Image
20.3.2015 0 Comments

Microsoft umožní bezplatne aktualizovať na Windows 10 aj pirátske kópie Windows

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg Microsoft uskutoční v lete tohto roka významný pokus o preniknutie na čínsky trh spotrebiteľských počítačov, kde prevládajú pirátske kópie operačného systému Windows. Pre všetkých používateľov Windows ponúkne možnosť bezplatného prechodu na Windows 10 bez ohľadu na to, či používajú originálnu kópiu softvéru.

Ide o bezprecedentný krok spoločnosti smerujúci k tomu, aby dostala legálne verzie svojho softvéru na počítače stoviek miliónov používateľov Windows v Číne. Nedávne štúdie ukazujú, že trom štvrtinám PC softvéru v tejto krajine chýbajú platné licencie.

Tento zámer oznámil Terry Myerson, viceprezident Microsoftu pre operačné systémy, na konferencii WinHEC v čínskom Šenčene.

„Budeme upgradovať všetky kvalifikované počítače, originálne aj neoriginálne, na Windows 10," vyjadril sa Myerson pre agentúru Reuters. Vzhľadom na to, že použil spojenie „kvalifikované počítače", je možné, že táto možnosť bude nejako limitovaná.

No neskôr sa ukázalo, že dôvod na radosť majú nielen čínski piráti. Zástupcovia Microsoftu pre servery The Verge, ZDnet i Mashable potvrdili, že ponuka nebude obmedzená len na čínsky trh. Naďalej však platí, že prechod bude možný len z verzie Windows 7 a vyššej, a to do jedného roka od uvedenia Windows 10 do predaja. Ponuka je však určená pre spotrebiteľov, nie pre firmy, preto do nej nebudú zahrnuté verzie Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise a Windows RT/RT 8.1.

„Veríme, že si zákazníci v priebehu času uvedomia hodnotu riadne licencovaného systému Windows, a tak im zjednodušíme presun k legitímnym kópiám," povedal hovorca Microsoftu pre server The Verge.

Podľa vyjadrenia zástupcu Microsoftu „tento upgrade nezmení pravosť licencie na legálnu" a „v prípade, že bude systém rozpoznaný ako nelegálny či zle zalicencovaný pred upgradom, zariadenie bude i naďalej po vykonaní upgradu považované za nelegálne či zle zalicencované".

Zdroj: reuters.com
theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá