceny na rovnakej úrovni ako doteraz. Zvýšenie cien pre nových zákazníkov nebolo nijako zdôvodnené. Komentátori hovoria najmä o tom, že Microsoft má v oblasti cloudových kancelárskych aplikácií silnú pozíciu, a preto si môže zvýšenie cien dovoliť.

Zlepšenia v Outlook Web App

Microsoft ďalej sľúbil, že do programu Outlook Web App pridá novú funkciu na spoluprácu viacerých osôb na dokumente (Document Collaboration). Má ísť konkrétne o to, aby viac používateľov malo možnosť pracovať s prílohou v e-maile vrátane jej komentovania a editovania. Táto nová funkcia by sa mala postupne zákazníkom sprístupňovať v týchto dňoch.

Miesto nutnosti sťahovať prílohu, robiť do nej zmeny, premenovávať ju a znova ju prikladať k e-mailu má ísť o nový a flexibilný spôsob, ako s dokumentom v prílohe pracovať. Táto funkcia by však nemala byť zamieňaná s podobne pomenovanou funkciou Document Conversation. Tá sa objavila už minulý mesiac a sprístupňuje konverzácie z Yammer v špeciálnom paneli v OneDrive a SharePoint Online súboroch.

Funkcia Document Collaboration podporuje zobrazovanie súborov Wordu, Excelu, PowerPointu a PDF a aj väčšiny typov obrázkov. Editácia je však možná len pri súboroch Wordu, Excelu a PowerPointu, ktoré boli vytvorené v Office 2007 a ​​novších. Ďalšie typy súborov sú pridané len na možnosť prehliadania.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá