Image
28.8.2014 0 Comments

Microsoft priznal, že kvalita aplikácií vo Windows Store sa musí zlepšiť

microsoft_windows_store.jpg Obchody Microsoftu pre mobilné telefóny s Windows Phone a Windows Store majú dlhodobo problém s prilákaním vývojárov na tvorbu aplikácií. Redmondská spoločnosť pred istým časom síce urobila pokus motivovať vývojárov, keď ponúkala 100 dolárov za aplikáciu, pričom si vývojár mohol zarobiť dovedna až 2000 dolárov, no v konečnom dôsledku si tak sama spôsobila problémy.

Vo Windows Store totiž výrazne vzrástol počet falošných a nekvalitných aplikácií. Ako príklad možno spomenúť populárnu aplikáciu VLC pre Windows 8, ktorá má vo Windows Store niekoľko falošných náprotivkov. Na túto záležitosť sa pozrel web How-to-Geek a zistil, že VLC zďaleka nie je jediný prípad a existuje oveľa viac takých aplikácií znečisťujúcich ekosystém. Objavil napríklad falošné verzie aplikácií WhatsApp, uTorrent, IMDB, Adobe Flash Player, Spotify, Pandora, Firefox a ďalších.

Samozrejme, pre Microsoft to je hra s číslami, aby mohol povedať, že má vo svojich obchodoch X aplikácií, a tak môže konkurovať Googlu či Applu. No kvantita na úkor kvality nič nerieši.

Microsoft o probléme dlhšie mlčal, no v týchto dňoch konečne uznal za vhodné vyjadriť sa k nemu. V jeho vyhlásení sa uvádza, že na základe spätnej väzby od používateľov i vývojárov v poslednom čase vykonal niekoľko opatrení na zlepšenie používateľskej skúsenosti s Windows Store.

Jeho cieľom je zlepšiť schopnosť identifikovať a odstrániť problematické aplikácie. Takisto chce prehodnotiť svoje zásady, aby sa dosiahla rovnováha medzi príťažlivosťou pre vývojárov a kvalitou aplikácií.

Ďalej odporúča používateľom i vývojárom, aby sa intenzívnejšie zapájali do nahlasovania falošných a podvodných aplikácií. Jeho vlastné opatrenia totiž zďaleka nie sú stopercentne účinné.

Zdroj: winbeta.org


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá