Image
7.10.2015 0 Comments

Microsoft predstavil svoj prvý notebook Surface Book. Bude súperiť s MacBookom

Microsoft na včerajšej tlačovej konferencii predstavil notebook Surface Book. Ide o vôbec prvý notebook Microsoftu. Nie je to však len obyčajný laptop.

Displej zariadenia je úplne odnímateľný, takže ho možno použiť aj ako tablet. Ak displej zasa spojíte s klávesnicou, môžete ho použiť ako konvertibilné zariadenie, ktoré sa opiera o klávesnicovú časť.

Surface Book má 13,5-palcový displej s hustotou pixelov 267 ppi. Je, samozrejme, dotykový a registruje dotyk 10 prstov naraz. K notebooku sa dodáva aj pero Microsoft Pen s 1024 stupňami prítlaku.

V Surface Booku sú osadené procesory Intel šiestej generácie (i5 a i7). Grafiku má v základnej konfigurácii na starosti karta Intel HD Graphics 520, no voliteľne to môže byť aj NVIDIA GeForce. Úložisko SSD môže mať kapacitu 128 GB až 1 TB, pri operačnej pamäti si možno vybrať kapacitu 8 alebo 16 GB.

MS_surfacebook.GIF

Telo je vyrobené z horčíka. Klávesnica je podsvietená a má hlbšie klávesy (s hĺbkou stlačenia 1,6 mm). Písanie na nej je takmer nehlučné. Surface Book má sklený trackpad, schopný snímať naraz 5 dotykových bodov.

Batéria udrží notebook v prevádzke po dobu 12 hodín na jedno nabitie. Výdrž tabletu nebola špecifikovaná. Dokovacia stanica obsahuje dva USB 3.0 porty a slot na karty SD. Surface Book sa dokáže pripojiť k rovnakej dokovacej stanici ako Surface Pro 4 a Surface Pro 3 a využiť tak dva DisplayPorty.


„Je to najrýchlejší 13-palcový notebook, ktorý bol vôbec na našej planéte vyrobený," tvrdil pri jeho predstavení Panos Panay, šéf divízie Surface. A neodpustil si ani porovnanie s konkurenčným MacBookom: „Náš Surface Book je dvakrát rýchlejší než MacBook Pro."

Surface Book sa začne predávať 26. októbra, ceny sa začínajú na 1499 USD. Od 7. októbra si možno zariadenie predobjednať.

Zdroj:theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá