Image
20.3.2015 0 Comments

Microsoft umožní bezplatne aktualizovať na Windows 10 aj pirátske kópie Windows

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg Microsoft uskutoční v lete tohto roka významný pokus o preniknutie na čínsky trh spotrebiteľských počítačov, kde prevládajú pirátske kópie operačného systému Windows. Pre všetkých používateľov Windows ponúkne možnosť bezplatného prechodu na Windows 10 bez ohľadu na to, či používajú originálnu kópiu softvéru.

Ide o bezprecedentný krok spoločnosti smerujúci k tomu, aby dostala legálne verzie svojho softvéru na počítače stoviek miliónov používateľov Windows v Číne. Nedávne štúdie ukazujú, že trom štvrtinám PC softvéru v tejto krajine chýbajú platné licencie.

Tento zámer oznámil Terry Myerson, viceprezident Microsoftu pre operačné systémy, na konferencii WinHEC v čínskom Šenčene.

„Budeme upgradovať všetky kvalifikované počítače, originálne aj neoriginálne, na Windows 10," vyjadril sa Myerson pre agentúru Reuters. Vzhľadom na to, že použil spojenie „kvalifikované počítače", je možné, že táto možnosť bude nejako limitovaná.

No neskôr sa ukázalo, že dôvod na radosť majú nielen čínski piráti. Zástupcovia Microsoftu pre servery The Verge, ZDnet i Mashable potvrdili, že ponuka nebude obmedzená len na čínsky trh. Naďalej však platí, že prechod bude možný len z verzie Windows 7 a vyššej, a to do jedného roka od uvedenia Windows 10 do predaja. Ponuka je však určená pre spotrebiteľov, nie pre firmy, preto do nej nebudú zahrnuté verzie Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise a Windows RT/RT 8.1.

„Veríme, že si zákazníci v priebehu času uvedomia hodnotu riadne licencovaného systému Windows, a tak im zjednodušíme presun k legitímnym kópiám," povedal hovorca Microsoftu pre server The Verge.

Podľa vyjadrenia zástupcu Microsoftu „tento upgrade nezmení pravosť licencie na legálnu" a „v prípade, že bude systém rozpoznaný ako nelegálny či zle zalicencovaný pred upgradom, zariadenie bude i naďalej po vykonaní upgradu považované za nelegálne či zle zalicencované".

Zdroj: reuters.com
theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá