Image
12.10.2012 0 Comments

Microsoft už nechce byť len softvérovou spoločnosťou, bude sa viac podobať na Apple

microsoft.jpg Hoci Microsoft pod svojou značkou ponúka najrôznejšie prístroje a služby už roky, vo všeobecnom podvedomí je stále zafixovaný primárne ako dodávateľ softvéru. No tento imidž podľa CEO firmy Steva Ballmera sa už definitívne skončil.

Ballmer konkrétne v utorok 9. októbra v liste určenom akcionárom, ktorý je súčasťou novo vydanej výročnej správy za rok 2012, neprehliadnuteľne tvrdí – sme firma zameraná na prístroje a služby. Microsoft tak chce jasne dávať najavo svojim akcionárom, partnerom, konkurentom a zákazníkom, že nie je len softvérovou firmou, a chce, aby ho tak vnímalo aj okolie.

Microsoft si je vedomý rastúcich príjmov z oblastí mimo softvéru a už dlhší čas týmto smerom orientuje svoje akvizičné aktivity (vyhľadávač Bing, služba Skype a podobne).

Súčasne však v liste Ballmer potvrdzuje, že počíta s doterajšími partnermi, ktorí by vytvárali prístroje pre koncových i firemných zákazníkov. Nestavia teda Microsoft do roly priameho konkurenta výrobcov hardvérových zariadení. No nechce len predávať prístroje vyrobené inými firmami so svojím vlastným logom, ako tvrdia niektorí pozorovatelia, ale chce sa zamerať aj na vývoj úplne nových formátov prístrojov. Tie sa majú zameriavať najmä na prirodzené spôsoby ovládania vrátane dotykov, gest a hlasu.

Spolu so zariadeniami Surface, ktoré Microsoft označuje ako sériu založenú na jeho vlastnom dizajne, možno podľa poodhalených plánov očakávať ďalšie nové prístroje vychádzajúce z podobnej filozofie a rozširujúce túto produktovú rodinu. Microsoft tak má ambície pokúsiť sa byť jedným z kľúčových hráčov, určujúcich trendy v oblasti mobility, ako je napríklad Apple, a nielen tým, kto nasleduje nastavený trend.

Zdroj: ictmanazer.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá