Image
20.3.2015 0 Comments

Microsoft umožní bezplatne aktualizovať na Windows 10 aj pirátske kópie Windows

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg Microsoft uskutoční v lete tohto roka významný pokus o preniknutie na čínsky trh spotrebiteľských počítačov, kde prevládajú pirátske kópie operačného systému Windows. Pre všetkých používateľov Windows ponúkne možnosť bezplatného prechodu na Windows 10 bez ohľadu na to, či používajú originálnu kópiu softvéru.

Ide o bezprecedentný krok spoločnosti smerujúci k tomu, aby dostala legálne verzie svojho softvéru na počítače stoviek miliónov používateľov Windows v Číne. Nedávne štúdie ukazujú, že trom štvrtinám PC softvéru v tejto krajine chýbajú platné licencie.

Tento zámer oznámil Terry Myerson, viceprezident Microsoftu pre operačné systémy, na konferencii WinHEC v čínskom Šenčene.

„Budeme upgradovať všetky kvalifikované počítače, originálne aj neoriginálne, na Windows 10," vyjadril sa Myerson pre agentúru Reuters. Vzhľadom na to, že použil spojenie „kvalifikované počítače", je možné, že táto možnosť bude nejako limitovaná.

No neskôr sa ukázalo, že dôvod na radosť majú nielen čínski piráti. Zástupcovia Microsoftu pre servery The Verge, ZDnet i Mashable potvrdili, že ponuka nebude obmedzená len na čínsky trh. Naďalej však platí, že prechod bude možný len z verzie Windows 7 a vyššej, a to do jedného roka od uvedenia Windows 10 do predaja. Ponuka je však určená pre spotrebiteľov, nie pre firmy, preto do nej nebudú zahrnuté verzie Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise a Windows RT/RT 8.1.

„Veríme, že si zákazníci v priebehu času uvedomia hodnotu riadne licencovaného systému Windows, a tak im zjednodušíme presun k legitímnym kópiám," povedal hovorca Microsoftu pre server The Verge.

Podľa vyjadrenia zástupcu Microsoftu „tento upgrade nezmení pravosť licencie na legálnu" a „v prípade, že bude systém rozpoznaný ako nelegálny či zle zalicencovaný pred upgradom, zariadenie bude i naďalej po vykonaní upgradu považované za nelegálne či zle zalicencované".

Zdroj: reuters.com
theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá