Image
28.4.2015 0 Comments

Microsoft vydal nové zostavenie 10061 Windows 10, prehľad noviniek

windows10.jpg Microsoft pre účastníkov programu Windows Insider prihlásených na rýchly kanál sprístupnil nový build 10061 náhľadovej verzie Windows 10. Prináša novú e-mailovú a kalendárovú aplikáciu s kozmetickými úpravami a viac funkciami oproti predchádzajúcim verziám, niektoré sú však len načrtnuté a v praxi ešte nefungujú.

Mail zahŕňa prispôsobiteľné gestá swipe, takže môžete potiahnuť prstom doprava alebo doľava na uskutočnenie akcie, ako je napr. zmazanie, presunutie či označenie ako prečítané/neprečítané. Mailová aplikácia využíva známe schopnosti aplikácie Word a umožní ľahko vkladať tabuľky, obrázky, používať odrážky a farby v textoch. Poštová aj kalendárová aplikácia podporujú Office 365, Exchange, Outlook.com, Gmail, IMAP, POP a ďalšie populárne účty.

Toto zostavenie prináša aj novú čiernu tému a transparentnosť do ponuky Štart a hlavného panela. Ponuka Štart teraz môže mať tri veľkosti - základnú úzku, širokú a maximalizovanú na prácu na tabletoch. Aj hlavný panel je viac optimalizovaný pre tablety.

Opäť sa zmenila aj ikona koša, guľatý nahradil hranatý. Novú ikonu má aj tlačidlo na prehľad spúšťaných okien a správu virtuálnych plôch.

Tak ako ďalšie verzie Technical Preview rozhodne ani toto zostavenie nie je určené na ostré pracovné nasadenie. Microsoft opisuje aj množstvo známych problémov. Do menu Štart sa napríklad votrela nepríjemná chyba - nemôžete z neho spúšťať desktopové aplikácie Win32 vrátane Prieskumníka, ale iba nové aplikácie z Windows Storu. Desktopové aplikácie možno spúšťať z ikon na hlavnom paneli alebo z vyhľadávania.

Zdroj: blogs.windows.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá