Image
22.9.2015 0 Comments

Microsoft predstavil nový Office 2016, toto sú hlavné novinky (video)

Microsoft v utorok celosvetovo predstavil nový Office 2016. Spoločnosť zároveň ohlásila nové a vylepšené služby Office 365 vytvorené pre tímovú produktivitu.

Office 2016 prináša nové verzie desktopových verzií Officu pre Windows, vrátane nástrojov Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Project, Visio a Access.

TW_OfficeSocial_Office2016_Partners_MSFTAllUp.png

Pribudla aj nová aplikácia Sway na vytváranie interaktívnych a zdieľateľných príbehov, ,. Windows Hello vás prihlási do Windowsu aj Office 365 v jednom jednoduchom kroku. Mobilné aplikácie Office pre Windows 10, vrátane funkcie Continuum, ktorá umožňuje používať váš mobil ako počítač, zasa uľahčujú produktivitu na cestách. Asistentka Cortana sa dokáže spojiť s Office 365 a pomôcť s úlohami, ako sú napríklad prípravy na stretnutie.


Autor videa: PC REVUE (Ľuboslav Lacko)

Aplikácie Office 2016 zjednodušujú spoluprácu.:

 • Co-authoring je teraz dostupný vo Worde, PowerPointe a OneNote na desktopoch. To umožňuje písať a upravovať dokumenty vo Worde spoločne v reálnom čase
 • Integrácia Skype naprieč balíkom Office umožní plnohodnotne chatovať, zdieľať obrazovku, rozprávať sa či uskutočňovať videohovory priamo z dokumentu
 • Office 365 Groups sú teraz integrované do klientskej aplikácie Outlook 2016 a dostupné v mobilnom zariadení cez aplikáciu Outlook Group, ktorá prináša jednotný používateľský zážitok naprieč celým balíkom.

Office 2016_2.png

Ďalšie nové riešenia kombinujúce silu aplikácií a služieb pre lepšiu spoluprácu prídu do Office 365 už čoskoro.

 • Dnes uvedený Office 365 Planner pomáha tímom organizovať ich prácu, vytvárať nové plány, organizovať a prideľovať nové úlohy, nastavovať dátumy a aktualizačné statusy s vizuálnymi dashboardmi a e-mailovými notifikáciami.
 • Významná aktualizácia produktu OneDrive for Business príde v priebehu tohto mesiaca. Pribudne nový synchronizačný klient pre Windows a Mac, ktorý prinesie selektívnu synchronizáciu a vylepšenú stabilitu. Aktualizácia tiež zahrnie zvýšenie limitov na súbory aj úložného priestoru pre jednotlivých používateľov, nové používateľské prostredie v prehliadači, vylepšenia pre mobily a tiež nové IT a vývojárske funkcie.
 • GigJam, ktorý bol predstavený ešte začiatkom tohto roka, je od utorka dostupný v rámci súkromného náhľadu a v roku 2016 sa stane súčasťou Office 365. GigJam je úplne nový spôsob na splnenie úloh navrhnutý pre tímy a transformáciu biznis procesov za pomoci odstraňovania bariér medzi zariadeniami, aplikáciami a osobami

Office 2016 ponúka zabudované inteligentné funkcie, ktoré vám pomôžu pracovať rýchlejšie a inteligentnejšie.

 • Outlook 2016 ponúkne spolu s rýchlym vyhľadávaním a automatickým odstraňovaním e-mailov s nízkou prioritou doteraz najinteligentnejší priečinok s doručenou poštou. Moderné cloudové prílohy zaručia, že každý, komu je e-mail určený, k nim automaticky získa prístupové práva.
 • Tell Me pomáha rýchlo nájsť tú správnu funkciu či príkaz v Office. Inteligentné vyhľadávanie (Smart Lookup) zasa prenáša obsah z webu priamo do vášho dokumentu.
 • Excel 2016 obsahuje integráciu s Power BI a nové typy grafov pre čo najlepšiu prezentáciu vašich dát.
 • Zoznam nedávno používaných dokumentov umožní vrátiť sa v rámci dokumentu na to isté miesto, kde ste boli naposledy. Či už pracujete v Office Online, mobilnom Office či v Office 2016 pre desktopy, funkcia je s vami vždy.


Office 2016 spolu s Office 365 ponúka nové možnosti na lepšiu bezpečnosť a ochranu v podnikovej sfére:

 • Zabudovaná funkcia Data Loss Prevention v rámci Wordu, PowerPointu, Excelu a OutLooku spolu s nástrojmi pre IT administrátorov na správu autorizácie obsahu a zdieľanie dokumentov, výrazne znižuje riziko úniku citlivých dát.
 • Multifaktorová autentifikácia zabezpečuje bezpečný prístup k obsahu aj mimo korporátnej siete.
 • Funkcia Enterprise Data Protection umožní povoliť bezpečné zdieľanie obsahu v rámci korporátnej sietea bude dostupná pre mobilný Office pre Windows 10 neskôr v tomto roku. Pre desktopové aplikácie príde funkcia začiatkom budúceho roka a umožní zdieľanie zabezpečeného obsahu v rámci korporácie.

Dostupnosť a požiadavky

Aplikácie Office 2016 sú dostupné v 40 jazykoch (vrátane slovenčiny) a vyžadujú operačný systém Windows 7 alebo novší. Predplatitelia Office 365 si môžu nový Office 2016 stiahnuť už oddnes ako súčasť ich predplatného. Automatické aktualizácie pre predplatiteľov a malé firmy sa začnú distribuovať v priebehu ďalšieho mesiaca, ku komerčným zákazníkom začiatkom budúceho roka. Balík Office 2016 je tiež oddnes dostupný aj v maloobchodnom predaji pre PC aj Mac.

Podrobnejšie informácie o novom Office 2016 nájdete na: products.office.com/sk-sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá