Image
11.3.2014 0 Comments

Microsoft sa snaží dostať politickú reklamu do Xbox Live a Skype

xbox.jpg Xbox 360 a Xbox One podporujú interaktívne reklamné banery na svojej hlavnej obrazovke. To nie je nič nové, keďže Microsoft tento fakt využíva už určitý čas. Reklamy boli doteraz bežného charakteru, no výrobca konzoly by v najbližšom čase rád videl viac politicky zameranej reklamy.

The Washington Post uvádza, že zástupcovia spoločnosti rozdávali propagačné materiály na každoročnej politickej konferencii v hlavnom meste USA. Tieto dokumenty spájali služby Xbox Live, Skype a MSN ako zdroj potenciálnej reklamy pre konečného spotrebiteľa.

Materiál uviedol, že Microsoft by mohol vytvoriť databázu používateľov Xbox Live, ktorá by mohla slúžiť ako základ na umiestňovanie reklamy na hlavnú plochu Xboxov. Predpokladá sa, že vďaka databáze by boli reklamy mierené na špecifické publikum v závislosti od demografie a informácií o používateľoch. Napríklad občan žijúci v New Yorku by mohol vidieť reklamu miestnych kandidátov, zatiaľ čo obyvateľ L.A. by videl len reklamu zameranú na jeho volebný obvod.

No nie je to po prvýkrát, čo boli hráči alebo majitelia Xboxu vystavení politickej reklame. Už v roku 2008 vtedajší americký senátor, istý Barack Obama, zaplatil za reklamu, ktorá mohla byť videná v mnohých hrách od Electronic Arts. Pochopiteľne, išlo o jeho vtedajšiu prezidentskú kampaň a podobný krok zopakoval aj o pár rokov neskôr, keď pri snahe o znovuzvolenie použil na reklamné účely Xbox Live.

Momentálne sa tento „reklamný problém" týka len amerického trhu, no nie je to nič nerealizovateľné ani v našich končinách. Viete si predstaviť, že vám bude Microsoft na základe vami zadaných informácií ukazovať volebné plagáty Róberta Fica, Andreja Kisku či iného aktuálneho kandidáta na ploche vášho obľúbeného zariadenia?

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá