Image
7.7.2014 0 Comments

Microsoft zvýši firmám ceny za Office 365

microsoft-office-365.png Spoločnosť Microsoft informovala, že plánuje zvýšiť ceny cloudového kancelárskeho balíčka Office 365 niektorým podnikovým zákazníkom približne o 15 %. Či sa ich zvýšenie dotkne alebo nie, záleží na podobe ich kontraktu.

Zvýšenie ceny sa má týkať zákazníkov s balíkmi (SKU) radu E, teda E1, E3 a E4 plus zodpovedajúcich balíčkov pre štátne inštitúcie. Zmena sa má dotknúť zákazníkov s kontraktom Enterprise Agreement, ktorí nevyužívajú Office Software Assurance a všetkých nových zákazníkov v rámci kontraktu Enterprise Agreement od 1. augusta 2014. Tí sa už na pôvodné ceny nebudú môcť nijako dostať.

Zástupcovia Microsoftu tvrdia, že množstva existujúcich podnikových zákazníkov sa teda zvýšenie nedotkne (ide ale len o tých, ktorí využívajú Enterprise Agreement s Office Software Assurance) a pre nich zostanú ceny na rovnakej úrovni ako doteraz. Zvýšenie cien pre nových zákazníkov nebolo nijako zdôvodnené. Komentátori hovoria najmä o tom, že Microsoft má v oblasti cloudových kancelárskych aplikácií silnú pozíciu, a preto si môže zvýšenie cien dovoliť.

Zlepšenia v Outlook Web App

Microsoft ďalej sľúbil, že do programu Outlook Web App pridá novú funkciu na spoluprácu viacerých osôb na dokumente (Document Collaboration). Má ísť konkrétne o to, aby viac používateľov malo možnosť pracovať s prílohou v e-maile vrátane jej komentovania a editovania. Táto nová funkcia by sa mala postupne zákazníkom sprístupňovať v týchto dňoch.

Miesto nutnosti sťahovať prílohu, robiť do nej zmeny, premenovávať ju a znova ju prikladať k e-mailu má ísť o nový a flexibilný spôsob, ako s dokumentom v prílohe pracovať. Táto funkcia by však nemala byť zamieňaná s podobne pomenovanou funkciou Document Conversation. Tá sa objavila už minulý mesiac a sprístupňuje konverzácie z Yammer v špeciálnom paneli v OneDrive a SharePoint Online súboroch.

Funkcia Document Collaboration podporuje zobrazovanie súborov Wordu, Excelu, PowerPointu a PDF a aj väčšiny typov obrázkov. Editácia je však možná len pri súboroch Wordu, Excelu a PowerPointu, ktoré boli vytvorené v Office 2007 a ​​novších. Ďalšie typy súborov sú pridané len na možnosť prehliadania.

Zdroj: ICT manažer


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá