Image
20.5.2016 0 Comments

Microsoft vydal po piatich rokoch „Service Pack 2“ pre Windows 7. Kumulatívnu aktualizáciu si však treba stiahnuť manuálne.

Pre Windows 7 a 8 už boli vydané stovky aktualizácií. Štruktúra nekumulatívnych a kumulatívnych updatov je v poriadku, ak si svoj operačný systém pravidelne aktualizujete. No ak ste si Windows 7 či 8 dlhší čas neaktualizovali, môže to byť problém. Každý, kto dnes robí čistú inštaláciu systému Windows 7, môže stráviť celý deň inštaláciou týchto aktualizácií.

Microsoft teraz vychádza v ústrety takýmto používateľom a novou súhrnnou aktualizáciou KB3125574 im chce výrazne zjednodušiť proces aktualizácie operačného systému Windows 7.

Ako sa uvádza v príspevku na webe TechNet, nová kumulatívna aktualizácia obsahuje všetky bezpečnostné aj nie bezpečnostné opravy sprístupnené po vydaní Service Packu 1 pre Windows 7, a to až do apríla 2016. SP 1 bol vydaný ešte vo februári 2011 a bola to posledná (a jediná) významná aktualizácia tohto operačného systému. Možno aj preto Paul Thurrott nazval nový kumulatívny update „Service Pack 2“, hoci Microsoft sa tomuto označeniu vyhýba.

Táto súhrnná aktualizácia je však úplne dobrovoľná a nebude sa ponúkať na webe  Windows Update, treba si ju stiahnuť manuálne. Rovnaký súbor sa môže použiť aj v systéme Windows Server 2008 R2.

A čo používatelia Windows 8.1? Tí, žiaľ, nedostanú takúto kumulatívnu aktualizáciu za posledné obdobie, no bude im ponúkať (rovnako ako pre Windows 7 SP1, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012 a Windows Server 2012 R2) každý mesiac súhrnná aktualizácia, ktorá však nebude obsahovať opravy zabezpečenia a bude k dispozícii cez službu Windows Update, WSUS, SCCM a Microsoft Update Catalog.

Zdroj: mspoweruser.com

thurrott.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá