Image
23.8.2012 0 Comments

Microsoft výrazne zmení licenčné zmluvy na Windows 8

windows8_ballmer_235.png Nový Windows 8 sa bude spájať aj s novými licenčnými podmienkami. Licenčná zmluva bude napísaná zrozumiteľnejším jazykom a po prvýkrát umožní retailovým zákazníkom legálne nainštalovať lacnejšiu verziu OEM.

Ed Bott zo servera ZDnet preštudoval tri typy EULA. Prvá verzia OEM sa bude dať používať iba na licencovanom počítači, na ktorom bola predinštalovaná pri jeho kúpe. Je teda neprenosná.

Verzia Retail Upgrade bude použiteľná takisto len jedným používateľom a na jednom licencovanom počítači, ale ľubovoľnom - môžete si ju nainštalovať na už existujúci či novo kúpený, ale aj vlastnoručne poskladaný či inak získaný počítač.

A napokon licencia na osobné použitie (Personal Use Licence) dáva používateľovi právo inštalovať a prevádzkovať jednu kópiu na licencovanom počítači, ktorý si poskladáte, alebo ako ďalší operačný systém bežiaci na lokálnom virtuálnom stroji či samostatnom oddiele. Práve táto licencia prináša novinku - dáva používateľom možnosť zakúpiť si na počítač zostavovaný na osobné použitie lacnejšiu verziu, ktorá bola doposiaľ dostupná len pre zostavovateľov systému (System Builder).

Ceny zatiaľ nie sú známe, zverejnená bola len cena upgradu z existujúcej staršej verzie. Tá je 40 dolárov, ale je platná len do 31. januára 2013. Pred uvedením Windows 7 ponúkal Microsoft po obmedzený čas zvýhodnené škatuľové verzie za 100 dolárov. Možno predpokladať, že tentoraz budú ceny ešte priaznivejšie, keďže licencie sa budú predávať priamo spotrebiteľom, a nie formou maloobchodného predaja.

Zdroj: www.zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá