Image
28.8.2014 0 Comments

Microsoft priznal, že kvalita aplikácií vo Windows Store sa musí zlepšiť

microsoft_windows_store.jpg Obchody Microsoftu pre mobilné telefóny s Windows Phone a Windows Store majú dlhodobo problém s prilákaním vývojárov na tvorbu aplikácií. Redmondská spoločnosť pred istým časom síce urobila pokus motivovať vývojárov, keď ponúkala 100 dolárov za aplikáciu, pričom si vývojár mohol zarobiť dovedna až 2000 dolárov, no v konečnom dôsledku si tak sama spôsobila problémy.

Vo Windows Store totiž výrazne vzrástol počet falošných a nekvalitných aplikácií. Ako príklad možno spomenúť populárnu aplikáciu VLC pre Windows 8, ktorá má vo Windows Store niekoľko falošných náprotivkov. Na túto záležitosť sa pozrel web How-to-Geek a zistil, že VLC zďaleka nie je jediný prípad a existuje oveľa viac takých aplikácií znečisťujúcich ekosystém. Objavil napríklad falošné verzie aplikácií WhatsApp, uTorrent, IMDB, Adobe Flash Player, Spotify, Pandora, Firefox a ďalších.

Samozrejme, pre Microsoft to je hra s číslami, aby mohol povedať, že má vo svojich obchodoch X aplikácií, a tak môže konkurovať Googlu či Applu. No kvantita na úkor kvality nič nerieši.

Microsoft o probléme dlhšie mlčal, no v týchto dňoch konečne uznal za vhodné vyjadriť sa k nemu. V jeho vyhlásení sa uvádza, že na základe spätnej väzby od používateľov i vývojárov v poslednom čase vykonal niekoľko opatrení na zlepšenie používateľskej skúsenosti s Windows Store.

Jeho cieľom je zlepšiť schopnosť identifikovať a odstrániť problematické aplikácie. Takisto chce prehodnotiť svoje zásady, aby sa dosiahla rovnováha medzi príťažlivosťou pre vývojárov a kvalitou aplikácií.

Ďalej odporúča používateľom i vývojárom, aby sa intenzívnejšie zapájali do nahlasovania falošných a podvodných aplikácií. Jeho vlastné opatrenia totiž zďaleka nie sú stopercentne účinné.

Zdroj: winbeta.org


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá