Image
18.2.2014 0 Comments

Microsoft zatiaľ predal 200 miliónov licencií Windows 8

windows-8.jpg Microsoft už dlhší čas nezverejnil údaje o predajnosti Windows 8. Posledná informácia z mája 2013 hovorila o 100 miliónoch predaných licencií. Na podujatí Goldman Sachs Technology & Internet Conference 13. februára však výkonná viceprezidentka Microsoftu pre marketing Tami Rellerová počas svojho vystúpenia poznamenala, že predaných bolo zatiaľ 200 miliónov licencií.

Doterajšia mlčanlivosť Microsoftu ohľadne predaja Windows 8 sa vo všeobecnosti považovala za dôkaz toho, že nový operačný systém sa nepredáva tak rýchlo, ako výrobca dúfal a očakával.

Operačné systémy Windows 8 a Windows RT sa stali komerčne dostupnými 26. októbra 2012. Podľa Microsoftu sa za prvý mesiac predalo 40 miliónov kópií Windows 8. Potom 6. mája 2013 spoločnosť oznámila, že bol dosiahnutý míľnik 100 miliónov predaných licencií, čo je vraj približne na rovnakej úrovni, ako to bolo v prípade Windows 7. No počas prvých 12 mesiacov predaja Windows 7 dosiahol 240 miliónov predaných licencií, zatiaľ čo pri Windows 8 je to po viac ako 15 mesiacoch na trhu len 200 miliónov.

Tieto čísla zahŕňajú OEM licencie predané na nových PC a tabletoch a upgrady. No nie sú v nich obsiahnuté objemové licencie pre podnikovú sféru. A nevedno, či sem spadajú aj licencie na Windows RT.

Rellerová hovorila na konferencii aj o pripravovaných novinkách pre Windows, ktoré sú už „za rohom". Nespomenula však Windows 8.1 Update 1, zato potvrdila, že Microsoft pracuje na znížení hardvérových nárokov operačného systému na jeho prispôsobenie na menšie a lacnejšie zariadenia.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá