Image
18.2.2014 0 Comments

Microsoft zatiaľ predal 200 miliónov licencií Windows 8

windows-8.jpg Microsoft už dlhší čas nezverejnil údaje o predajnosti Windows 8. Posledná informácia z mája 2013 hovorila o 100 miliónoch predaných licencií. Na podujatí Goldman Sachs Technology & Internet Conference 13. februára však výkonná viceprezidentka Microsoftu pre marketing Tami Rellerová počas svojho vystúpenia poznamenala, že predaných bolo zatiaľ 200 miliónov licencií.

Doterajšia mlčanlivosť Microsoftu ohľadne predaja Windows 8 sa vo všeobecnosti považovala za dôkaz toho, že nový operačný systém sa nepredáva tak rýchlo, ako výrobca dúfal a očakával.

Operačné systémy Windows 8 a Windows RT sa stali komerčne dostupnými 26. októbra 2012. Podľa Microsoftu sa za prvý mesiac predalo 40 miliónov kópií Windows 8. Potom 6. mája 2013 spoločnosť oznámila, že bol dosiahnutý míľnik 100 miliónov predaných licencií, čo je vraj približne na rovnakej úrovni, ako to bolo v prípade Windows 7. No počas prvých 12 mesiacov predaja Windows 7 dosiahol 240 miliónov predaných licencií, zatiaľ čo pri Windows 8 je to po viac ako 15 mesiacoch na trhu len 200 miliónov.

Tieto čísla zahŕňajú OEM licencie predané na nových PC a tabletoch a upgrady. No nie sú v nich obsiahnuté objemové licencie pre podnikovú sféru. A nevedno, či sem spadajú aj licencie na Windows RT.

Rellerová hovorila na konferencii aj o pripravovaných novinkách pre Windows, ktoré sú už „za rohom". Nespomenula však Windows 8.1 Update 1, zato potvrdila, že Microsoft pracuje na znížení hardvérových nárokov operačného systému na jeho prispôsobenie na menšie a lacnejšie zariadenia.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá