Image
12.10.2012 0 Comments

Microsoft už nechce byť len softvérovou spoločnosťou, bude sa viac podobať na Apple

microsoft.jpg Hoci Microsoft pod svojou značkou ponúka najrôznejšie prístroje a služby už roky, vo všeobecnom podvedomí je stále zafixovaný primárne ako dodávateľ softvéru. No tento imidž podľa CEO firmy Steva Ballmera sa už definitívne skončil.

Ballmer konkrétne v utorok 9. októbra v liste určenom akcionárom, ktorý je súčasťou novo vydanej výročnej správy za rok 2012, neprehliadnuteľne tvrdí – sme firma zameraná na prístroje a služby. Microsoft tak chce jasne dávať najavo svojim akcionárom, partnerom, konkurentom a zákazníkom, že nie je len softvérovou firmou, a chce, aby ho tak vnímalo aj okolie.

Microsoft si je vedomý rastúcich príjmov z oblastí mimo softvéru a už dlhší čas týmto smerom orientuje svoje akvizičné aktivity (vyhľadávač Bing, služba Skype a podobne).

Súčasne však v liste Ballmer potvrdzuje, že počíta s doterajšími partnermi, ktorí by vytvárali prístroje pre koncových i firemných zákazníkov. Nestavia teda Microsoft do roly priameho konkurenta výrobcov hardvérových zariadení. No nechce len predávať prístroje vyrobené inými firmami so svojím vlastným logom, ako tvrdia niektorí pozorovatelia, ale chce sa zamerať aj na vývoj úplne nových formátov prístrojov. Tie sa majú zameriavať najmä na prirodzené spôsoby ovládania vrátane dotykov, gest a hlasu.

Spolu so zariadeniami Surface, ktoré Microsoft označuje ako sériu založenú na jeho vlastnom dizajne, možno podľa poodhalených plánov očakávať ďalšie nové prístroje vychádzajúce z podobnej filozofie a rozširujúce túto produktovú rodinu. Microsoft tak má ambície pokúsiť sa byť jedným z kľúčových hráčov, určujúcich trendy v oblasti mobility, ako je napríklad Apple, a nielen tým, kto nasleduje nastavený trend.

Zdroj: ictmanazer.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá