Image
23.8.2012 0 Comments

Microsoft výrazne zmení licenčné zmluvy na Windows 8

windows8_ballmer_235.png Nový Windows 8 sa bude spájať aj s novými licenčnými podmienkami. Licenčná zmluva bude napísaná zrozumiteľnejším jazykom a po prvýkrát umožní retailovým zákazníkom legálne nainštalovať lacnejšiu verziu OEM.

Ed Bott zo servera ZDnet preštudoval tri typy EULA. Prvá verzia OEM sa bude dať používať iba na licencovanom počítači, na ktorom bola predinštalovaná pri jeho kúpe. Je teda neprenosná.

Verzia Retail Upgrade bude použiteľná takisto len jedným používateľom a na jednom licencovanom počítači, ale ľubovoľnom - môžete si ju nainštalovať na už existujúci či novo kúpený, ale aj vlastnoručne poskladaný či inak získaný počítač.

A napokon licencia na osobné použitie (Personal Use Licence) dáva používateľovi právo inštalovať a prevádzkovať jednu kópiu na licencovanom počítači, ktorý si poskladáte, alebo ako ďalší operačný systém bežiaci na lokálnom virtuálnom stroji či samostatnom oddiele. Práve táto licencia prináša novinku - dáva používateľom možnosť zakúpiť si na počítač zostavovaný na osobné použitie lacnejšiu verziu, ktorá bola doposiaľ dostupná len pre zostavovateľov systému (System Builder).

Ceny zatiaľ nie sú známe, zverejnená bola len cena upgradu z existujúcej staršej verzie. Tá je 40 dolárov, ale je platná len do 31. januára 2013. Pred uvedením Windows 7 ponúkal Microsoft po obmedzený čas zvýhodnené škatuľové verzie za 100 dolárov. Možno predpokladať, že tentoraz budú ceny ešte priaznivejšie, keďže licencie sa budú predávať priamo spotrebiteľom, a nie formou maloobchodného predaja.

Zdroj: www.zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá