Image
8.8.2014 0 Comments

Microsoft vydal zoznam funkcií prvej aktualizácie Windows Phone 8.1

wp81.jpg Spoločnosť Microsoft vydala zoznam úprav, ktoré prinesie prvá aktualizácia systému Windows Phone. O väčšine funkcií sme vás už informovali, no o niektorých možne ešte neviete.

Microsoft v pondelok oficiálne vypustil spomínanú aktualizáciu prostredníctvom programu Preview for Developers. Do tohto programu sa však môžu zapojiť aj bežní užívatelia. Stačí použiť náš návod, ktorý sme vám priniesli pri príležitosti sprístupnenia aktuálnej verzie 8.1, ktorá sa už postupne dostáva k užívateľom v oficiálnej podobe.

Ak vás možnosť aktualizácie zaujala, určite by ste radi vedeli, čo vás v najaktuálnejšej verzii systému Windows Phone čaká:

Priečinky

Nová funkcia priečinkov umožní prehľadnejšiu správu vašej domácej obrazovky. Dlaždice jednotlivých aplikácií jednoducho zoradíte do príslušných kategórií, ktoré si môžete sami pomenovať. Zároveň ostala zachovaná funkcia živých dlaždíc, ktoré fungujú aj po presunutí do priečinka. Vytvoriť tak môžete tzv. "živé priečinky".

Správy

Úpravou prešla aj správa SMS konverzácií. Medzi iným budete po novom môcť zlúčiť viacero správ do jednej a následne ju preposlať inej osobe.

Selekcia

Jednoduchšiu správu súborov, kontaktov a multimédií prinesie možnosť označenia viacerých položiek naraz.

Apps Corner

Aplikácia Apps Corner funguje na báze detského kútika, ktorý je súčasťou systému Windows Phone už dlhšiu dobu. Je ideálna pre prezentačné účely, kedy chce vlastník zariadenia (napr. operátor v predajni) sprístupniť ďalším užívateľom len určité možnosti. Využiteľnosť je možná aj v školstve.

A hoci na to nie je aplikácia primárne určená, jej využitie môže nájsť aj bežný užívateľ. Stačí si aplikáciu prednastaviť a aktivovať ju len vtedy, keď chcete zariadenie niekomu na pár minút požičať. Ak si to teda neželáte, nikto nebude mať prístup k vašim správam a osobným údajom.

Budíky

Aktualizáciu GDR 1 oceníte aj pri rannom vstávaní. Ak si radi pospíte aj po tom, čo už budík zazvonil, určite využijete funkciu "snooze". V novej verzii si budete môcť nastaviť, o koľko minút sa má budík odložiť.

Aplikácie príslušenstva

Windows Phone 8.1 bude otvorený "nositeľným zariadeniam", ktoré v poslednej dobe zažívajú veľký úspech. Ľahko tak dostanete push notifikácie zo svojho smartfónu do inteligentných hodiniek, náramkov či aktívnych krytov zariadení.

Práve pre túto funkciu by malo prísť nové HTC One M8 pre Windows s už aktualizovaným systémom. Taiwanský výrobca chce totiž priniesť puzdro Dot View, známe z androidovej vlajkovej lode, aj pre užívateľov systému Windows Phone.

Zdieľanie internetu

Nová verzia systému prinesie možnosť zdieľania mobilných dát aj prostredníctvom Bluetooth. Internetové pripojenie tak môžete zdieľať v širšom okruhu zariadení.

VPN

VPN pripojenie bude odteraz podporovať L2TP, čo vám umožní pripojenie k ďalším VPN službám.

Medzi ďalšie vylepšenia patrí úprava funkcie pre zrakovo postihnutých. Ľahšie bude odblokovanie smartfónu a pribudne možnosť vypnutia nápovedy pre tlačidlá, ak ich užívateľ nepotrebuje počuť nahlas.

Ak ste niekedy používali zariadenie aj bez vloženej SIM karty, uvítate podporu NTP protokolu. Ten umožní zariadeniu, aby sa pripojil na servery a správne nastavil aktuálny dátum a čas. Ten doteraz museli užívatelia zadávať manuálne.

Ak vás spomínané zmeny presvedčili, neváhajte navštíviť Windows Phone Store a zapojiť sa do programu Preview for Developers.

gdr1.pngDownload @WP8 Store
Preview for Developers
Entwickler: Microsoft Corporation
Preis: Kostenlos

gdr1_qr.jpg

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá