Image
28.4.2015 0 Comments

Microsoft vydal nové zostavenie 10061 Windows 10, prehľad noviniek

windows10.jpg Microsoft pre účastníkov programu Windows Insider prihlásených na rýchly kanál sprístupnil nový build 10061 náhľadovej verzie Windows 10. Prináša novú e-mailovú a kalendárovú aplikáciu s kozmetickými úpravami a viac funkciami oproti predchádzajúcim verziám, niektoré sú však len načrtnuté a v praxi ešte nefungujú.

Mail zahŕňa prispôsobiteľné gestá swipe, takže môžete potiahnuť prstom doprava alebo doľava na uskutočnenie akcie, ako je napr. zmazanie, presunutie či označenie ako prečítané/neprečítané. Mailová aplikácia využíva známe schopnosti aplikácie Word a umožní ľahko vkladať tabuľky, obrázky, používať odrážky a farby v textoch. Poštová aj kalendárová aplikácia podporujú Office 365, Exchange, Outlook.com, Gmail, IMAP, POP a ďalšie populárne účty.

Toto zostavenie prináša aj novú čiernu tému a transparentnosť do ponuky Štart a hlavného panela. Ponuka Štart teraz môže mať tri veľkosti - základnú úzku, širokú a maximalizovanú na prácu na tabletoch. Aj hlavný panel je viac optimalizovaný pre tablety.

Opäť sa zmenila aj ikona koša, guľatý nahradil hranatý. Novú ikonu má aj tlačidlo na prehľad spúšťaných okien a správu virtuálnych plôch.

Tak ako ďalšie verzie Technical Preview rozhodne ani toto zostavenie nie je určené na ostré pracovné nasadenie. Microsoft opisuje aj množstvo známych problémov. Do menu Štart sa napríklad votrela nepríjemná chyba - nemôžete z neho spúšťať desktopové aplikácie Win32 vrátane Prieskumníka, ale iba nové aplikácie z Windows Storu. Desktopové aplikácie možno spúšťať z ikon na hlavnom paneli alebo z vyhľadávania.

Zdroj: blogs.windows.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá