Image
2.2.2015 0 Comments

Microsoft vydáva Outlook pre iOS a Android

microsoft-outlook_ios_android.jpg Microsoft uverejnil Outlook pre systémy iOS a Android, ktorý tak nahrádza zastaranú aplikácii Outlook Web App (OWA). Dostupný bude úplne zadarmo. Výrobca už pripravuje aj univerzálnu verziu pre Windows 10.

Aplikácia Outlooku pre iOS a Android bola vydaná krátko po tom, čo Microsoft na konci minulého roka za 200 miliónov dolárov kúpil firmu Acompli, ktorej vývojári ihneď prešli do tímu Outlooku a bývalý šéf Acompli sa stal riaditeľom celej divízie Outlooku v Microsofte.

Nový Outlook pre iOS a Android je dostupný úplne zadarmo a prakticky ide o aplikáciu predtým známu ako Acompli Email s novým menom. Microsoft však plánuje v blízkej budúcnosti pridať nové funkcie.

Nové funkcie budú rýchlo pribúdať, nové verzie aplikácie budú vydávané každých niekoľko týždňov," uviedol Microsoft na svojom blogu. Okrem používateľských funkcií sa zameriame aj na funkcie, ktoré sa budú hodiť IT pracovníkom, ako možnosti správy mobilných zariadení." Nový Outlook pre iOS a Android časom (len čo Outlook bude vybavený potrebnými funkciami pre firemných používateľov) nahradí OWA.

OWA, ktorá bola dostupná ako natívna aplikácia na iOS od polovice roka 2013 a na Androide iba od polovice roka 2014, nikdy nebola používateľmi príliš dobre prijatá - napríklad na Androide získala v používateľských hodnoteniach iba tri z piatich hviezdičiek.
Nový Outlook podporuje účty Office 365 a poradí si aj s množstvom webových služieb, ako Outlook.com, Apple iCloud, Google Gmail alebo Yahoo Mail.

Používateľské rozhranie Outlooku je veľmi prívetivé, pričom obsahuje aj funkcie, ktoré desktopový klient tejto aplikácie na Windows a OS X nepodporuje. Nový Outlook tak dopĺňa množstvo mobilných aplikácií radu Office, ktoré Microsoft ponúka na iOS a Androide. Zaujímavé je, že nová aplikácia Outlooku nie je dostupná pre Windows Phone.

Joe Belfiore na nedávnej konferencii Microsoftu však predviedol aplikáciu Outlook pre Windows 10, ktorý má byť vydaný neskôr v tomto roku. Náš tím pracuje na novej univerzálnej aplikácii Outlook Mail, ktorá pobeží na telefónoch, tabletoch a počítačoch," uviedol vtedy Belfiore.

Rovnako ako ostatné aplikácie Office pre iOS a Android aj Outlook je dostupný pre domácich používateľov úplne zadarmo. Predplatitelia firemných verzií Office 365 ho potom môžu používať i na firemné účely.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá