Image
20.5.2016 0 Comments

Microsoft vydal po piatich rokoch „Service Pack 2“ pre Windows 7. Kumulatívnu aktualizáciu si však treba stiahnuť manuálne.

Pre Windows 7 a 8 už boli vydané stovky aktualizácií. Štruktúra nekumulatívnych a kumulatívnych updatov je v poriadku, ak si svoj operačný systém pravidelne aktualizujete. No ak ste si Windows 7 či 8 dlhší čas neaktualizovali, môže to byť problém. Každý, kto dnes robí čistú inštaláciu systému Windows 7, môže stráviť celý deň inštaláciou týchto aktualizácií.

Microsoft teraz vychádza v ústrety takýmto používateľom a novou súhrnnou aktualizáciou KB3125574 im chce výrazne zjednodušiť proces aktualizácie operačného systému Windows 7.

Ako sa uvádza v príspevku na webe TechNet, nová kumulatívna aktualizácia obsahuje všetky bezpečnostné aj nie bezpečnostné opravy sprístupnené po vydaní Service Packu 1 pre Windows 7, a to až do apríla 2016. SP 1 bol vydaný ešte vo februári 2011 a bola to posledná (a jediná) významná aktualizácia tohto operačného systému. Možno aj preto Paul Thurrott nazval nový kumulatívny update „Service Pack 2“, hoci Microsoft sa tomuto označeniu vyhýba.

Táto súhrnná aktualizácia je však úplne dobrovoľná a nebude sa ponúkať na webe  Windows Update, treba si ju stiahnuť manuálne. Rovnaký súbor sa môže použiť aj v systéme Windows Server 2008 R2.

A čo používatelia Windows 8.1? Tí, žiaľ, nedostanú takúto kumulatívnu aktualizáciu za posledné obdobie, no bude im ponúkať (rovnako ako pre Windows 7 SP1, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012 a Windows Server 2012 R2) každý mesiac súhrnná aktualizácia, ktorá však nebude obsahovať opravy zabezpečenia a bude k dispozícii cez službu Windows Update, WSUS, SCCM a Microsoft Update Catalog.

Zdroj: mspoweruser.com

thurrott.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá