Image
11.3.2014 0 Comments

Microsoft sa snaží dostať politickú reklamu do Xbox Live a Skype

xbox.jpg Xbox 360 a Xbox One podporujú interaktívne reklamné banery na svojej hlavnej obrazovke. To nie je nič nové, keďže Microsoft tento fakt využíva už určitý čas. Reklamy boli doteraz bežného charakteru, no výrobca konzoly by v najbližšom čase rád videl viac politicky zameranej reklamy.

The Washington Post uvádza, že zástupcovia spoločnosti rozdávali propagačné materiály na každoročnej politickej konferencii v hlavnom meste USA. Tieto dokumenty spájali služby Xbox Live, Skype a MSN ako zdroj potenciálnej reklamy pre konečného spotrebiteľa.

Materiál uviedol, že Microsoft by mohol vytvoriť databázu používateľov Xbox Live, ktorá by mohla slúžiť ako základ na umiestňovanie reklamy na hlavnú plochu Xboxov. Predpokladá sa, že vďaka databáze by boli reklamy mierené na špecifické publikum v závislosti od demografie a informácií o používateľoch. Napríklad občan žijúci v New Yorku by mohol vidieť reklamu miestnych kandidátov, zatiaľ čo obyvateľ L.A. by videl len reklamu zameranú na jeho volebný obvod.

No nie je to po prvýkrát, čo boli hráči alebo majitelia Xboxu vystavení politickej reklame. Už v roku 2008 vtedajší americký senátor, istý Barack Obama, zaplatil za reklamu, ktorá mohla byť videná v mnohých hrách od Electronic Arts. Pochopiteľne, išlo o jeho vtedajšiu prezidentskú kampaň a podobný krok zopakoval aj o pár rokov neskôr, keď pri snahe o znovuzvolenie použil na reklamné účely Xbox Live.

Momentálne sa tento „reklamný problém" týka len amerického trhu, no nie je to nič nerealizovateľné ani v našich končinách. Viete si predstaviť, že vám bude Microsoft na základe vami zadaných informácií ukazovať volebné plagáty Róberta Fica, Andreja Kisku či iného aktuálneho kandidáta na ploche vášho obľúbeného zariadenia?

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá