Image
16.3.2015 0 Comments

Microsoft pripravuje nadupaný Surface Pro 4, ktorým chce poriadne podkúriť iPadom

surface_pro.jpg V poslednom čase sa často objavujú uniknuté informácie o novom tablete Applu, označovanom ako iPad Pro. No aj Microsoft pracuje na nástupcovi svojho tabletu Surface Pro 3, ktorý čoskoro oslávi prvé narodeniny. A aký bude nový Surface? Zdá sa, že si budeme môcť vybrať z dvoch variantov - veľkého a ešte väčšieho. Má údajne prísť v dvoch verziách - 12- a 14-palcovej, pričom obe budú mať rozlíšenie 2160 × 1440 podobne ako Surface Pro 3. Vnútri bude CPU od Intelu - Core M Broadwell, vyrobený 14 nm procesom.

Surface Pro 4 sa možno zaobíde bez chladiaceho ventilátora, čím by vznikol priestor na väčšie úložisko SSD. Interné úložisko by malo mať maximálnu kapacitu 1 TB. Veľkosť pamäte RAM nebola potvrdená, povráva sa o 8 GB alebo možno až 16 GB. Chýbať by nemal ani stylus.

surface_pro4.jpg

Nový Surface Pro 4 by sa mal objaviť na trhu niekedy v polovici tohto roka. Mohol by tak predstihnúť konkurenčný tablet od Applu, pretože zvesti hovoria, že ten bol odložený na september v súvislosti s problémami pri výrobe jeho väčšieho 12,9-palcového displeja.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa obom tabletom bude dariť na trhu. Mohol by nový väčší iPad s portom USB a podporou myši a klávesnice konkurovať tabletom Surface a vôbec počítačom s Windows? Možno to znie, akoby sme porovnávali jablká s hruškami, no treba si uvedomiť, že iPad, ktorý by umožnil základnú prácu s balíkom Office, by mohol osloviť veľa ľudí, aj keby nemal 8 GB RAM.

Apple minulý štvrťrok predal 21 miliónov iPadov. Hoci Microsoft dodal na trh len zlomok tohto počtu, predaje tabletov Surface Pro sú takisto na vzostupe. No potrebný impulz tu stále chýba. Mohol by ho dodať Surface Pro 4?

Zdroj: phonearena.com
redmondmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá