Image
25.2.2013 0 Comments

Microsoft zavádza agresívne metódy predaja Office 365

office365.jpg Microsoftu sa podarilo získať dôležitého partnera, ktorý bude dodávať kancelársky balík Office 365 Home Premium na nové počítače. Ide o novú a pomerne agresívne taktiku (pozri ďalej), keď Microsoft počíta s tým, že získa množstvo nových používateľov platiacich pravidelne predplatné.

Dell je zatiaľ prvý z veľkých výrobcov PC, ktorý bude dodávať Office 365 s novými počítačmi. Tie budú k dispozícii v 30-dňovej bezplatnej verzii a rovnakú verziu ponúka Microsoft aj na svojom webe. Pomerne výrazná novinka je však fakt, že zákazník musí aj na využitie trial verzie zadať číslo svojej kreditnej karty, a ak nie je predplatné po vypršaní bezplatného obdobia zrušené, sú mu automaticky strhnuté poplatky na ďalšie obdobie. To je zásadný rozdiel oproti doterajším metódam, keď používateľovi softvér po určenej dobe prestal fungovať, a je pravdepodobné, že Microsoft tak naozaj získa veľa nových zákazníkov, hoci niektorých z nich aj pomerne nedobrovoľným spôsobom.

Dell súčasne pridáva do svojho on-line konfigurátora PC rovno aj možnosť zakúpiť ročné predplatné na Office 365 alebo trvalú licenciu na Office 2013 spolu s novým počítačom. Postupne sa ukazuje, že každý z veľkých hráčov tak ponúka trochu odlišnú cestu, pretože treba HP išlo zatiaľ cestou 30-dňových predinštalovaných klasických trial licencií Office 2013, zatiaľ čo Lenovo ani žiadne trial verzie neinštalovali a zákazník si mohol zakúpiť PC len s úplnou verziou balíka.

Nezvyčajne agresívna ponuka Office

Analytici hovoria o novej taktike automatického strhávania poplatkov po uplynuli 30-dňovej lehoty pomerne opatrne. Ide o nový model, na ktorý nie sú zákazníci zvyknutí, a hoci je všetko, samozrejme, legitímne, možno predpokladať, že sa u niektorých z nich stretne s nevôľou. Stačí, aby zabudli na to, že treba licenciu zrušiť, a už sú im peniaze nenávratne strhnuté. Ide teda o cestu, ktorá nie je k používateľom veľmi prívetivá a až čas ukáže, ako na ňu budú reagovať. Nie je tiež jasné, či sa k Dellu pre túto kontroverziu pridajú aj ďalší výrobcovia PC.

Microsoft začal veľmi aktívne propagovať predinštalované verzie svojich kancelárskych balíčkov hlavne spolu s uvedením Office 2010 pred tromi rokmi. Ale pôvodná stratégia bola nastavená tak, že používateľ dostal na konci bezplatného obdobia jasne na výber, či chce zakúpiť kľúč na úplnú verziu a previesť tak aplikácie do produkčného režimu, alebo nie. V tomto momente však veľká časť používateľov zvolila nepredĺženie licencie, takže je logické, že Microsoft sa pokúsil urobiť všetko preto, aby docielil opak. On-line metódy spojené s platbou predplatného mu k tomu otvorili cestu naplno.

Microsoft sa takisto snaží propagovať využívanie balíčka Office 365 aj na tabletoch Surface Pro a ponúka používateľom týchto prístrojov zľavu 20 dolárov na ročnom predplatnom. No na menej vybavených prístrojoch Surface s Windows RT boli Office súčasťou základnej výbavy. Podľa analytikov je teraz cieľom Microsoftu presvedčiť používateľov, že je pre nich výhodnejší model softvér si prenajímať, a nie vlastniť, ako boli zvyknutí doteraz. Je však pravdepodobné, že mnohí z nich sa budú tomuto modelu brániť a budú ho odmietať, ak nebudú naozaj presvedčení o jasných výhodách, ktoré im prináša.

Zdroj: ictmanazer.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá