Image
2.2.2015 0 Comments

Microsoft vydáva Outlook pre iOS a Android

microsoft-outlook_ios_android.jpg Microsoft uverejnil Outlook pre systémy iOS a Android, ktorý tak nahrádza zastaranú aplikácii Outlook Web App (OWA). Dostupný bude úplne zadarmo. Výrobca už pripravuje aj univerzálnu verziu pre Windows 10.

Aplikácia Outlooku pre iOS a Android bola vydaná krátko po tom, čo Microsoft na konci minulého roka za 200 miliónov dolárov kúpil firmu Acompli, ktorej vývojári ihneď prešli do tímu Outlooku a bývalý šéf Acompli sa stal riaditeľom celej divízie Outlooku v Microsofte.

Nový Outlook pre iOS a Android je dostupný úplne zadarmo a prakticky ide o aplikáciu predtým známu ako Acompli Email s novým menom. Microsoft však plánuje v blízkej budúcnosti pridať nové funkcie.

Nové funkcie budú rýchlo pribúdať, nové verzie aplikácie budú vydávané každých niekoľko týždňov," uviedol Microsoft na svojom blogu. Okrem používateľských funkcií sa zameriame aj na funkcie, ktoré sa budú hodiť IT pracovníkom, ako možnosti správy mobilných zariadení." Nový Outlook pre iOS a Android časom (len čo Outlook bude vybavený potrebnými funkciami pre firemných používateľov) nahradí OWA.

OWA, ktorá bola dostupná ako natívna aplikácia na iOS od polovice roka 2013 a na Androide iba od polovice roka 2014, nikdy nebola používateľmi príliš dobre prijatá - napríklad na Androide získala v používateľských hodnoteniach iba tri z piatich hviezdičiek.
Nový Outlook podporuje účty Office 365 a poradí si aj s množstvom webových služieb, ako Outlook.com, Apple iCloud, Google Gmail alebo Yahoo Mail.

Používateľské rozhranie Outlooku je veľmi prívetivé, pričom obsahuje aj funkcie, ktoré desktopový klient tejto aplikácie na Windows a OS X nepodporuje. Nový Outlook tak dopĺňa množstvo mobilných aplikácií radu Office, ktoré Microsoft ponúka na iOS a Androide. Zaujímavé je, že nová aplikácia Outlooku nie je dostupná pre Windows Phone.

Joe Belfiore na nedávnej konferencii Microsoftu však predviedol aplikáciu Outlook pre Windows 10, ktorý má byť vydaný neskôr v tomto roku. Náš tím pracuje na novej univerzálnej aplikácii Outlook Mail, ktorá pobeží na telefónoch, tabletoch a počítačoch," uviedol vtedy Belfiore.

Rovnako ako ostatné aplikácie Office pre iOS a Android aj Outlook je dostupný pre domácich používateľov úplne zadarmo. Predplatitelia firemných verzií Office 365 ho potom môžu používať i na firemné účely.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá