Image
28.4.2015 0 Comments

Microsoft vydal nové zostavenie 10061 Windows 10, prehľad noviniek

windows10.jpg Microsoft pre účastníkov programu Windows Insider prihlásených na rýchly kanál sprístupnil nový build 10061 náhľadovej verzie Windows 10. Prináša novú e-mailovú a kalendárovú aplikáciu s kozmetickými úpravami a viac funkciami oproti predchádzajúcim verziám, niektoré sú však len načrtnuté a v praxi ešte nefungujú.

Mail zahŕňa prispôsobiteľné gestá swipe, takže môžete potiahnuť prstom doprava alebo doľava na uskutočnenie akcie, ako je napr. zmazanie, presunutie či označenie ako prečítané/neprečítané. Mailová aplikácia využíva známe schopnosti aplikácie Word a umožní ľahko vkladať tabuľky, obrázky, používať odrážky a farby v textoch. Poštová aj kalendárová aplikácia podporujú Office 365, Exchange, Outlook.com, Gmail, IMAP, POP a ďalšie populárne účty.

Toto zostavenie prináša aj novú čiernu tému a transparentnosť do ponuky Štart a hlavného panela. Ponuka Štart teraz môže mať tri veľkosti - základnú úzku, širokú a maximalizovanú na prácu na tabletoch. Aj hlavný panel je viac optimalizovaný pre tablety.

Opäť sa zmenila aj ikona koša, guľatý nahradil hranatý. Novú ikonu má aj tlačidlo na prehľad spúšťaných okien a správu virtuálnych plôch.

Tak ako ďalšie verzie Technical Preview rozhodne ani toto zostavenie nie je určené na ostré pracovné nasadenie. Microsoft opisuje aj množstvo známych problémov. Do menu Štart sa napríklad votrela nepríjemná chyba - nemôžete z neho spúšťať desktopové aplikácie Win32 vrátane Prieskumníka, ale iba nové aplikácie z Windows Storu. Desktopové aplikácie možno spúšťať z ikon na hlavnom paneli alebo z vyhľadávania.

Zdroj: blogs.windows.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá