Image
1.7.2014 0 Comments

Microsoft ruší službu na zasielanie bezpečnostných informácií

microsoft_secure.jpg Spoločnosť v piatok oznámila, že zruší e-mailovú službu na zasielanie aktuálnych bezpečnostných informácií. Správcovia firemných sietí by vraj namiesto toho mali začať sledovať oficiálny kanál RSS.

Na odber bezpečnostných správ sa mohol prihlásiť každý záujemca na stránkach Microsoftu. Vďaka tomu potom získal prístup k aktuálnym informáciám o najnovších hrozbách, pripravovaných aktualizáciách a bezpečnostných opravách.

Počnúc 1. júlom sa však Microsoft rozhodol pomerne obľúbenú službu zrušiť alebo minimálne dočasne pozastaviť. Prinútili ho k tomu vraj zmeny v prístupe vládnych organizácií k automatizovanému zasielaniu elektronických správ.

Microsoft službu spustil už v roku 2002, teda rok pred tým, než zaviedol systém tzv. utorkových opráv - pravidelných aktualizácií, ktoré ku koncovým používateľom distribuuje každý prvý utorok v mesiaci.

Profesionálom IT a správcom firemných sietí Microsoft odporúča náhradu v podobe oficiálnych kanálov RSS, ku ktorým môžu pristupovať prostredníctvom stránok spoločnosti. Medzi ďalšie alternatívne komunikačné kanály patrí účet centra Microsoft Security Response Center v službe Twitter.

Podľa názoru niektorých analytikov sa Microsoft týmto krokom rozhodol reagovať na nový kanadský antispamový zákon, ktorý vstúpi do platnosti práve 1. júla. Mimo Kanady sa doteraz tomuto zákonu nevenovalo veľa pozornosti, ale patrí vraj k najprísnejším na svete.

Zákon síce umožňuje pokračovať v zasielaní pravidelných e-mailov počas ďalších troch rokov tým firmám, ktoré so svojimi používateľmi či zákazníkmi uzavreli obchodné aj neobchodné vzťah pred 1. júlom, čo je aj prípad Microsoftu. Spoločnosť sa však asi aj napriek tomu rozhodla nič neriskovať - v prípade porušenia kanadského zákona totiž hrozí sankcia vo výške až 10 miliónov dolárov.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá