Image
16.3.2015 0 Comments

Microsoft pripravuje nadupaný Surface Pro 4, ktorým chce poriadne podkúriť iPadom

surface_pro.jpg V poslednom čase sa často objavujú uniknuté informácie o novom tablete Applu, označovanom ako iPad Pro. No aj Microsoft pracuje na nástupcovi svojho tabletu Surface Pro 3, ktorý čoskoro oslávi prvé narodeniny. A aký bude nový Surface? Zdá sa, že si budeme môcť vybrať z dvoch variantov - veľkého a ešte väčšieho. Má údajne prísť v dvoch verziách - 12- a 14-palcovej, pričom obe budú mať rozlíšenie 2160 × 1440 podobne ako Surface Pro 3. Vnútri bude CPU od Intelu - Core M Broadwell, vyrobený 14 nm procesom.

Surface Pro 4 sa možno zaobíde bez chladiaceho ventilátora, čím by vznikol priestor na väčšie úložisko SSD. Interné úložisko by malo mať maximálnu kapacitu 1 TB. Veľkosť pamäte RAM nebola potvrdená, povráva sa o 8 GB alebo možno až 16 GB. Chýbať by nemal ani stylus.

surface_pro4.jpg

Nový Surface Pro 4 by sa mal objaviť na trhu niekedy v polovici tohto roka. Mohol by tak predstihnúť konkurenčný tablet od Applu, pretože zvesti hovoria, že ten bol odložený na september v súvislosti s problémami pri výrobe jeho väčšieho 12,9-palcového displeja.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa obom tabletom bude dariť na trhu. Mohol by nový väčší iPad s portom USB a podporou myši a klávesnice konkurovať tabletom Surface a vôbec počítačom s Windows? Možno to znie, akoby sme porovnávali jablká s hruškami, no treba si uvedomiť, že iPad, ktorý by umožnil základnú prácu s balíkom Office, by mohol osloviť veľa ľudí, aj keby nemal 8 GB RAM.

Apple minulý štvrťrok predal 21 miliónov iPadov. Hoci Microsoft dodal na trh len zlomok tohto počtu, predaje tabletov Surface Pro sú takisto na vzostupe. No potrebný impulz tu stále chýba. Mohol by ho dodať Surface Pro 4?

Zdroj: phonearena.com
redmondmag.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Apple predstavil nový MacBook Pro a rozlúčil sa s funkčnými klávesmi

28.10.2016 09:03

V úvode prezentácie povedal Tim Cook, CEO Applu, pár slov o tom, že firme záleží na tom, aby boli jej technológie prístupné každému, a ďalej sa už venoval novinkám. Služba Apple TV sa dočkala okrem p ...

Produkty

Otestovali sme prvé terabajtové SSD od Western Digital po odkúpení SanDisku

28.10.2016 00:16

Western Digital odkúpením SanDisku vstupuje na nový trh, trh SSD. Táto akvizícia priniesla už aj prvé ovocie. Otestovali sme to najobjemnejšie, čo má najväčší výrobca platňových diskov v ponuke. SSD ...

Produkty

Namiesto QWERTY emodži. Apple pracuje na novej klávesnici pre notebooky

28.10.2016 00:07

Spoločnosť Sonder Design, austrálsky startup, za ktorým stojí Foxconn Technology, rokuje s Applom o licencii na svoju futuristickú technológiu klávesnice, kde sú bežné stláčateľné klávesy nahradené E- ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá