Image
16.1.2015 0 Comments

Microsoft uvoľní Windows 10 ešte stále aj v 32-bitovej verzii. Prečo?

windows-10.jpg Pred niekoľkými dňami Gabriel Aul z Microsoftu v jednom tweete potvrdil, že Windows 10 bude vydaný aj s 32-bitovým SKU. Skoncoval tak s dohadmi o tom, že Microsoft chce v novej verzii operačného systému upustiť od tohto typu architektúry.

V neskoršom tweete Aul hovorí o potrebe vytvoriť Windows 10 pre 32-bitové konfigurácie a vysvetľuje to tým, že túto architektúru CPU ešte stále používa veľa zákazníkov. Keby Microsoft nevydal 32-bitovú verziu Windows 10, takíto zákazníci by ostali pri starších verziách tohto operačného systému alebo by prešli na úplne inú platformu, napr. Linux.

Podľa štatistík bolo v decembri 2014 pripojených na službu Windows Update dovedna 70 600 000 počítačov s 32-bitovou architektúrou, aby získali najnovšie opravy vydané Microsoftom. Je jasné, že celkový počet počítačov s touto architektúrou je vyšší, pretože nie všetky sú pripojené na Windows Update, niektoré dokonca nemusia mať ani pripojenie do internetu.

Kým pri systéme Windows 10 je existencia 32-bitovej edície už jasná, v ďalšej verzii Windows to tak už nemusí byť, pretože používatelia rýchlo migrujú na nové 64-bitové počítače. Gabriel Aut tvrdí, že v prípade nových počítačov s BIOS-om nie starším ako jeden rok sa miska váh už výrazne nakláňa v prospech 64-bitovej architektúry. Vraj až 92,8 % nových počítačov s Windows predaných na celom svete beží na 64-bitovej verzii operačného systému.

Windows 10 v 32- aj 64-bitovej verzii by mal byť uvedený koncom leta alebo začiatkom jesene 2015. Očakáva sa, že Microsoft zverejní bližšie informácie tento mesiac na pripravovanom tlačovom podujatí v Redmonde.

Zdroj: news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá