Image
12.10.2012 0 Comments

Microsoft už nechce byť len softvérovou spoločnosťou, bude sa viac podobať na Apple

microsoft.jpg Hoci Microsoft pod svojou značkou ponúka najrôznejšie prístroje a služby už roky, vo všeobecnom podvedomí je stále zafixovaný primárne ako dodávateľ softvéru. No tento imidž podľa CEO firmy Steva Ballmera sa už definitívne skončil.

Ballmer konkrétne v utorok 9. októbra v liste určenom akcionárom, ktorý je súčasťou novo vydanej výročnej správy za rok 2012, neprehliadnuteľne tvrdí – sme firma zameraná na prístroje a služby. Microsoft tak chce jasne dávať najavo svojim akcionárom, partnerom, konkurentom a zákazníkom, že nie je len softvérovou firmou, a chce, aby ho tak vnímalo aj okolie.

Microsoft si je vedomý rastúcich príjmov z oblastí mimo softvéru a už dlhší čas týmto smerom orientuje svoje akvizičné aktivity (vyhľadávač Bing, služba Skype a podobne).

Súčasne však v liste Ballmer potvrdzuje, že počíta s doterajšími partnermi, ktorí by vytvárali prístroje pre koncových i firemných zákazníkov. Nestavia teda Microsoft do roly priameho konkurenta výrobcov hardvérových zariadení. No nechce len predávať prístroje vyrobené inými firmami so svojím vlastným logom, ako tvrdia niektorí pozorovatelia, ale chce sa zamerať aj na vývoj úplne nových formátov prístrojov. Tie sa majú zameriavať najmä na prirodzené spôsoby ovládania vrátane dotykov, gest a hlasu.

Spolu so zariadeniami Surface, ktoré Microsoft označuje ako sériu založenú na jeho vlastnom dizajne, možno podľa poodhalených plánov očakávať ďalšie nové prístroje vychádzajúce z podobnej filozofie a rozširujúce túto produktovú rodinu. Microsoft tak má ambície pokúsiť sa byť jedným z kľúčových hráčov, určujúcich trendy v oblasti mobility, ako je napríklad Apple, a nielen tým, kto nasleduje nastavený trend.

Zdroj: ictmanazer.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá