Image
16.1.2015 0 Comments

Microsoft uvoľní Windows 10 ešte stále aj v 32-bitovej verzii. Prečo?

windows-10.jpg Pred niekoľkými dňami Gabriel Aul z Microsoftu v jednom tweete potvrdil, že Windows 10 bude vydaný aj s 32-bitovým SKU. Skoncoval tak s dohadmi o tom, že Microsoft chce v novej verzii operačného systému upustiť od tohto typu architektúry.

V neskoršom tweete Aul hovorí o potrebe vytvoriť Windows 10 pre 32-bitové konfigurácie a vysvetľuje to tým, že túto architektúru CPU ešte stále používa veľa zákazníkov. Keby Microsoft nevydal 32-bitovú verziu Windows 10, takíto zákazníci by ostali pri starších verziách tohto operačného systému alebo by prešli na úplne inú platformu, napr. Linux.

Podľa štatistík bolo v decembri 2014 pripojených na službu Windows Update dovedna 70 600 000 počítačov s 32-bitovou architektúrou, aby získali najnovšie opravy vydané Microsoftom. Je jasné, že celkový počet počítačov s touto architektúrou je vyšší, pretože nie všetky sú pripojené na Windows Update, niektoré dokonca nemusia mať ani pripojenie do internetu.

Kým pri systéme Windows 10 je existencia 32-bitovej edície už jasná, v ďalšej verzii Windows to tak už nemusí byť, pretože používatelia rýchlo migrujú na nové 64-bitové počítače. Gabriel Aut tvrdí, že v prípade nových počítačov s BIOS-om nie starším ako jeden rok sa miska váh už výrazne nakláňa v prospech 64-bitovej architektúry. Vraj až 92,8 % nových počítačov s Windows predaných na celom svete beží na 64-bitovej verzii operačného systému.

Windows 10 v 32- aj 64-bitovej verzii by mal byť uvedený koncom leta alebo začiatkom jesene 2015. Očakáva sa, že Microsoft zverejní bližšie informácie tento mesiac na pripravovanom tlačovom podujatí v Redmonde.

Zdroj: news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá