Image
8.8.2014 0 Comments

Microsoft vydal zoznam funkcií prvej aktualizácie Windows Phone 8.1

wp81.jpg Spoločnosť Microsoft vydala zoznam úprav, ktoré prinesie prvá aktualizácia systému Windows Phone. O väčšine funkcií sme vás už informovali, no o niektorých možne ešte neviete.

Microsoft v pondelok oficiálne vypustil spomínanú aktualizáciu prostredníctvom programu Preview for Developers. Do tohto programu sa však môžu zapojiť aj bežní užívatelia. Stačí použiť náš návod, ktorý sme vám priniesli pri príležitosti sprístupnenia aktuálnej verzie 8.1, ktorá sa už postupne dostáva k užívateľom v oficiálnej podobe.

Ak vás možnosť aktualizácie zaujala, určite by ste radi vedeli, čo vás v najaktuálnejšej verzii systému Windows Phone čaká:

Priečinky

Nová funkcia priečinkov umožní prehľadnejšiu správu vašej domácej obrazovky. Dlaždice jednotlivých aplikácií jednoducho zoradíte do príslušných kategórií, ktoré si môžete sami pomenovať. Zároveň ostala zachovaná funkcia živých dlaždíc, ktoré fungujú aj po presunutí do priečinka. Vytvoriť tak môžete tzv. "živé priečinky".

Správy

Úpravou prešla aj správa SMS konverzácií. Medzi iným budete po novom môcť zlúčiť viacero správ do jednej a následne ju preposlať inej osobe.

Selekcia

Jednoduchšiu správu súborov, kontaktov a multimédií prinesie možnosť označenia viacerých položiek naraz.

Apps Corner

Aplikácia Apps Corner funguje na báze detského kútika, ktorý je súčasťou systému Windows Phone už dlhšiu dobu. Je ideálna pre prezentačné účely, kedy chce vlastník zariadenia (napr. operátor v predajni) sprístupniť ďalším užívateľom len určité možnosti. Využiteľnosť je možná aj v školstve.

A hoci na to nie je aplikácia primárne určená, jej využitie môže nájsť aj bežný užívateľ. Stačí si aplikáciu prednastaviť a aktivovať ju len vtedy, keď chcete zariadenie niekomu na pár minút požičať. Ak si to teda neželáte, nikto nebude mať prístup k vašim správam a osobným údajom.

Budíky

Aktualizáciu GDR 1 oceníte aj pri rannom vstávaní. Ak si radi pospíte aj po tom, čo už budík zazvonil, určite využijete funkciu "snooze". V novej verzii si budete môcť nastaviť, o koľko minút sa má budík odložiť.

Aplikácie príslušenstva

Windows Phone 8.1 bude otvorený "nositeľným zariadeniam", ktoré v poslednej dobe zažívajú veľký úspech. Ľahko tak dostanete push notifikácie zo svojho smartfónu do inteligentných hodiniek, náramkov či aktívnych krytov zariadení.

Práve pre túto funkciu by malo prísť nové HTC One M8 pre Windows s už aktualizovaným systémom. Taiwanský výrobca chce totiž priniesť puzdro Dot View, známe z androidovej vlajkovej lode, aj pre užívateľov systému Windows Phone.

Zdieľanie internetu

Nová verzia systému prinesie možnosť zdieľania mobilných dát aj prostredníctvom Bluetooth. Internetové pripojenie tak môžete zdieľať v širšom okruhu zariadení.

VPN

VPN pripojenie bude odteraz podporovať L2TP, čo vám umožní pripojenie k ďalším VPN službám.

Medzi ďalšie vylepšenia patrí úprava funkcie pre zrakovo postihnutých. Ľahšie bude odblokovanie smartfónu a pribudne možnosť vypnutia nápovedy pre tlačidlá, ak ich užívateľ nepotrebuje počuť nahlas.

Ak ste niekedy používali zariadenie aj bez vloženej SIM karty, uvítate podporu NTP protokolu. Ten umožní zariadeniu, aby sa pripojil na servery a správne nastavil aktuálny dátum a čas. Ten doteraz museli užívatelia zadávať manuálne.

Ak vás spomínané zmeny presvedčili, neváhajte navštíviť Windows Phone Store a zapojiť sa do programu Preview for Developers.

gdr1.pngDownload @WP8 Store
Preview for Developers
Entwickler: Microsoft Corporation
Preis: Kostenlos

gdr1_qr.jpg

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá