Image
1.7.2014 0 Comments

Microsoft ruší službu na zasielanie bezpečnostných informácií

microsoft_secure.jpg Spoločnosť v piatok oznámila, že zruší e-mailovú službu na zasielanie aktuálnych bezpečnostných informácií. Správcovia firemných sietí by vraj namiesto toho mali začať sledovať oficiálny kanál RSS.

Na odber bezpečnostných správ sa mohol prihlásiť každý záujemca na stránkach Microsoftu. Vďaka tomu potom získal prístup k aktuálnym informáciám o najnovších hrozbách, pripravovaných aktualizáciách a bezpečnostných opravách.

Počnúc 1. júlom sa však Microsoft rozhodol pomerne obľúbenú službu zrušiť alebo minimálne dočasne pozastaviť. Prinútili ho k tomu vraj zmeny v prístupe vládnych organizácií k automatizovanému zasielaniu elektronických správ.

Microsoft službu spustil už v roku 2002, teda rok pred tým, než zaviedol systém tzv. utorkových opráv - pravidelných aktualizácií, ktoré ku koncovým používateľom distribuuje každý prvý utorok v mesiaci.

Profesionálom IT a správcom firemných sietí Microsoft odporúča náhradu v podobe oficiálnych kanálov RSS, ku ktorým môžu pristupovať prostredníctvom stránok spoločnosti. Medzi ďalšie alternatívne komunikačné kanály patrí účet centra Microsoft Security Response Center v službe Twitter.

Podľa názoru niektorých analytikov sa Microsoft týmto krokom rozhodol reagovať na nový kanadský antispamový zákon, ktorý vstúpi do platnosti práve 1. júla. Mimo Kanady sa doteraz tomuto zákonu nevenovalo veľa pozornosti, ale patrí vraj k najprísnejším na svete.

Zákon síce umožňuje pokračovať v zasielaní pravidelných e-mailov počas ďalších troch rokov tým firmám, ktoré so svojimi používateľmi či zákazníkmi uzavreli obchodné aj neobchodné vzťah pred 1. júlom, čo je aj prípad Microsoftu. Spoločnosť sa však asi aj napriek tomu rozhodla nič neriskovať - v prípade porušenia kanadského zákona totiž hrozí sankcia vo výške až 10 miliónov dolárov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá