Image
1.7.2014 0 Comments

Microsoft ruší službu na zasielanie bezpečnostných informácií

microsoft_secure.jpg Spoločnosť v piatok oznámila, že zruší e-mailovú službu na zasielanie aktuálnych bezpečnostných informácií. Správcovia firemných sietí by vraj namiesto toho mali začať sledovať oficiálny kanál RSS.

Na odber bezpečnostných správ sa mohol prihlásiť každý záujemca na stránkach Microsoftu. Vďaka tomu potom získal prístup k aktuálnym informáciám o najnovších hrozbách, pripravovaných aktualizáciách a bezpečnostných opravách.

Počnúc 1. júlom sa však Microsoft rozhodol pomerne obľúbenú službu zrušiť alebo minimálne dočasne pozastaviť. Prinútili ho k tomu vraj zmeny v prístupe vládnych organizácií k automatizovanému zasielaniu elektronických správ.

Microsoft službu spustil už v roku 2002, teda rok pred tým, než zaviedol systém tzv. utorkových opráv - pravidelných aktualizácií, ktoré ku koncovým používateľom distribuuje každý prvý utorok v mesiaci.

Profesionálom IT a správcom firemných sietí Microsoft odporúča náhradu v podobe oficiálnych kanálov RSS, ku ktorým môžu pristupovať prostredníctvom stránok spoločnosti. Medzi ďalšie alternatívne komunikačné kanály patrí účet centra Microsoft Security Response Center v službe Twitter.

Podľa názoru niektorých analytikov sa Microsoft týmto krokom rozhodol reagovať na nový kanadský antispamový zákon, ktorý vstúpi do platnosti práve 1. júla. Mimo Kanady sa doteraz tomuto zákonu nevenovalo veľa pozornosti, ale patrí vraj k najprísnejším na svete.

Zákon síce umožňuje pokračovať v zasielaní pravidelných e-mailov počas ďalších troch rokov tým firmám, ktoré so svojimi používateľmi či zákazníkmi uzavreli obchodné aj neobchodné vzťah pred 1. júlom, čo je aj prípad Microsoftu. Spoločnosť sa však asi aj napriek tomu rozhodla nič neriskovať - v prípade porušenia kanadského zákona totiž hrozí sankcia vo výške až 10 miliónov dolárov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá