Image
16.1.2015 0 Comments

Microsoft uvoľní Windows 10 ešte stále aj v 32-bitovej verzii. Prečo?

windows-10.jpg Pred niekoľkými dňami Gabriel Aul z Microsoftu v jednom tweete potvrdil, že Windows 10 bude vydaný aj s 32-bitovým SKU. Skoncoval tak s dohadmi o tom, že Microsoft chce v novej verzii operačného systému upustiť od tohto typu architektúry.

V neskoršom tweete Aul hovorí o potrebe vytvoriť Windows 10 pre 32-bitové konfigurácie a vysvetľuje to tým, že túto architektúru CPU ešte stále používa veľa zákazníkov. Keby Microsoft nevydal 32-bitovú verziu Windows 10, takíto zákazníci by ostali pri starších verziách tohto operačného systému alebo by prešli na úplne inú platformu, napr. Linux.

Podľa štatistík bolo v decembri 2014 pripojených na službu Windows Update dovedna 70 600 000 počítačov s 32-bitovou architektúrou, aby získali najnovšie opravy vydané Microsoftom. Je jasné, že celkový počet počítačov s touto architektúrou je vyšší, pretože nie všetky sú pripojené na Windows Update, niektoré dokonca nemusia mať ani pripojenie do internetu.

Kým pri systéme Windows 10 je existencia 32-bitovej edície už jasná, v ďalšej verzii Windows to tak už nemusí byť, pretože používatelia rýchlo migrujú na nové 64-bitové počítače. Gabriel Aut tvrdí, že v prípade nových počítačov s BIOS-om nie starším ako jeden rok sa miska váh už výrazne nakláňa v prospech 64-bitovej architektúry. Vraj až 92,8 % nových počítačov s Windows predaných na celom svete beží na 64-bitovej verzii operačného systému.

Windows 10 v 32- aj 64-bitovej verzii by mal byť uvedený koncom leta alebo začiatkom jesene 2015. Očakáva sa, že Microsoft zverejní bližšie informácie tento mesiac na pripravovanom tlačovom podujatí v Redmonde.

Zdroj: news.softpedia.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá