Image
11.3.2014 0 Comments

Microsoft sa snaží dostať politickú reklamu do Xbox Live a Skype

xbox.jpg Xbox 360 a Xbox One podporujú interaktívne reklamné banery na svojej hlavnej obrazovke. To nie je nič nové, keďže Microsoft tento fakt využíva už určitý čas. Reklamy boli doteraz bežného charakteru, no výrobca konzoly by v najbližšom čase rád videl viac politicky zameranej reklamy.

The Washington Post uvádza, že zástupcovia spoločnosti rozdávali propagačné materiály na každoročnej politickej konferencii v hlavnom meste USA. Tieto dokumenty spájali služby Xbox Live, Skype a MSN ako zdroj potenciálnej reklamy pre konečného spotrebiteľa.

Materiál uviedol, že Microsoft by mohol vytvoriť databázu používateľov Xbox Live, ktorá by mohla slúžiť ako základ na umiestňovanie reklamy na hlavnú plochu Xboxov. Predpokladá sa, že vďaka databáze by boli reklamy mierené na špecifické publikum v závislosti od demografie a informácií o používateľoch. Napríklad občan žijúci v New Yorku by mohol vidieť reklamu miestnych kandidátov, zatiaľ čo obyvateľ L.A. by videl len reklamu zameranú na jeho volebný obvod.

No nie je to po prvýkrát, čo boli hráči alebo majitelia Xboxu vystavení politickej reklame. Už v roku 2008 vtedajší americký senátor, istý Barack Obama, zaplatil za reklamu, ktorá mohla byť videná v mnohých hrách od Electronic Arts. Pochopiteľne, išlo o jeho vtedajšiu prezidentskú kampaň a podobný krok zopakoval aj o pár rokov neskôr, keď pri snahe o znovuzvolenie použil na reklamné účely Xbox Live.

Momentálne sa tento „reklamný problém" týka len amerického trhu, no nie je to nič nerealizovateľné ani v našich končinách. Viete si predstaviť, že vám bude Microsoft na základe vami zadaných informácií ukazovať volebné plagáty Róberta Fica, Andreja Kisku či iného aktuálneho kandidáta na ploche vášho obľúbeného zariadenia?

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá