Image
23.8.2012 0 Comments

Microsoft výrazne zmení licenčné zmluvy na Windows 8

windows8_ballmer_235.png Nový Windows 8 sa bude spájať aj s novými licenčnými podmienkami. Licenčná zmluva bude napísaná zrozumiteľnejším jazykom a po prvýkrát umožní retailovým zákazníkom legálne nainštalovať lacnejšiu verziu OEM.

Ed Bott zo servera ZDnet preštudoval tri typy EULA. Prvá verzia OEM sa bude dať používať iba na licencovanom počítači, na ktorom bola predinštalovaná pri jeho kúpe. Je teda neprenosná.

Verzia Retail Upgrade bude použiteľná takisto len jedným používateľom a na jednom licencovanom počítači, ale ľubovoľnom - môžete si ju nainštalovať na už existujúci či novo kúpený, ale aj vlastnoručne poskladaný či inak získaný počítač.

A napokon licencia na osobné použitie (Personal Use Licence) dáva používateľovi právo inštalovať a prevádzkovať jednu kópiu na licencovanom počítači, ktorý si poskladáte, alebo ako ďalší operačný systém bežiaci na lokálnom virtuálnom stroji či samostatnom oddiele. Práve táto licencia prináša novinku - dáva používateľom možnosť zakúpiť si na počítač zostavovaný na osobné použitie lacnejšiu verziu, ktorá bola doposiaľ dostupná len pre zostavovateľov systému (System Builder).

Ceny zatiaľ nie sú známe, zverejnená bola len cena upgradu z existujúcej staršej verzie. Tá je 40 dolárov, ale je platná len do 31. januára 2013. Pred uvedením Windows 7 ponúkal Microsoft po obmedzený čas zvýhodnené škatuľové verzie za 100 dolárov. Možno predpokladať, že tentoraz budú ceny ešte priaznivejšie, keďže licencie sa budú predávať priamo spotrebiteľom, a nie formou maloobchodného predaja.

Zdroj: www.zdnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá